Štítky: | Technické služby | mlhoviště |

Mlžná brána už ochlazuje obyvatele na Slezském Předměstí

Mlžná brána chladí vzduch na Slezském Předměstí.
Mlžná brána chladí vzduch na Slezském Předměstí. | autor: TSHK

Technické služby nainstalovaly v těchto dnech úplně první mlžnou bránu v Hradci Králové. Proti přehřátí chrání na Slezském Předměstí u autobusové zastávky Alessandria. Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech.

„Brána je zatím v testovacím provozu jako prototyp, ze kterého budeme moci v budoucnu vycházet pro další případnou instalaci,“ komentuje náměstek primátorky Pavel Vrbický. Testovací mlžná brána z nerezové oceli za téměř 150 tisíc korun včetně DPH ochladí kolemjdoucí celkem 11 vodními tryskami a funguje na press tlačítko s časovačem na 15 sekund. „Kromě chlazení je výhodou brány i její odolná konstrukce a skladnost. Po použití se dá snadno přesunout a uskladnit,“ vyzdvihuje Tomáš Pospíšil, ředitel Technických služeb Hradec Králové.

Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech. Dalším způsobem ochrany proti vysokým teplotám je v Hradci i 11 letních mlhovišť. Vodu ve městě chrání také výsadba nové zeleně, mulčování a mozaiková seč trávy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Horké léto budou v hradeckých ulicích chladit i mlžné stromy

V minulém roce instalovaly Technické služby Hradec Králové po městě prvních pět mlžných bran. Letos je nově rozšířilo dalších pět mlžicích prvků ve tvaru stromů a krychle. V těchto dnech se mlžné stromy objevily na náměstí 28. října a na Ulrichově, Baťkově a Masarykově náměstí.…
Čtěte více

Hradecké fontány začínají tryskat

K letním měsícům v Hradci Králové neodmyslitelně patří i fontány. A na patnácti místech ve městě se rozeběhnou i letos. V těchto dnech probíhá jejich předstartovní údržba. Nestčí totiž pouze otočit kohoutkem, spuštění předchází  spousta práce prakticky od podzimního…
Čtěte více

Na břehu Labe je nově servisní cyklostanice

V loňském roce získalo město Hradec Králové titul Cykloměsto Do práce na kole 2023. Spolu s oceněním získalo také první servisní cyklostanici CykloHub, kterou nyní nainstalovali technici městského mobiliáře u cyklostezky na Smetanově nábřeží. Bude vybavena kvalitním nářadím a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme