Štítky: | Technické služby | mlhoviště |

Mlžná brána už ochlazuje obyvatele na Slezském Předměstí

Mlžná brána chladí vzduch na Slezském Předměstí.
Mlžná brána chladí vzduch na Slezském Předměstí. | autor: TSHK

Technické služby nainstalovaly v těchto dnech úplně první mlžnou bránu v Hradci Králové. Proti přehřátí chrání na Slezském Předměstí u autobusové zastávky Alessandria. Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech.

„Brána je zatím v testovacím provozu jako prototyp, ze kterého budeme moci v budoucnu vycházet pro další případnou instalaci,“ komentuje náměstek primátorky Pavel Vrbický. Testovací mlžná brána z nerezové oceli za téměř 150 tisíc korun včetně DPH ochladí kolemjdoucí celkem 11 vodními tryskami a funguje na press tlačítko s časovačem na 15 sekund. „Kromě chlazení je výhodou brány i její odolná konstrukce a skladnost. Po použití se dá snadno přesunout a uskladnit,“ vyzdvihuje Tomáš Pospíšil, ředitel Technických služeb Hradec Králové.

Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech. Dalším způsobem ochrany proti vysokým teplotám je v Hradci i 11 letních mlhovišť. Vodu ve městě chrání také výsadba nové zeleně, mulčování a mozaiková seč trávy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jedinečný trvalkový záhon bude zdobit Malšovice

Technické služby města Hradec Králové se snaží posouvat hranice péče o město. Tentokrát se zaměřily na území v Malšovicích u zábavního centra A-sport, které bylo vybráno komisí místní samosprávy pro další úpravy a zvelebení. Výsledkem jsou jedinečné kvetoucí záhony a šest nových…
Čtěte více

Písek na dětských hřištích v Hradci se pravidelně mění a kontroluje. Jak kontroly dopadly?

Chodíte se svými dětmi na městská hřiště? Péče o ně není rozhodně jen tak. V Hradci se o provoz na osmi desítkách dětských hřišť starají technické služby. Klouzačky, lezecké věže, prolézačky a další hrací prvky procházejí každoročně odbornou technickou kontrolou, pískoviště musí…
Čtěte více

Mlžná brána se osvědčila, přibudou další

Začátkem července instalovaly hradecké technické služby první mlžnou bránu na Slezské Předměstí u autobusové zastávky Alessandria. S ohledem na velmi pozitivní ohlas veřejnosti se město rozhodlo pořídit další čtyři. Do konce července přibydou na Malé, Riegrovo a Ulrichovo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme