Divadelní festival se blíží. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí

Divadelní festival se blíží.
Divadelní festival se blíží. | autor: Regiony

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat kultury v hradeckých ulicích? Letošní divadelní festival je naplánován v termínu od 24. června až do 1. července. Předprodej vstupenek začíná už v pondělí 9. května od 10 hodin. Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové  pořádají tři subjekty, "kamennou část" připravují Klicperovo divadlo a Divadlo Drak a venkovní program zajišťuje nezisková organizace Kontrapunkt.

Festival chce reflektovat aktuální situaci doma i v zahraničí. "V reakci na ni vznikla hlavní myšlenka a náplň letošního ročníku festivalu, kterou se stala regenerace, a to nejen regenerace kultury, ale také regenerace kulturou. Tématem letošního ročníku chceme pomoct zregenerovat se po náročném období a Regiony nabídnou možný návod," uvedla ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Regiony nabídnou stovky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z české i mezinárodní scény od činohry, alternativního divadla, tance, performance, autorských představení, přes loutkové divadlo a pohádky až po koncerty a diskuze. Program je opět naplánován nejen do divadel, ale i do městských parků, ulic či na náměstí.

Co najdete v programu?

„Široká programová nabídka bude opět zahrnovat stovky činoherních, alternativních, loutkových či pohybových divadelních představení, tanečních performancí, nebudou chybět představení pro rodiny s dětmi, improvizace, hudební koncerty a další doprovodný program. To vše se bude odehrávat na více než třiceti místech v celém historickém centru Hradce Králové a jeho přilehlém okolí,” říká ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Součástí mezinárodního programu budou například švédské Örebro Teater, polský Teatr Ludowy z Krakova, slovenské Štátné divadlo v Košicích čí sardinské Sardegna Teatro. Mezi další významné hosty patří francouzská La compagnie Bakelite, slovenské Odivo či belgická umělkyně Agnes Limbos. Z českých etablovaných scén nebudou chybět divadla Husa na Provázku, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Petra Bezruče, Městská divadla pražská, Naivní divadlo Liberec a další.

Jak koupit vstupenky?

Vstupenky bude možné zakoupit on-line prostřednictvím festivalových webových stránek nebo v předprodeji Klicperova divadla, v informačním centru či v pokladnách hradeckých kamenných divadel. "Na všech prodejních místech budou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 procent open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného," uvedl Sedláček.

Předplatitelé Klicperova divadla budou mít možnost přednostní výměny abonentních kupónů s možností dokoupení jedné vstupenky již od čtvrtka 5. května.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na živý betlém do Svinar. Zpívat se bude v hradeckém divadle i před ním

Čtvrtý adventní a zároveň vánoční víkend nabídne v Hradci Králové opět rozmanité akce. Zpívat budou herci Klicperova divadla v improvizačním pásmu, skauti zase zvou na zpívání u Betlémského světla před divadlem. Divadlo Drak zve děti na inscenaci Vyšla hvězda nad Betlémem. V…
Čtěte více

ZVEME: Na divadelní festival, gladiátorský závod nebo závody šlapacích vozítek

Poslední víkend před letními prázdninami v Hradci Králové jako každý rok startuje osmidenní mezinárodní divadelní festival Regiony. Královéhradecký kraj také pořádá festival a představí to nejlepší z regionu. U obchodního centra Futurum se konají gladiátorské závody.  Na…
Čtěte více

Divadla, filharmonie i archeopark dostanou od kraje finance na provoz

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků pro čtyři obecně prospěšné společnosti působící v kulturní oblasti v regionu. Jedná se o Klicperovo divadlo v Hradci Králové, Filharmonii Hradec Králové, Divadlo Drak a Archeopark Všestary. Těmto…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme