Pálení čarodějnic v Hradci Králové šestkrát jinak. Kam vyrazit?

Čarodějnice můžete oslavit i s královéhradeckým pivem v ruce.
Čarodějnice můžete oslavit i s královéhradeckým pivem v ruce. | autor: Hradecký Klenot

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější čarodějnické akce v Hradci Králové. Pokud ještě nevíte, kam 30. dubna 2019 na pálení čarodějnic vyrazit, mrkněte na následující tipy. Vybere si snad každý, děti, dospělí, knihomolové, pivaři i saunaři.

Čarodějnické půjčování knih

Knihovna města Hradce Králové - pobočka Slezské předměstí pořádá od 12 do 16. hodiny akci Čarodějnické půjčování. Celé odpoledne bude knihovna proměněná v doupě čarodějnic, které budou půjčovat knížky. A navíc si budete moci sami vyrobit jednoduchou čarodějnici. V rámci otevírací doby pobočky. Vstupné je dobrovolné.

Slet čarodějnic na Biřičce

Od 16 do 19 hodin si můžete užít Slet čarodějnic také u rybníku Biřička. Dětské odpoledne zaplní Divadélko Trsátko: Hudební pořad pro děti Cesta kolem světa, Nemocnice pro medvídky - IFMSA CZ Hradec Králové, ukázky pro děti předvedou Dobrovolní hasiči JSHD Třebeš, městské policie. Děti čeká také orientační let/běh lesem, pozorování slunce, výroba čarodějnických potřeb, malování na obličej, zdobení perníčků - perníková chaloupka, třídění odpadu, lukostřelba.

Čarodějnice na Stříbrňáku

Od 15 hodin začíná Pálení čarodějnic na Stříbrném rybníku, budou se grilovat kýty, steaky, klobásy. Odpolední program pro děti nabídne nafukovací skluzavku, prolézací hrad, soutěže i diskotéku. Samotné zapálení ohně je naplánováno na 18. hodinu, následovat bude diskotéka pro dospělé s DJ Martinem P.

Pálení čarodějnic na dvoře pivovaru

Pivovar a pivnice Hradecký klenot na Velkém náměstí zve na čarodějnice od 16 hodin: "Vytáhneme sezení na sluníčko, narazíme sudy na dvoře, osmažíme nějaké chuťovky k pivu a užijeme si tradiční pálení čarodějnic s Klenoty s ruce. Pokud nás počasí zklame, tak se přesuneme do Pivnice a oheň vynecháme." 

Čarodějnice v klubu Na Výstavišti

"Startujte košťata, oprašte hůlky, čarodějná noc se blíží. Již tradiční rej čarodějnic, ježibab, kouzelníků a dalších magických tvorů se koná v úterý 30.dubna. Startujeme v 16:00. Následně vystoupí se svým písničkovým programem pro děti kytaristka a zpěvačka Sabina Uxová. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší masku a zapálení hranice," zve hradecký klub Na Výstavišti v ulici Bratří Štefanů 3. 

Pálení chmur - křest ručníkem v NUUK sauně

NUUK - sauna a osvěžovna zve na pálení čarodějnic, tedy ne tancovačku a křest ručníkem po svém: "Čarodějnictví v průběhu toku Labe. Tváří v oheň stanou kapely Šimanský / Niesner, True Fir, Kult Masek, LAVRA, Koroze, Obelisk of Light, Molly a udělaj pěknej koncert u táboráčku, takže takovej Já, písnička večírek." Začátek je v 18 hodin. "Na místě základ v podobě točeného piva a drobných aperetivů a menšího občerstvení. Kdo chce mít záruku přežití, přibere ke spacáku a karimatce i placatku a dvě tatranky."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městská knihovna se otevírá, v Kuklenách nabídne zrekonstruovaný interiér

Od pondělí se znovu otevře městská knihovna i všechny její pobočky v Hradci Králové, kromě té v Březhradu. Otevření je možné za splnění následujících podmínek: maximálně 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Návštěvníci se…
Čtěte více

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více

Hradecká městská knihovna vydává knihy přes okénko a magistrát je otevřen jako v normálních časech

Od včerejšího dne je hradecký magistrát otevřen podle standardních otevíracích hodin. Může za to přijetí nových opatření Vládou ČR, která se mimo jiné týkají otevíracích hodin úřadů i provozu knihoven. Lidé by ale i nadále měli preferovat elektronickou či telefonickou komunikaci…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme