Štítky: | Mileta | křižovatka mileta |

Na křižovatce Mileta už dnes začnou přípravné práce na kompletní rekonstrukci

Budoucí podoba Milety
Budoucí podoba Milety | autor: ŘSD

Rekonstrukce frekventované křižovatky Mileta začne oficiálně až 2. dubna, nicméně přípravné práce odstartují již od dnešního dne. Stavbaři začnou budovat přejezdy přes dělicí pás na čtyřproudém okruhu, zahájí demontáž trolejového vedení a úpravu jízdních pásů směrem k Brněnské ulici. Bude tedy nutné počítat s omezeními a komplikacemi už nyní.

ŘSD v pondělí 4. března předává staveniště k plánované rekonstrukci křižovatky. Práce budou v březnu postupně v obou jízdních pruzích, vždy ale zůstane průjezdný alespoň jeden pruh v každém směru," uvedlo ŘSD.

Samotná přstavba začne 2. dubna. Celý rok bude mimo jiné uzavřený výjezd z křižovatky Mileta do Hradecké ulice a panelový příjezd od Benešovy třídy včetně úseku kolem výjezdového střediska zdravotnické záchranné služby. Od 2. dubna přestavba Milety také dočasně změní trasy některých linek městské hromadné dopravy. Část zastávek bude na jiných místech. V současnosti křižovatkou projíždí osm denních, dvě školní a čtyři noční linky. Kvůli přestavbě Milety se změny dotknou hned 13 z nich.

Práce na křižovatce potrvají do konce roku 2026. Během té doby se bude průjezd křižovatkou měnit. Vzniknou tři nové odlehčovací bypassy pro přímé odbočení doprava, nové zastávky MHD, pod křižovatkou povedou čtyři podchody pro chodce a cyklisty, které jim nabídnou obousměrné bezkolizní propojení mezi Moravským Předměstím a centrem Hradce a výrazně tím zvýší i propustnost křižovatky pro automobilovou dopravu.

Počítá se s vybudováním tzv. malé Milety, která nahradí stávajíí napojení fakultní nemocnice a Benešovy třídy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká ulice se opraví mnohem důkladněji

Součástí rekonstrukce křižovatky Mileta je i oprava Hradecké ulice, na které se měla původně vyměnit pouze vrchní vrstva vozovky. Po zjištění, že ulice vykazuje pokročilé síťové trhliny, se město rozhodlo pro změnu a provede zásadnější opravy, které zvýší její životnost a…
Čtěte více

Polovina Milety už je pryč. Jaké práce tam aktuálně probíhají?

Už nějaký čas musejí řidiči v Hradci počítat s dopravním omezením v prostorách křižovatky Mileta. Doprava tam je svedena ze dvou do jednoho pruhu. V současné době tam probíhají především práce na kanalizaci, přepojuje se plynovod, hotová je veškerá skrývka území. Intenzivně také…
Čtěte více

S dopravou ve městě zamává další uzavírka

Teplejší počasí s sebou nese kromě jiného i čilejší pracovní ruch na komunikacích. Stejně je tomu i v Hradci Králové, kde se už především řidiči potýkají s několika uzávěrkami či omezeními. Na několik let zbrzdí provoz rekonstrukce křižovatky Mileta, v řádech týdnů bude trvat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme