Divadelní festival se blíží. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí

Divadelní festival se blíží.
Divadelní festival se blíží. | autor: Regiony

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat kultury v hradeckých ulicích? Letošní divadelní festival je naplánován v termínu od 24. června až do 1. července. Předprodej vstupenek začíná už v pondělí 9. května od 10 hodin. Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové  pořádají tři subjekty, "kamennou část" připravují Klicperovo divadlo a Divadlo Drak a venkovní program zajišťuje nezisková organizace Kontrapunkt.

Festival chce reflektovat aktuální situaci doma i v zahraničí. "V reakci na ni vznikla hlavní myšlenka a náplň letošního ročníku festivalu, kterou se stala regenerace, a to nejen regenerace kultury, ale také regenerace kulturou. Tématem letošního ročníku chceme pomoct zregenerovat se po náročném období a Regiony nabídnou možný návod," uvedla ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková.

Regiony nabídnou stovky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z české i mezinárodní scény od činohry, alternativního divadla, tance, performance, autorských představení, přes loutkové divadlo a pohádky až po koncerty a diskuze. Program je opět naplánován nejen do divadel, ale i do městských parků, ulic či na náměstí.

Co najdete v programu?

„Široká programová nabídka bude opět zahrnovat stovky činoherních, alternativních, loutkových či pohybových divadelních představení, tanečních performancí, nebudou chybět představení pro rodiny s dětmi, improvizace, hudební koncerty a další doprovodný program. To vše se bude odehrávat na více než třiceti místech v celém historickém centru Hradce Králové a jeho přilehlém okolí,” říká ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Součástí mezinárodního programu budou například švédské Örebro Teater, polský Teatr Ludowy z Krakova, slovenské Štátné divadlo v Košicích čí sardinské Sardegna Teatro. Mezi další významné hosty patří francouzská La compagnie Bakelite, slovenské Odivo či belgická umělkyně Agnes Limbos. Z českých etablovaných scén nebudou chybět divadla Husa na Provázku, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Petra Bezruče, Městská divadla pražská, Naivní divadlo Liberec a další.

Jak koupit vstupenky?

Vstupenky bude možné zakoupit on-line prostřednictvím festivalových webových stránek nebo v předprodeji Klicperova divadla, v informačním centru či v pokladnách hradeckých kamenných divadel. "Na všech prodejních místech budou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 procent open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného," uvedl Sedláček.

Předplatitelé Klicperova divadla budou mít možnost přednostní výměny abonentních kupónů s možností dokoupení jedné vstupenky již od čtvrtka 5. května.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Divadla, filharmonie i archeopark dostanou od kraje finance na provoz

Radní Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí finančních prostředků pro čtyři obecně prospěšné společnosti působící v kulturní oblasti v regionu. Jedná se o Klicperovo divadlo v Hradci Králové, Filharmonii Hradec Králové, Divadlo Drak a Archeopark Všestary. Těmto…
Čtěte více

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Začínají mezinárodní Regiony, všechny formy divadla opět zaplní Hradec

Největší česká divadelní přehlídka REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové zítra odstartuje již 27. ročník. Čeká nás osm dní nabitých činohrou, alternativním divadlem, tancem, performancemi, autorskými představeními, loutkovým divadlem i koncerty a …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme