Štítky: | Pozvánka | Majáles | Koncert | akce | bio central | víkendové akce |

Zveme: O víkendu můžete zažít stavění májek či Báječný modroběh

O víkendu se v Hradci postaví hned dvě májky.
O víkendu se v Hradci postaví hned dvě májky.

Co nabídnou víkendové akce v Hradci Králové a blízkém okolí? Stavět se budou hned dvě májky, jedna majálesová na Masarykově náměstí v Hradci Králové a druhá na Šrámkově statku v Pileticích. Vyrazit můžete na farmářské trhy, koncerty, film Trabantem tam a zase zpátky nebo na galavečer Šarmantní osobnost roku do Aldisu. Autisty podpoří Báječný modroběh a tanečníci budou soutěžit v breakdance na Floormaster.

Koncert Červánek na cestách

Adalbertinum v Hradci Králové bude v pátek od 18 hodin hostit velký koncert a oslavu ke 40. výročí založení souboru Červánek. Vystoupí dětské folklórní soubory Červánek z Hradce Králové, Písečánek z Písku, Malý Beskyd ze Zubří a Ďumbier z Liptovského Mikuláše. Vstupenky stojí 110 korun, děti zaplatí 40 korun.

Stavění majálesové májky

V pátek úderem 15. hodiny se na hradeckém Masarykově náměstí vztyčí májka Hradeckého majálesu. Organizátoři tak zahájí takzvaný Majálesový měsíc, tedy měsíc studentských oslav v Hradci Králové a poprvé se zde také představí všichni kandidáti na Krále a Miss Hradeckého Majálesu 2019!

Swingový koncert kapely Berdy Gang

Koncert hradecké swingové kapely Berdy Gang, která chystá jazzové a swingové standardy od Glenn Millera, Counta Basieho, Duka Ellingtona, Quincyho Jonese a dalších. V klubu District 5 vedle Českého rozhlasu v pátek od 19 do 22 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Stavění máje všem pannám hradeckým

Májová zábava v duchu lidových tradic, vystoupení folklorních souborů a muzik, jarmark lidových řemeslníků, opékané prasátko a bohaté občerstvení na vás čeká v sobotu na Šrámkově statku v Pileticích od 14:30 hodin.

Trabantem tam a zase zpátky

"Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a putování smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý cirkus jede z Indie až domů. Překonává Himaláje i diktatury, láme výškové rekordy i prchá před policií. Přestože jde mnohokrát do tuhého, mezinárodní česko-slovensko-polská posádka bojuje se všemi nástrahami s černým humorem, sebeironií a občas na hraně politické korektnosti." Film Trabantem tam a zase zpátky můžete vidět v kině Bio Central, a to v pátek od 21 hodin a v neděli od 18 hodin.

Šarmantní osobnost roku

V pátek večer od  19 do 20:30 se bude ve Velkém sále hradeckého kongresového centra Aldis volit Šarmantní osobnost roku 2018. Vítěze 23. ročníku Šarmantní osobnosti roku vyhlásí moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura. Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štepánkové Černé, předá novému vítězi Šarmantní osobnost roku 2017. Nominováni byli: Zlata Adamovská - herečka, Jiří Bartoška - herec, Jan Čenský - herec, David Deyl - zpěvák, Jiří Dvořák - herec, Tereza Kostková Nvotová - herečka, Pavel Pafko - chirurg, Jan Přeučil - herec, Pavla Tomicová - herečka a Josef Vágner - zpěvák.

Farmářské trhy Hradec Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá i letos oblíbené farmářsko-potravinářské trhy. Navštívit je můžete v sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium v Hradci Králové.

Festival dětského tance - FLOORMASTER

Taneční studio STROP pořádá v sobotu akci s jednou z nejdelších tradic současné breakdancové scény. Zúčastní se stovky tanečníků z Česka, Slovenska, Polska a Rakouska, mezi nimi představitel polské breakdancové scény Bboy Kido z Varšavy, Bboy Twister ze slovenské Banské Bystrice a rovněž legenda českého breakdance BBoy Pajdis z Prahy. Festival se uskuteční v Tanečním studiu STROP Taneční (bývalá Severka) skupiny T-BASS Hradec Králové od 13 hodin.

Báječný modroběh pro autisty

V neděli v 9:15 odstartuje z pláže rybníka Biřička takzvaný Báječný modroběh - akce na podporu osvěty o autismu a k potěšení rodin pečujících o "modré" dítě. "Jsou mámy a tátové, kterým jejich potomek nikdy nebude úplně rozumět, ale oni musí rozumět jemu. Musí svoje dítě provést světem, který naopak nebude rozumět jim. Pojďme ten zmatek na chvilku zastavit. Pozveme je a dáme jim najevo, že nejsou OUT. Rodiče potěší, že je naší akcí někdo podpoří a dětem uděláme nový zážitek, který navenek třeba neocení, ale uvnitř si ho určitě schovají." Běh nebo chůze na trase cca 2 km, kde děti se svými rodiči budou nacházet kontroly z orientačního běhu a značit si je do připraveného průkazu. Trasa vyznačená na cestách nebo i v lehkém terénu modrými fáborky, kontroly umístěné viditelně vedle trasy. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme