Koalice v Hradci Králové sestavena. ČSSD je na radnici, ODS a ANO mimo hru.

| autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové má po dnešku jasno ve vedení města.

Vítězný Hradecký demokratický klub v čele s primátorem Finkem již dříve přizval ke spolupráci bývalé koaliční partnery z uskupení Koalice pro Hradec a TOP 09, dnes se pak definitivně dohodl s ČSSD. Nová koalice bude tak mít v 37členném zastupitelstvu 22 křesel.

 

Jak uvádí vítězný HDK na svém webu, zbývá domluvit některé personální záležitosti. "Z tohoto důvodu se zúčastnění shodli na tom, že v příštím týdnu podepíší rámcovou koaliční dohodu a dále nebudou jednat s žádným dalším subjektem o případné povolební spolupráci," píše se v prohlášení. Podle našich informací by měla být koaliční smlouva podepsána pravděpodobně tento pátek. ČSSD podle stranických postupů musí ještě vstup do koalice oficiálně posvětit okresní výbor strany, ale mělo by jít jen o formalitu.

Ladí se personální složení, jména a gesce s otazníkem

Ve vedení města budou kromě primátora čtyři náměstci, přičemž každá ze zúčastněných stran v koalici by měla mít po jednom náměstkovi. Personální obsazení není ještě zřejmé, ale dá se předpokládat, že náměstkem bude i nadále Jindřich Vedlich z TOP 09 a Aneta Maclová z Koalice pro Hradec. Zcela jistá však ještě není jejich gesce, stejně tak nejsou jasná jména náměstků za HDK a ČSSD. Rada města by měla zůstat i nadále 11členná, ovšem zatím není jasné rozložení napříč stranami.

ANO 2011 vyšlo naprázdno, ODS hrála vabank

Ve hře o sestavení koalice byly před dnešním dnem kromě ČSSD ještě ODS a ANO 2011. Zejména v případě ANO 2011 se spekulovalo o tom, že by právě toto uskupení mohlo zasednout ve vedení města místo ČSSD.

Naopak účast ODS byla málo pravděpodobná. Jejímu vyřazení ze hry mohla pomoci i údajná snaha ODS obejít HDK a sestavit velkou koalici na magistrátu právě bez HDK. Jednání o této podobě koalice se prý mělo uskutečnit v sobotu večer. Ještě předtím se však HDK stihnul domluvit s ČSSD.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Koronavirus opět omezil školy, provoz MHD a magistrát je otevřen jen dva dny v týdnu

Od začátku nového roku ve městě jsou opět kvůli koronavirové nákaze omezeny služby týkající se veřejného života.Je znovu omezený provoz základních škol, prezenčně studují děti prvních a druhých ročníků, ostatní mají distanční výuku. Mateřské školy zůstávají otevřené. Omezena je…
Čtěte více

Městské poplatky se v Hradci letos zvyšovat nebudou, dražší bude teplo a voda

Za poplatky, které vybírá město, obyvatelé Hradce Králové tento rok nezaplatí peníze navíc. Ve městě se zvýší cena tepla a stoupne také vodné a stočné. Lidé v třípokojovém bytě si ale za rok za teplo při průměrné spotřebě připlatí necelých 300 korun. Podle společnosti Tepelné…
Čtěte více

Náměstkyni a radního za ANO zastupitelé odvolali. Jak bude vypadat vedení radnice zatím jasné není

Odvolání náměstkyně primátora pro oblast správy městského majetku a městských organizací Věry Pourové (ANO) bylo výsledkem bouřlivého jednání pondělní hradeckého zastupitelstva. Zastupitelé v pondělí zároveň odvolali radního Jiřího Langera (ANO) z funkce pověřeného zastupitele…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme