Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Pacientů s covidem je v nemocnici méně.
Pacientů s covidem je v nemocnici méně. | autor: pixabay.com

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný návrat pracovišť dosud poskytujících péči o covidové pacienty k běžnému provozu. Pacienti s COVID-19 zůstanou umístěni prioritně na Klinice infekčních nemocí.

„V tuto chvíli jsou pacienti s COVID-19 umístěni také na oddělení urologické, plicní či gerontometabolické kliniky. Pokud bude pokles covidových pacientů pokračovat, tato oddělení uzavřeme a po důkladném úklidu budou připravena pro běžný provoz. Ukončení covidového provozu také umožní návrat personálu, který posílil tyto jednotky, na původní pracoviště,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Návratu nemocnice k běžnému provozu pomáhá také zlepšení personální situace, která byla například začátkem roku mimořádně složitá kvůli velkému počtu v práci nepřítomných zaměstnanců, ať už kvůli nemocem, izolaci či karanténě spojené s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové i nadále zajišťuje ve svém Odběrovém centru nemocnice provádění testů na COVID-19, počet testů však postupně klesá. Pokles zájmu o očkování eviduje také Očkovací centrum, které i nadále nabízí možnost aplikace vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nemocnice má k dispozici inovovanou vakcínu proti COVID-19. Zájem o ni příliš není

Hradecká fakultní nemocnice už očkuje zájemce inovovanou vakcínou proti COVID-19 od společnosti Pfizer/BioNTech. Očkovací centrum současně rozšiřuje svou provozní dobu na každý pracovní den, v posledních týdnech se s ohledem na zájem veřejnosti očkovalo pouze dva dny v týdnu.…
Čtěte více

Ukrajinští uprchlíci se stěhují z internátu do ubytovny nemocnice

Ukrajinští občané, kteří utekli před válkou a byli doposud ubytováni v internátu SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové, se během dnešního dne stěhují do ubytovny Jana Masaryka. Celkem jich zde bude ve třech patrech bydlet 78. Město tyto prostory opravilo a připravilo k bydlení,…
Čtěte více

Nový seriál Česká televize bude v Hradci točit i na podzim

V Hradci Králové se bude odehrávat děj nového seriálu Smysl pro tumor. Česká televize jej bude ve městě natáčet až do podzimu. Režisérkou je Tereza Kopáčová, která má za sebou například seriály Ochránce, Soukromé pasti, Nevinné lži a televizní film Metanol. Jedním z herců, který…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme