Štítky: | letní kino širák |

Letní kino Širák začíná od středy pravidelně promítat. Bez jídla a pití zato s rouškou

Letní kino od středy promítá.
Letní kino od středy promítá. | autor: www.letnikinosirak.cz

Zítra, tedy ve středu 2. června začnou pravidelné filmové projekce v letním kině Širák v Hradci Králové. Promítat se bude od půl desáté každou středu, čtvrtek, pátek a sobotu. Jako první jsou na programu Rytíři spravedlnosti, komedie o solidaritě a náhodnosti vesmíru. Návštěvníci kina musí stejně jako návštěvníci restaurací splňovat vládní nařízení.

Návštěvníci letního kina budou muset být aspoň 22 dní po první dávce očkování proti covid-19, mít potvrzení o prodělání nemoci v posledních třech měsících nebo mít aktuální negativní antigenní/PCR test. Všichni diváci musí být usazeni tak, aby mezi nimi bylo alespoň jedno neobsazené sedadlo, s výjimkou osob z jedné domácnosti. Lidé musí mít po celou dobu promítání nasazený respirátor. Konzumace jídla a pití je v hledišti zakázaná.

Podmínky jsou tak letos výrazně přísnější než v loňském roce, kdy letní kina začala promítat v podobném termínu. Loňské léto přitom provozovatelé hlásili výrazně nižší návštěvnost, než bývá zvykem. Do letních kin dorazila zhruba třetina lidí oproti předchozímu roku. Na vině byl nejen koronavirus, ale také nepříznivé počasí. Kvůli pandemii se navíc odsunuly filmové premiéry po celém světě a kina tak nemohla divákům nabídnout lákadla v podobě nových filmů.

Letní kino Širák přitom v loňském roce prošlo částečnou modernizací, v areálu se kompletně vyměnila elektroinstalace a vyměnilo se osvětlení. „Projekt byl vytvořen tak, aby vyhověl všem hygienickým a světelným požadavkům s ohledem na dosažení co nejlepší zrakové pohody,“ vysvětlila za Správu nemovitostí Hradec Králové Amálie Moličová. Loňskou novinkou bylo také Wi-Fi připojení po celém areálu.   

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na výročí velké bitvy, na nábřeží gurmánů či do letního kina

Začíná víkend a my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Určitě si nenechte ujít koncert na hradeckém letišti ani výročí bitvy u Hradce Králové - Königgrätz 1866, uvidíte bitevní ukázky vojáků v uniformách i pochodňový průvod. Na hradecké…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Zveme: Na hudební festival Hradecký letokruh, na Nábleší či triatlon

Většina hudebních akcí byla letos v létě zrušena, ale své místo v areálu Šimkových sadů našel festival s omezenou kapacitou Hradecký letokruh. Šrámkův statek v Pileticích dnes zve na hudební večer s Devítkou, NÃPLAVKA láká ke Správčickému rybníku. Koná se noční komentovaná…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme