Majitelé podniků, kteří museli mít během karantény zavřeno, mohou žádat o finanční příspěvek od města

Město na příspěvky podnikatelům rozdělí 10 milionů.
Město na příspěvky podnikatelům rozdělí 10 milionů. | autor: hradeckralove.cz

O příspěvek do výše až 25 tisíc korun budou moci žádat hradečtí podnikatelé už od konce tohoto týdne. Tento příspěvek by měl zmírnit dopady, které způsobil nouzový stav. Opatření je součástí programu Antivirus. Záměr posvětili už také hradečtí zastupitelé. O tuto pomoc bude možné žádat do 12. června. Kompletní seznam podmínek včetně formuláře žádost naleznou žadatelé na internetových stránkách města. Celkově má být mezi žadatele rozděleno 10 milionů korun. Jde o finance, které podnikatel může využít na mzdy, energie, platby nájemného.

„Tato finanční pomoc je určena zejména podnikatelům a živnostníkům, kteří mají sídlo nebo provozovnu v Hradci Králové a během nouzového stavu museli z důvodu vládních nařízení uzavřít své provozovny,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Žadatelem může být pouze právnická nebo fyzická osoba se sídlem nebo místem podnikání v Hradci Králové, která zaměstnává méně než deset osob. Žadatel také musí dodržet některé stanovené podmínky, jako je nepřerušená podnikatelská činnost a nesmí být dlužníkem vůči městu či jeho organizacím. Seznam podmínek v plném znění a formulář žádosti bude možné nalézt na internetových stránkách města.

Všechny podané žádosti budou po skončení termínu předloženy komisi, na základě jejíhož stanoviska bude připravený návrh ke schválení orgánům města. Poté bude možné částku žadatelům postupně vyplácet. „Předpokládáme, že do konce června budou hotové veškeré náležitosti finanční pomoci, kterou chceme hradeckým podnikatelům poskytnout. Během července a srpna, když vše dobře půjde, by se částky mohly začít vyplácet. Peněžitá pomoc je omezena maximální částkou 25 tisíc korun pro jednoho žadatele.

Výše peněžité pomoci bude stanovena i podle počtu podaných žádostí,“ doplňuje ekonomická náměstkyně primátora Monika Štayrová. Finanční pomoc bude možné využít například na náklady na mzdy, související odvody, na energie, platby za nájemné s výjimkou případů, kde došlo k jejich prominutí v rámci dalších opatření programu Antivirus či nákladů, na které byla čerpána jiná podpora, například státu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Na Střezině se staví. Po Vánocích se do nově opravené budovy vrátí tanečníci

Stavební práce na hradecké ZUŠ třezina jsou v plném proudu, rekonstrukcí prochází budova tanečního oboru a dokončuje se výstavba spojovací chodby. Zatím byly provedeny bourací práce a došlo ke kompletní výměně oken, v následujících dnech začnou řemeslníci pracovat na nové fasádě…
Čtěte více

V Hradci se rozpadla koalice. Kvůli boji o post náměstka

Koalice z pěti subjektů dlouho po volbách nevydržela. Čtyři - Hradecký demokratický klub s TOP 09, ODS, Piráti a Změna pro Hradec a Zelení - nyní žádají, aby koalici i městskou radu opustil senátor Jan Holásek, lídr hnutí Rozvíjíme Hradec. Reagují tak na situaci z minulého týdne…
Čtěte více

Kubištovy sady si na rekonstrukci ještě počkají

Revitalizace Kubištových sadů, které se rozkládají mezi Pospíšilovou třídou a halou TJ Slavia, se znovu odkládá. V roce 2019 hradecký magistrát předpokládal, že by k revitalizaci parku mohlo dojít v roce 2021, náklady na obnovu parku se tehdy odhadovaly na 10 milionů korun.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme