Štítky: | Opravy | Mileta | křižovatka mileta |

Hradecká ulice se opraví mnohem důkladněji

Opravy Hradecké ulice budou důkladnější.
Opravy Hradecké ulice budou důkladnější. | autor: dron MMHK

Součástí rekonstrukce křižovatky Mileta je i oprava Hradecké ulice, na které se měla původně vyměnit pouze vrchní vrstva vozovky. Po zjištění, že ulice vykazuje pokročilé síťové trhliny, se město rozhodlo pro změnu a provede zásadnější opravy, které zvýší její životnost a bezpečnost. Náklady na tyto změny v průběhu stavby jsou vyčísleny na více než čtyři miliony korun bez DPH.

Město se rozhodlo pro opravu všech vrstev na Hradecké ulici, aby byla sjednocena životnost vozovky. V opačném případě by hrozilo riziko, že by se ulice musela opravovat za několik let znovu. „Celou velkou investiční akci křižovatka Mileta doplníme ještě zásadnější úpravou Hradecké ulice v úseku od Sokolské po pěší vstup do kampusu univerzity. Tato změna povede ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. Provedení těchto úprav městu navíc poskytuje příležitost k dosažení trvanlivějšího a hospodárnějšího řešení opravy celé komunikace. Během stavby bylo zjištěno, že stav komunikace je horší, než se původně předpokládalo, což vyžaduje zásadní opravy pro dlouhodobou životnost. Navíc je racionální využít současné uzavírky pro provedení těchto prací, čímž minimalizujeme budoucí dopravní omezení,“ říká náměstek primátorky odpovědný za oblast strategického rozvoje a investic Lukáš Řádek.

V současné době je pod Hradeckou ulicí pokládána nová dešťová kanalizace a provedeny budou i přípojky. Samotná úprava ulice v délce 250 metrů byla zahájena v dubnu a hotova bude dubnu příštího roku. Ve stejném termínu by mohla být dokončena také Sokolská ulice. Celkem vydá město na opravy křižovatky Mileta více než 190 milionů korun bez DPH.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Polovina Milety už je pryč. Jaké práce tam aktuálně probíhají?

Už nějaký čas musejí řidiči v Hradci počítat s dopravním omezením v prostorách křižovatky Mileta. Doprava tam je svedena ze dvou do jednoho pruhu. V současné době tam probíhají především práce na kanalizaci, přepojuje se plynovod, hotová je veškerá skrývka území. Intenzivně také…
Čtěte více

S dopravou ve městě zamává další uzavírka

Teplejší počasí s sebou nese kromě jiného i čilejší pracovní ruch na komunikacích. Stejně je tomu i v Hradci Králové, kde se už především řidiči potýkají s několika uzávěrkami či omezeními. Na několik let zbrzdí provoz rekonstrukce křižovatky Mileta, v řádech týdnů bude trvat…
Čtěte více

U Milety se už pracuje na stavbě podchodů

Na hradecké křižovatce Miletě se pracuje na podchodech. Průjezd křižovatkou je omezený od začátku dubna a dopravní komplikace zažívají řidiči hlavně ve špičkách v okolí samotné křižovatky. Větší problémy nemá ani hradecká záchranka, která sídlí přímo u Milety. Stavební firma teď…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme