Štítky: | Mileta | pražský most | křižovatka mileta |

Opravy uzavřely Pražský most. Někteří řidiči zákaz nerespektují, tak padají první pokuty

Objízdná trasa.
Objízdná trasa. | autor: TSHK

Pouze od včerejšího dne je kvůli opravám uzavřen Pražský most v centru Hradce. Někteří řidiči však zákaz vjezdu nerespektují a padají pokuty. V dopravní špičce auta stojí v kolonách na Tylově náměstí a Tyršově mostě. Před pár dny se dopravní situace zkomplikovala i na křižovatce Miletě, kde jsou uzavřeny dva jízdní pruhy a doprava po městě je tak v exponovaných časech problematická.

Oprava Pražského mostu potrvá čtyři měsíce. Magistrát zadal práce na Pražském mostu prostřednictvím Technických služeb Hradec Králové. „Projekt se připravoval poslední tři roky. Tehdy ještě nebylo jasné, kdy začne oprava Milety. Teprve teď se vyjádřil odbor dopravy města a památkáři. Proto to zhotovitel dělá teprve nyní,“ vysvětluje pro Hradecký deník mluvčí městské společnosti Patrik Palátka.

„Údržbové práce památkově chráněné stavby, jako je Pražský most, nejsou ale jednoduché a musí se řádně připravit. Po konzultaci s památkáři je letos hotová projektová dokumentace, navíc zde v polovině srpna povede trasa mezinárodního triatlonového závodu Ironman,“ dodává náměstek primátorky pro správu městského majetku Pavel Vrbický.

Původně se zvažovala úplná uzavírka mostu. Na žádost Dopravního podniku bude probíhat po etapách, aby přes most mohla jezdit MHD. Most mohou využívat i hasiči, záchranka a policie. Pro pěší zůstane průchozí jeden chodník. „Ostatní řidiči jsou prostřednictvím dopravního značení navedeni na objízdnou trasu přes Tylovo nábřeží, Divišovu ulici a ulici Československé armády,“ popisuje objízdnou trasu za Technické služby Patrik Palátka.

Na křižovatce Mileta se v současné době frézuje ulice Hradecká a také se pracuje na prvním podchodu. Aktuální situaci můžete sledovat ZDE.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Polovina Milety už je pryč. Jaké práce tam aktuálně probíhají?

Už nějaký čas musejí řidiči v Hradci počítat s dopravním omezením v prostorách křižovatky Mileta. Doprava tam je svedena ze dvou do jednoho pruhu. V současné době tam probíhají především práce na kanalizaci, přepojuje se plynovod, hotová je veškerá skrývka území. Intenzivně také…
Čtěte více

S dopravou ve městě zamává další uzavírka

Teplejší počasí s sebou nese kromě jiného i čilejší pracovní ruch na komunikacích. Stejně je tomu i v Hradci Králové, kde se už především řidiči potýkají s několika uzávěrkami či omezeními. Na několik let zbrzdí provoz rekonstrukce křižovatky Mileta, v řádech týdnů bude trvat…
Čtěte více

U Milety se už pracuje na stavbě podchodů

Na hradecké křižovatce Miletě se pracuje na podchodech. Průjezd křižovatkou je omezený od začátku dubna a dopravní komplikace zažívají řidiči hlavně ve špičkách v okolí samotné křižovatky. Větší problémy nemá ani hradecká záchranka, která sídlí přímo u Milety. Stavební firma teď…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme