Štítky: | Klicperovo divadlo |

Klicperovo divadlo si už po třinácté počká na Václava

Festival Čekání na Václava má v Hradci už třináctiletou tradici
Festival Čekání na Václava má v Hradci už třináctiletou tradici | autor: Klicperovo divadlo

Festival Čekání na Václava nebude ani letos chybět na prknech Klicperova divadla. Třináctý ročník přehlídky divadelních souborů z celé republiky začíná ve středu 28. září a potrvá celý měsíc. Na představení můžete zavítat na hlavní scénu divadla i do Studia Beseda. Kromě místních divadelníků se můžete těšit na Divadlo Kalich, Slovácké divadlo, Cimrmany i například Dejvické divadlo.

Slavnostní zahájení festivalu se koná už zítra. Večer zahájí Divadlo Kalich a jeho černá komedie Zabiják Joe. Pod režijní taktovkou Petra Svojtky se představí Igor Chmela, Marek Taclík, Ivana Jirešová či Ivan Lupták. Do Hradce během následujících dnů přijede ale i řada dalších divadel a divadelníků z celé republiky. Na programu je tak letos například Slovácké divadlo z Uherského Hradiště a představení Kniha o hřbitově, populární Dejvické divadlo a jejich dnes už proslulá hra Dabing street nebo Jaroslav Dušek a adaptace knižního bestselleru Čtyři dohody.

„Po dvou letech se na prkna Klicperova divadla vrátí také divácky velice oblíbený projekt Lukáše Hejlíka LiStOVáNí, který tentokrát přijede hned se dvěma scénickými čteními. V Legendě Z+H budete moci zavzpomínat na legendární cestopisy Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, Kafe a cigárko bude naopak zacíleno na mladou blogerskou generaci, bude se totiž předčítat z knižního vydání úspěšného blogu herečky Marie Doležalové oceněného Magnesií Literou,“ popisuje program festivalu mluvčí divadla Martin Sedláček.

Ani letos Čekání na Václava nezklame všechny fanoušky Cimrmanů. Na letošním ročníku se totiž můžou těšit na hru Cimrman v říši hudby, která kromě tradiční úvodní přednášky nabídne i jednoaktovou operu Český inženýr v Indii aneb hra se zpět o zlatých českých ručičkách. Kromě divadel dostanou prostor i koncerty. Se sdružením symfoniků tak na festivalu vystoupí kapela Nezmaři, na akci zavítá se svým novým albem i slovenská zpěvačka Jana Kirschner.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme