Štítky: | parky | sady | revitalizace |

Park v Lipkách bude město revitalizovat

Sady architekta Lisky.
Sady architekta Lisky. | autor: MMHK

Městský park Sady architekta Lisky v hradeckých Lipkách vznikl ve třicátých letech minulého století. Vzhledem k jeho současnému stavu vedení hradecké radnice připravuje revitalizaci této veřejné zelené plochy nacházející se v městské památkové zóně mezi Sborem kněze Ambrože a druhým městským okruhem. Rada města rozhodla o zadání studie, která nastaví celkovou koncepci a postupy zásahů do území. Výsledkem bude obnova porostů a alejí, úprava zpevněných a pobytových ploch, osvětlení a vybavení mobiliářem.

„Sady architekta Lisky představují významnou plochu zeleně v centru města. Nacházejí se v památkové zóně, a proto je třeba k nim s tímto ohledem přistupovat. Rádi bychom v rámci jejich celkové revitalizace zkvalitnili nejen zeleň a městský mobiliář, ale zejména vylepšili pobytové plochy. Mělo by zde být vytvořeno moderní a příjemné prostředí pro relaxaci a trávení volného času,“ říká náměstek primátora pro oblast rozvoje města Jiří Bláha. Předpokládaná hodnota studie, jejíž součástí bude také stavebně-historický průzkum, je 200 tisíc korun včetně DPH. Zadána by měla být v několika následujících týdnech. „Revitalizace území by měla probíhat v několika etapách, nejprve bychom měli začít s obnovou zeleně, a to už v příštím roce. Celková revitalizace území by nás měla hrubým odhadem vyjít na přibližně čtyři miliony korun,“ dodává náměstek Bláha.

Městský park vznikl mezi lety 1932–1933 za účelem vyplnění otevřených domovních bloků založených dle Gočárova plánu. Architekt Oldřich Liska byl jedním z významných architektů, kteří se podíleli na realizaci jednotlivých domů blokové zástavby mezi ulicemi Střelecká – Mánesova – Ambrožova. Sady podle něj dostaly jméno v roce 1992.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecký magistrát chce měnit sídliště. Začne na Moravském Předměstí

Mezi projekty, které by mohly výrazně změnit vzhled města, se nově zařadí i revitalizace hradeckých sídlišť. Začít by se mělo na Moravském Předměstí, kde bude vytipováno několik lokalit vyžadující regeneraci. V minulém týdnu rada města schválila vypsání výběrového řízení na…
Čtěte více

Parky s altánem, molem i herními prvky vyrostou v Kuklenách

Město chce ještě letos vybrat stavební firmu, která v příštím roce oživí a upraví zelené plochy podél Malého labského náhonu v Kuklenách v západní části města. Vedení radnice zadalo zpracování projektové dokumentace k zadání a provedení stavby. Prvotní odhad výše nákladů na…
Čtěte více

Kubištovy sady v Hradci Králové projdou obnovou, která odhalí starou císařskou cestu

Vysázení nových a údržba stávajících zelených porostů, alejí, nové osvětlení i mobiliář - to vše čeká Kubištovy sady v Hradci Králové. Městský park o rozloze 2,4 hektarů, který vznikl mezi roky 1905 a 1907, se po více než sto letech dočká obnovy. Rada města doporučila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme