Pálení čarodějnic v Hradci Králové šestkrát jinak. Kam vyrazit?

Čarodějnice můžete oslavit i s královéhradeckým pivem v ruce.
Čarodějnice můžete oslavit i s královéhradeckým pivem v ruce. | autor: Hradecký Klenot

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější čarodějnické akce v Hradci Králové. Pokud ještě nevíte, kam 30. dubna 2019 na pálení čarodějnic vyrazit, mrkněte na následující tipy. Vybere si snad každý, děti, dospělí, knihomolové, pivaři i saunaři.

Čarodějnické půjčování knih

Knihovna města Hradce Králové - pobočka Slezské předměstí pořádá od 12 do 16. hodiny akci Čarodějnické půjčování. Celé odpoledne bude knihovna proměněná v doupě čarodějnic, které budou půjčovat knížky. A navíc si budete moci sami vyrobit jednoduchou čarodějnici. V rámci otevírací doby pobočky. Vstupné je dobrovolné.

Slet čarodějnic na Biřičce

Od 16 do 19 hodin si můžete užít Slet čarodějnic také u rybníku Biřička. Dětské odpoledne zaplní Divadélko Trsátko: Hudební pořad pro děti Cesta kolem světa, Nemocnice pro medvídky - IFMSA CZ Hradec Králové, ukázky pro děti předvedou Dobrovolní hasiči JSHD Třebeš, městské policie. Děti čeká také orientační let/běh lesem, pozorování slunce, výroba čarodějnických potřeb, malování na obličej, zdobení perníčků - perníková chaloupka, třídění odpadu, lukostřelba.

Čarodějnice na Stříbrňáku

Od 15 hodin začíná Pálení čarodějnic na Stříbrném rybníku, budou se grilovat kýty, steaky, klobásy. Odpolední program pro děti nabídne nafukovací skluzavku, prolézací hrad, soutěže i diskotéku. Samotné zapálení ohně je naplánováno na 18. hodinu, následovat bude diskotéka pro dospělé s DJ Martinem P.

Pálení čarodějnic na dvoře pivovaru

Pivovar a pivnice Hradecký klenot na Velkém náměstí zve na čarodějnice od 16 hodin: "Vytáhneme sezení na sluníčko, narazíme sudy na dvoře, osmažíme nějaké chuťovky k pivu a užijeme si tradiční pálení čarodějnic s Klenoty s ruce. Pokud nás počasí zklame, tak se přesuneme do Pivnice a oheň vynecháme." 

Čarodějnice v klubu Na Výstavišti

"Startujte košťata, oprašte hůlky, čarodějná noc se blíží. Již tradiční rej čarodějnic, ježibab, kouzelníků a dalších magických tvorů se koná v úterý 30.dubna. Startujeme v 16:00. Následně vystoupí se svým písničkovým programem pro děti kytaristka a zpěvačka Sabina Uxová. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší masku a zapálení hranice," zve hradecký klub Na Výstavišti v ulici Bratří Štefanů 3. 

Pálení chmur - křest ručníkem v NUUK sauně

NUUK - sauna a osvěžovna zve na pálení čarodějnic, tedy ne tancovačku a křest ručníkem po svém: "Čarodějnictví v průběhu toku Labe. Tváří v oheň stanou kapely Šimanský / Niesner, True Fir, Kult Masek, LAVRA, Koroze, Obelisk of Light, Molly a udělaj pěknej koncert u táboráčku, takže takovej Já, písnička večírek." Začátek je v 18 hodin. "Na místě základ v podobě točeného piva a drobných aperetivů a menšího občerstvení. Kdo chce mít záruku přežití, přibere ke spacáku a karimatce i placatku a dvě tatranky."

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme