Zveme: Čekají nás velikonoční výstavy a dílničky, na dětskou železnici vyrazí zajíčci

Velikonoční dílničky v Hradci Králové vás naučí zdobit perníčky i vytvářet velikonoční dekorace.
Velikonoční dílničky v Hradci Králové vás naučí zdobit perníčky i vytvářet velikonoční dekorace. | autor: Adra Nomia

Velikonoce jsou za dveřmi a prodloužený víkend bude v Hradci Králové nabitý velikonočními akcemi. Hned dvakrát se rozezní zvon Augustin na Bílé věži, na Šrámkově statku v Pileticích je otevřená výstava velikonočních kraslic a jarních zvykoslovných předmětů ze sbírek Spolku lidové tvorby Hradec Králové, jehož členky předvedou různé techniky zdobení kraslic a další tradiční řemesla. Velikonoční dílničky si můžete užít v Kouzelné berušce, v Tongu a v městské knihovně na Novém Hradci Králové. Koná se Velká pomlázková taneční zábava na Střelnici a poprvé vyjede dětská železnice.

Velikonoce na Šrámkově statku 

Velikonoční výstava je otevřena na Šrámkově statku v Pileticích od Zeleného čtvrtka 18. dubna až do Velikonočního pondělí, vždy od 10 do 16 hodin. Po všechny dny budou v roubené chalupě předvádět členky Spolku lidové tvorby některé techniky zdobení kraslic (např. batikováním, malováním voskem, lepením slámou), navíc také lidová řemesla jako paličkování, zdobení perníčků, pletení pomlázky aj. Pro všechny návštěvníky jsou připraveny tvořivé dílničky. Součástí výstavy budou ukázky velikonočních výrobků a jarních dekorativních předmětů, kterými se představí žáci vybraných základních škol z Hradce Králové. 

Zvonění na zvon Augustin

"Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice." Tentokrát se zvon Augustin na Bílé věži rozezní ve čtvrtek 18. dubna od 9:30 a v neděli 21. dubna ve 12 hodin. Sraz je nejméně 15 minut před časem zvonění, počet účastníků omezen na 15. Vstupenky jsou k zakoupení v hradeckých infocentrech a síti hkpoint.cz a stojí 200 korun.

Velikonoce v Kouzelné berušce

Na Zelený čtvrtek od 9:30 do 11 hodin můžete v Adra Nomia vyzkoušet vyrobit jarní a velikonoční dekorace v rámci programu pro rodiče s dětmi. Vhodné pro nejmenší děti a jejich rodiče či prarodiče. Vstupné je 30 korun.

Zdobení velikonočních perníčků

Ve čtvrtek si také můžete vyzkoušet nazdobit velikonoční perníčky. Od 13 hodin v Knihovně města Hradec Králové na Novém Hradci, ulice Brněnská 33. "Nazdobte si s námi velikonoční perníček a odneste si ho s sebou domů. Na velikonoční dílnu pro děti můžete přijít kdykoliv v průběhu odpoledne a to až do 17 hodin. Perníčky a zdobení budou připraveny."

Velikonoční dílna v Tongu

"Rok s rokem se sešel a další tradiční velikonoční dílna je tu, těšíme se na Vás!" zvou pořadatelé na Velikonoční dílnu do zábavního hradeckého centra Tongo, kde bude i malování na obličej. Dobročinná dílna se koná v sobotu od 11 do 16 hodin.

Votroci versus fotbalisté z Chrudimi

Ve 24. kole se utká FC Hradec Králové s MFK Chrudim. Zápas začíná v neděli 21. dubna v 17 hodin na Malšovickém stadionu v Hradci Králové.

Velikonoční jízda na Dětské železnici

V neděli od 14 do 17 hodin pořádá Dětská železnice Hradec Králové velikonoční jízdy. "Poprvé v tomto roce vyjedeme na Velikonoční neděli 21. 4. 2019. Na trať vyjedou naše mašinky a také naše spřátelené mašinky. Na děti čekají zajuchové s malou nadílku. Na dospěláky čeká fajnové občerstvení z Bajkazylu," zvou organizátoři.

Velká pomlázková zábava na Střelnici

V neděli se od 14 hodin koná ve Velkém sále Kulturního domu Střelnice pravidelné nedělní taneční odpoledne. K tanci hraje kapela Combi.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na …
Čtěte více

Zveme: Do uměleckých ateliérů, na putování s vodníkem a na výstavu kaktusů

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové můžete vyrazit na výstavu kaktusů, na farmářské trhy. Také můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech a poznat svět umění zblízka. Děti můžete vzít do Jiráskových sadů na kostýmovanou procházku s vodníkem Čvachtalem a různými…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme