Tráva v Hradci bude vyšší, stroje ji posekají na výšku 8 centimetrů

Tráva bude vyšší.
Tráva bude vyšší. | autor: TSHK

Omezit sečení trávy se rozhodly Technické služby Hradec Králové kvůli současným klimatickým podmínkám. Tráva se bude sekat méně často a nechá se více vyrůst. Stroje budou trávu sekat na 8 centimetrů. Už nyní na větších plochách vynechávají pracovníci technických služeb některé úseky a mnohdy tak vznikají nejrůznější obrazce.

„Naši pracovníci zvětšili časové intervaly pravidelného sečení a zvýšili výšku sekání na 8 centimetrů,“ informovaly Technické služby Hradec Králové na svém webu. Proti panujícímu suchu budou pracovníci technických služeb bojovat i metodou mulčování: „Z důvodu zadržování vody stále zachováme při sekání metodu mulčování.“

Při metodě mulčování se posekaná tráva nesbírá. Mulčování trávy přináší podle technických služeb hned několik benefitů: Například pomáhá zadržovat vláhu v půdě, podporuje rozvoj a odolnost travin - zejména proti suchu, podporuje rozvoj půdních organismů i biodiverzitu půdních organismů a ptactva, navíc je rychlejší a levnější.

Sekačky ale přes léto úplně nevychladnou. Pracovníci technických služeb nyní budou sekat hlavně oblasti s častým výskytem nežádoucího plevele a osin, které vadí pejskařům.

„Volné kapacity využijeme na posílení týmu, který má na starosti zálivku stromů, květin, zavlažovací vaky a údržbu keřů/živých plotů (zejména u výhledu do křižovatek),“ doplnily technické služby.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.6.2023 15:49
Hana Nejedlá (neregistrovaný)
Tak ještě, aby s tím rozhodnutím Technické služby seznámily obsluhu sekaček. Dnes v poledne v Jungmannově ulici (prostor okolo brouzdaliště a mezi ním a Jiřinou) lítal písek, prach a hlína, jak těsně u země sekačky pohlcovaly zbytečky krátkého travního porostu.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jedinečný trvalkový záhon bude zdobit Malšovice

Technické služby města Hradec Králové se snaží posouvat hranice péče o město. Tentokrát se zaměřily na území v Malšovicích u zábavního centra A-sport, které bylo vybráno komisí místní samosprávy pro další úpravy a zvelebení. Výsledkem jsou jedinečné kvetoucí záhony a šest nových…
Čtěte více

Písek na dětských hřištích v Hradci se pravidelně mění a kontroluje. Jak kontroly dopadly?

Chodíte se svými dětmi na městská hřiště? Péče o ně není rozhodně jen tak. V Hradci se o provoz na osmi desítkách dětských hřišť starají technické služby. Klouzačky, lezecké věže, prolézačky a další hrací prvky procházejí každoročně odbornou technickou kontrolou, pískoviště musí…
Čtěte více

Mlžná brána už ochlazuje obyvatele na Slezském Předměstí

Technické služby nainstalovaly v těchto dnech úplně první mlžnou bránu v Hradci Králové. Proti přehřátí chrání na Slezském Předměstí u autobusové zastávky Alessandria. Mlžné brány patří k opatřením, které mají pomoci ochladit rozpálené město v tropických dnech.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme