Město změří hluk z dálnice D11. Chtějí to lidé z Plačic a Svobodných Dvorů

Na "Hradubické" už protihluková stěna obyvatele chrání.
Na "Hradubické" už protihluková stěna obyvatele chrání. | autor: MMHK

Na žádost obyvatel a komisí místních samospráv Plačice a Svobodné Dvory nechá město Hradec Králové provést další kontrolní měření hlukového zatížení v souvislosti s pokračováním výstavby dálnice D11. Jeho výsledkem bude oponentní posudek k měření, které bude mít k dispozici Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

„Intenzitu hluku z dálnice D11 zkoumáme již několik let. Před necelými třemi lety jsme si nechali zpracovat posudek hlukového zatížení v blízkosti Plačic a ukázalo se, že hluk sice není nad přípustnou normou, aby muselo ŘSD okolí dálnice upravit, ale jeho intenzita nadále stoupá. Nyní chceme toto měření, a to i na základě požadavků od místních obyvatel, zopakovat a výsledky aktualizovat,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Pokud se ukáže, že intenzita hluku překročila hranici únosnosti, bude město požadovat vybudování protihlukových stěn v okolí Plačic.

Naopak v blízkosti Svobodných Dvorů se už výstavba protihlukových stěn připravuje, podle ŘSD by měla být zahájena během letních měsíců. Jestli budou pro místní dostačující by mělo rovněž napovědět toto hlukové měření, město nechá přezkoumat stav před a po jejich vybudování.

Měření hlukového zatížení na několika místech bude na základě dohody s místními obyvateli a komisemi místních samospráv v Plačicích a Svobodných Dvorech provádět společnost AKUSTICKÉ CENTRUM. Měření bude zahájeno v následujících týdnech, výsledky by město mohlo obdržet na podzim letošního roku.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Protihlukové stěny uleví obyvatelům Svobodných Dvorů

Obyvatelé Svobodných Dvorů v Hradci Králové se dočkají nových protihlukových stěn, díky nimž se v jejich lokalitě sníží hluk z blízké dálnice. Zatím probíhají přípravné práce, samotná stavba má být zahájena v úvodu letních prázdnin. S tím se pojí také omezení na téměř…
Čtěte více

Protihlukové stěny u D11 by měly přinést klid lidem ze Svobodných Dvorů

Chybějící protihlukové stěny mezi dálnicí D11 a místní částí Svobodné Dvory v Hradci Králové postaví firma FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby. Stavba vyjde na více než 97,5 milionu korun. Místní si tak konečně oddychnou od hluku, který je obtěžuje už od prosince 2021, kdy se…
Čtěte více

Dálnice z Hradce do Prahy už je bez omezení

Pokud budete chtít jet na Prahu od Pardubic po dálnici, už to zvládnete bez nadávek a návratu po zúženém úseku do Hradce. Největší letošní oprava českých dálnic je hotová. Stavební firmy obnovily za 47 dní 17 kilometrů dálnic D11 a D35 u Hradce Králové. V pátek do odpolední…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme