Štítky: | Magistrát | Volby Hradec Králové |

O prezidentské volby v Hradci je podle úředníků zájem

O voličské průkazy je nebývalý zájem, bude stejný zájem i o samotné volby? | Foto: magistrát
O voličské průkazy je nebývalý zájem, bude stejný zájem i o samotné volby? | Foto: magistrát

O prezidentské volby v Hradci Králové je zájem, svědčí o tom počet vyzvednutých voličských průkazů. Ten se ve středu vyšplhal na počet čtyř stovek a podle mluvčí magistrátu je to čtyřikrát více než při loňských krajských volbách.

Zhruba o padesát voličů méně využilo prozatím možnosti vyzvednutí voličského průkazu i pro druhé kolo volby prezidenta republiky. Voličské průkazy na první kolo voleb bylo možné si zařídit pouze do středy 9. ledna. První kolo voleb hlavy státu se uskuteční už v pátek od druhé hodiny a potrvá do soboty do druhé hodiny odpolední

Osobně bylo možné požádat o vydání voličského průkazu do 9. ledna do čtvrté hodiny odpolední, kdy došlo k uzavření stálého seznamu voličů nebo zvláštního seznamu vedeného zastupitelským úřadem. 

"O tom, že zájem o volbu prezidenta ČR je velký, svědčí nejen množství vydaných voličských průkazů, ale i množství voličů zapsaných ve zvláštních seznamech voličů. Jde o občany, kteří budou ve dnech volby např. v nemocnicích, domovech důchodců, LDN, nebo ve věznicích," uvedla Magdalena Vlčková, mluvčí za Magistrát města Hradec Králové.

"Na našem úřadě je ve zvláštních seznamech zapsáno celkem 412 oprávněných voličů. Zájem je i u voličů žijících v zahraniční. Na zastupitelských úřadech je v seznamech z našeho obvodu zapsáno 53 voličů," doplnila ještě přesné počty Vlčková.

Pro voličské průkazy si lidé na magistrát v Hradci Králové přicházeli už po vánočních svátcích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
17.1.2013 10:54
marfi  (Nováček)
Volba
Ano k volbám by se mělo chodit. Nejenom nadávat na politiky, ale alespoň v tomto se vyhranit. Myslím si, že tentokrát nám hrozí i nebezpečí. Protože aby nás vedl člověk, který je odtržen od reality a zajímá ho jen zahraničí, je nebezpečné. Proto budu volit Zemana.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Až do konce ledna mohou hradečtí podnikatelé žádat magistrát o podporu

Už od začátku roku město přijímá žádosti o přímou finanční pomoc pro hradecké podnikatele. Žádat o ni mohou živnostníci, kteří v důsledku vládních nařízení museli uzavřít své provozovny. Aby byla žádost úspěšně vyhodnocena, musí žadatel splňovat veškeré stanovené podmínky, které…
Čtěte více

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme