Štítky: | koronavirus | antivirus |

Město pro obyvatele chystá další balíček pomoci. Antivirus budou schvalovat zastupitelé příští týden

Zastupitelé budou jednat o programu Antivirus.
Zastupitelé budou jednat o programu Antivirus. | autor: hradeckralove.cz

Hradec chce opět pomoci při druhé vlně koronaviru. Od minulého týdne město vytvořilo speciální pracovní skupinu pro Antivirus, která připravuje souhrn opatření na zmírnění dopadů probíhající druhé vlny koronaviru. „Společně pracujeme na obnově a zavedení dalších opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronaviru. Principy podzimního balíčku pomoci budou na podobných obrysech jako ty jarní, jejich konkrétní body bude projednávat městské zastupitelstvo první listopadové pondělí,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

Odpuštění nájmů podnikatelům sídlících v městských prostorách, slevy na nájemném pro městské organizace, dočasné prominutí poplatků za užívání veřejného prostranství nebo poskytnutí deseti milionů na podporu podnikání. To je jen část úlev z programu Antivirus, prostřednictvím kterého město Hradec Králové pomáhalo během první vlny koronaviru. Doposud na zmírnění dopadů spojených s první vlnou koronaviru hradecká radnice vynaložila téměř 55 milionů korun.

„Opatření v rámci městského programu Anitivirus na zmírnění dopadů spojených s koronavirem se ukázala jako velmi efektivní. Na jaře jsme například rozhodli o odpuštění nájmů podnikatelům, kteří sídlí v městských prostorách a museli v době nouzového stavu uzavřít své obchody a restaurace, také jsme odpustili poplatky za zábor veřejného prostranství pro podnikatelské i nepodnikatelské záměry. Další formou pomoci bylo vyčlenění deseti milionu korun na přímou finanční podporu hradeckých podnikatelů,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Bez zpěvu a tělocviku, ale s rouškou na tváři. I hradečtí prvňáci a druháci už chodí do školy

Do hradeckých základních škol se ve středu vrátili žáci prvních a druhých tříd, jejich výuku znovu umožnilo ministerstvo zdravotnictví. Děti musí být vybavené rouškami a nemají hodiny zpěvu či tělesnou výchovu. V Hradci se otevřelo všech sedmnáct základních škol v Hradci Králové…
Čtěte více

Program Antivirus II začíná pomáhat, do školek míří tisíce respirátorů

S druhou vlnou koronavirové pandemie rozhodlo město Hradec Králové o znovuzavedení balíčku s názvem Antivirus II, který rozdělí přibližně 2,8 milionu korun. Nově město zruší poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce příštího roku. Úlevy na nájemném by se měli…
Čtěte více

Hradec chce pomoci podnikatelům programem Antivirus II. Na přímou podporu má připraveny téměř tři miliony korun

Město spouští program Antivirus II. Měl by to být souhrn opatření na zmírnění dopadů druhé vlny koronavirové pandemie. Odpuštěn bude například poplatek za zábor veřejného prostranství až do konce roku 2021, na přímou finanční podporu podnikání má město zatím připravených 2,8…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme