Tráva v Hradci bude vyšší, stroje ji posekají na výšku 8 centimetrů

Tráva bude vyšší.
Tráva bude vyšší. | autor: TSHK

Omezit sečení trávy se rozhodly Technické služby Hradec Králové kvůli současným klimatickým podmínkám. Tráva se bude sekat méně často a nechá se více vyrůst. Stroje budou trávu sekat na 8 centimetrů. Už nyní na větších plochách vynechávají pracovníci technických služeb některé úseky a mnohdy tak vznikají nejrůznější obrazce.

„Naši pracovníci zvětšili časové intervaly pravidelného sečení a zvýšili výšku sekání na 8 centimetrů,“ informovaly Technické služby Hradec Králové na svém webu. Proti panujícímu suchu budou pracovníci technických služeb bojovat i metodou mulčování: „Z důvodu zadržování vody stále zachováme při sekání metodu mulčování.“

Při metodě mulčování se posekaná tráva nesbírá. Mulčování trávy přináší podle technických služeb hned několik benefitů: Například pomáhá zadržovat vláhu v půdě, podporuje rozvoj a odolnost travin - zejména proti suchu, podporuje rozvoj půdních organismů i biodiverzitu půdních organismů a ptactva, navíc je rychlejší a levnější.

Sekačky ale přes léto úplně nevychladnou. Pracovníci technických služeb nyní budou sekat hlavně oblasti s častým výskytem nežádoucího plevele a osin, které vadí pejskařům.

„Volné kapacity využijeme na posílení týmu, který má na starosti zálivku stromů, květin, zavlažovací vaky a údržbu keřů/živých plotů (zejména u výhledu do křižovatek),“ doplnily technické služby.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.6.2023 15:49
Hana Nejedlá (neregistrovaný)
Tak ještě, aby s tím rozhodnutím Technické služby seznámily obsluhu sekaček. Dnes v poledne v Jungmannově ulici (prostor okolo brouzdaliště a mezi ním a Jiřinou) lítal písek, prach a hlína, jak těsně u země sekačky pohlcovaly zbytečky krátkého travního porostu.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stromy v Hradci pomáhají zalévat speciální vaky. Jejich počet se zvýší

K mladým stromům v ulicích Hradce Králové přibyly letos v létě další zavlažovací vaky. Díky financím z projektu re-use Hradeckých služeb se jejich počty rozšířily o více než polovinu. Doposud se v dobročinném obchodu na podporu městské zeleně vybralo více než 220 tisíc korun.…
Čtěte více

Hradecké fontány začínají tryskat

K letním měsícům v Hradci Králové neodmyslitelně patří i fontány. A na patnácti místech ve městě se rozeběhnou i letos. V těchto dnech probíhá jejich předstartovní údržba. Nestčí totiž pouze otočit kohoutkem, spuštění předchází  spousta práce prakticky od podzimního…
Čtěte více

Na břehu Labe je nově servisní cyklostanice

V loňském roce získalo město Hradec Králové titul Cykloměsto Do práce na kole 2023. Spolu s oceněním získalo také první servisní cyklostanici CykloHub, kterou nyní nainstalovali technici městského mobiliáře u cyklostezky na Smetanově nábřeží. Bude vybavena kvalitním nářadím a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme