Nová cyklostezka z Hradce do Vysoké by se mohla otevřít už příští léto

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: hradeckralove.cz

Příští rok na jaře by podle informací Českého rozhlasu Hradec Králové mohla začít výstavba 5,5 kilometru dlouhé cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou nad Labem, která bude součástí plánované Stezky mechu a perníku propojující Hradec s Pardubicemi. Svazek obcí Hradubická labská v minulém týdnu získal stavební povolení. Teď bude potřeba najít zhotovitele stavby. První cyklisté by se po novém úseku mohli svést zhruba v polovině příštího léta.

Cesta k vydání pravomocného stavebního povolení trvala dlouhých pět let. Zástupci Svazku obcí Hradubická labská tak zakončili složitá jednání s úřady, projektanty i majiteli pozemků. 

Svazek chystá vypsat tendr na dodavatele stavby. V těchto dnech se dokončuje zadávací dokumentace a brzy bude soutěž vypsána. "Někdy v polovině září se sejdeme, vyhodnotíme nabídky, doufám tedy, že nějaké budou," uvedl k dalšímu postupu výkonný ředitel DSO Hradubická labská a nezávislý starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák.

Trasa z Hradce Králové do Vysoké nad Labem bude 5,5 kilometrů dlouhá a povede souběžně s řekou Labe až k mostu u Vysoké nad Labem. 

Cyklisté už nebudou riskovat životy na úzké silnici z Třebše směrem na Pardubice 

„Pro obyvatele Hradce Králové, ale zejména pro obyvatele Vysoké nad Labem, je to vynikající příležitost jak se bezpečně a kvalitně dostat do města za prací a do školy. Prostě pro každodení dojíždění do města a z města," řekl pro Český rozhlas Karel Šimonek, který působí jako cyklokoordinátor při hradeckém magistátu.

Výstavba cyklostezky, která zahrnuje i lávku přes slepé rameno Labe u Třebše, by měla podle projektu stát maximálně 32 milionů korun. Zástupci svazku obcí věří, že se cenu podaří díky veřejné soutěži snížit. Výstavba dalších tří částí cyklostezky do Pardubic je v různé fázi rozpracovanosti. 

„V jedné té etapě tam máme pozemek, který snad nedokážeme ani obejít. Má šest spoluvlastníků, z toho tři jsou mrtví. Takže sháníme úmrtní listy, jeden vlastník je možná v kriminále, sourozenci o něm nic nevědí. A je to místo, kde vedle Němčického mostu potřebujeme postavit podobnou lávku," popisuje situaci výkonný ředitel spolku Jiří Horák. 

V případě optimistických předpokladů by Stezka mechu a perníku mohla spojit Hradec Králové a Pardubice v roce 2020. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec bude v televizi. Předvede se jako místo přátelské k cykloturistice

Natáčení dalšího dílu pořadu Cyklotoulky s Českou televizí proběhlo na konci července v Hradci Králové a jeho televizní premiéra v České televizi ČT 2 a ČT SPORT a Slovenské televizi RTVS STV DVOJKA a bude vysílána v dubnu 2021. Cílem pořadu je ukázat krásu a výjimečnost města…
Čtěte více

Práce na úpravách tras pro cyklisty před zimním stadionem začnou ještě o prázdninách

Prostory před zimním stadionem, kde ústí Jiráskovy sady, se dočkají výrazné změny. Město nechá celý prostor upravit tak, aby působil uceleně, bude také bezpečnější a vzniknou zde i nová cyklistická spojení. Navíc dojde k dostavbě chybějících a obnově stávajících cyklostezek.…
Čtěte více

Nová sportovní hala na Pouchově za 50 milionů se konečně staví

V pondělí město Hradec Králové předalo staveniště tělocvičné haly Pouchov, její stavba byla tímto krokem zahájena a dokončena by měla být zhruba v polovině příštího roku. V plánu je kromě zázemí a prostor tělocvičny vybudovat také 46 parkovacích míst pro automobily. Do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme