Štítky: | Mileta | křižovatka mileta |

Křižovatka Mileta by měla v nové podobě začít řidičům sloužit už za dva roky

Realizace oprav křižovatky Mileta se blíží.
Realizace oprav křižovatky Mileta se blíží. | autor: vizualizace ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo výběrové řízení na zhotovitele přestavby frekventované křižovatky Mileta v Hradci Králové. Stavba má vydané pravomocné stavební povolení. O posunu v přípravě rekonstrukce informoval generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Přestavba křižovatky Mileta by měla stát 527 milionů korun bez DPH.

„Jedná se o sdruženou investici ŘSD, Královehradeckého kraje a Města Hradec Králové,“ sdělil Radek Mátl na svém twitteru. Město na svou část přestavby křižovatky Mileta pro letošní rok vyčlenilo 20 milionů korun.

Jako základní termín pro podání nabídek do tendru bylo stanoveno datum 4. srpna. Se zahájením výstavby se podle aktuálního informačního letáku ŘSD počítá v příštím roce. Křižovatka by do provozu měla být uvedena v roce 2025. V současnosti se pracuje na zajištění inženýrských sítí a silničáři pokračují ve frézování asfaltových vrstev.

Křižovatka Mileta je jedním z klíčových dopravních uzlů v krajském městě. Je součástí vytíženého městského okruhu a spojuje centrum s Moravským Předměstím, z křižovatky se navíc odbočuje k fakultní nemocnici a využívají ji i sanitky krajské záchranné služby. V místě se často tvoří dlouhé kolony. „Stávající uspořádání úrovňové, světelně řízené křižovatky nevyhovuje současným intenzitám dopravy hlavně ve špičkových hodinách,“ uvádí ŘSD v červnovém informačním letáku ke stavbě.

Plán na přestavbu křižovatky Mileta počítá se čtyřmi podchody. „Rekonstrukcí křižovatky bude dosaženo jediného možného bezkolizního propojení pro pěší a cyklisty mezi Moravským Předměstím a centrem města, včetně napojení sídliště Moravské Předměstí na II. městský okruh,“ slibuje ŘSD.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká ulice se opraví mnohem důkladněji

Součástí rekonstrukce křižovatky Mileta je i oprava Hradecké ulice, na které se měla původně vyměnit pouze vrchní vrstva vozovky. Po zjištění, že ulice vykazuje pokročilé síťové trhliny, se město rozhodlo pro změnu a provede zásadnější opravy, které zvýší její životnost a…
Čtěte více

Polovina Milety už je pryč. Jaké práce tam aktuálně probíhají?

Už nějaký čas musejí řidiči v Hradci počítat s dopravním omezením v prostorách křižovatky Mileta. Doprava tam je svedena ze dvou do jednoho pruhu. V současné době tam probíhají především práce na kanalizaci, přepojuje se plynovod, hotová je veškerá skrývka území. Intenzivně také…
Čtěte více

S dopravou ve městě zamává další uzavírka

Teplejší počasí s sebou nese kromě jiného i čilejší pracovní ruch na komunikacích. Stejně je tomu i v Hradci Králové, kde se už především řidiči potýkají s několika uzávěrkami či omezeními. Na několik let zbrzdí provoz rekonstrukce křižovatky Mileta, v řádech týdnů bude trvat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme