Kubištovy sady v Hradci Králové projdou obnovou, která odhalí starou císařskou cestu

Kubištovy sady v Hradci Králové projdou celkovou obnovou.
Kubištovy sady v Hradci Králové projdou celkovou obnovou. | autor: Wikimedia Commons (Boris-Jelinek)

Vysázení nových a údržba stávajících zelených porostů, alejí, nové osvětlení i mobiliář - to vše čeká Kubištovy sady v Hradci Králové. Městský park o rozloze 2,4 hektarů, který vznikl mezi roky 1905 a 1907, se po více než sto letech dočká obnovy. Rada města doporučila zastupitelstvu schválit finance na zpracování dokumentace pro územní řízení a stavební povolení. Náklady na revitalizaci parku u Pospíšilovy třídy nedaleko historického centra se odhadují na zhruba 10 milionů korun.

„Máme zpracovanou studii, což je první stupeň projektové dokumentace komplexního řešení revitalizace. Ta vedle obnovy porostů, pobytových ploch, osvětlení a mobiliáře obsahuje i návrh organizace dopravních tras a ploch. Do nové podoby parku se propíše také historická stopa staré císařské cesty se stromořadím z roku 1867, kterou sady v sobě ukrývají,“ říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha.

O archeologických nálezech v Kubištových sadech se můžete více dozvědět zde. Letos město celkovou úpravu Kubištových sadů zařadilo do harmonogramu opatření pro zmírnění klimatických změn ve městě Hradec Králové. 

„Rada schválila finance na zpracování dalších stupňů projektové dokumentace včetně autorského dohledu ve výši 710 tisíc korun. Rozpočtovou změnu musí ještě za týden schválit zastupitelstvo. K samotné revitalizaci parku by pak mohlo dojít v roce 2021, náklady na tuto investici se odhadují na zhruba deset milionů korun, přesnější výši budeme však znát až po zpracování prováděcí dokumentace a po výběrovém řízení na stavební firmu,“ dodal náměstek Bláha.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Park v Lipkách bude město revitalizovat

Městský park Sady architekta Lisky v hradeckých Lipkách vznikl ve třicátých letech minulého století. Vzhledem k jeho současnému stavu vedení hradecké radnice připravuje revitalizaci této veřejné zelené plochy nacházející se v městské památkové zóně mezi Sborem kněze Ambrože a…
Čtěte více

Hradecký magistrát chce měnit sídliště. Začne na Moravském Předměstí

Mezi projekty, které by mohly výrazně změnit vzhled města, se nově zařadí i revitalizace hradeckých sídlišť. Začít by se mělo na Moravském Předměstí, kde bude vytipováno několik lokalit vyžadující regeneraci. V minulém týdnu rada města schválila vypsání výběrového řízení na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme