Štítky: | Nemocnice | koronavirus | očkování |

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Pacientů s covidem je v nemocnici méně.
Pacientů s covidem je v nemocnici méně. | autor: pixabay.com

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný návrat pracovišť dosud poskytujících péči o covidové pacienty k běžnému provozu. Pacienti s COVID-19 zůstanou umístěni prioritně na Klinice infekčních nemocí.

„V tuto chvíli jsou pacienti s COVID-19 umístěni také na oddělení urologické, plicní či gerontometabolické kliniky. Pokud bude pokles covidových pacientů pokračovat, tato oddělení uzavřeme a po důkladném úklidu budou připravena pro běžný provoz. Ukončení covidového provozu také umožní návrat personálu, který posílil tyto jednotky, na původní pracoviště,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Návratu nemocnice k běžnému provozu pomáhá také zlepšení personální situace, která byla například začátkem roku mimořádně složitá kvůli velkému počtu v práci nepřítomných zaměstnanců, ať už kvůli nemocem, izolaci či karanténě spojené s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové i nadále zajišťuje ve svém Odběrovém centru nemocnice provádění testů na COVID-19, počet testů však postupně klesá. Pokles zájmu o očkování eviduje také Očkovací centrum, které i nadále nabízí možnost aplikace vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Minulý rok se v hradecké porodnici narodilo o 263 dětí méně než v roce 2022

V hradecké porodnici fakultní nemocnice se minulý rok se uskutečnilo 2014 porodů, což je o 263 méně než v roce 2022. Pokles porodů v posledních letech je ovlivněn demografickým vývojem v celé České republice. Klinika i během loňského roku pokračovala ve zlepšování péče o matky i…
Čtěte více

Projekt hradecké nemocnici přinese ucelenou chirurgii s 22 operačními sály i lepším zázemím pro pacienty

Historicky největší investiční projekt hradecké fakultní nemocnice začne koncem letošního roku. V příštích dnech nemocnice vypíše výběrové řízení na stavební firmu, která zajistí výstavbu projektu Modernizace chirurgických oborů za 4,3 miliardy korun. Nemocnice předpokládá, že…
Čtěte více

U nemocnice začíná stavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Začala plánovaná dostavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Před několika dny si generální dodvatel stavby převzal staveniště. Stavba bude rozsáhlá, čítá 18 550 m2 výukových a výzkumných prostor v lokalitě u fakultní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme