Štítky: | trhy | vánoční trhy | vánoční stromky |

Kdy se budou rozsvěcet vánoční stromy a jak to bude s trhy?

Stromy se rozsvítí 27. listopadu.
Stromy se rozsvítí 27. listopadu. | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové už má vybrané vánoční stromy, opět budou ve městě dva, a to na Velkém náměstí a na Masarykově náměstí. Jedná se o smrky ztepilé, které Technické služby Hradec Králové dopraví na místo během úterý 22. listopadu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s kulturním programem se pak uskuteční první adventní neděli 27. listopadu na Velkém náměstí.

 

Jako první dorazí vánoční strom v úterý dopoledne 22. listopadu na Velké náměstí. „Pro letošní rok jsme zvolili smrk ztepilý, který dosahuje výšky přibližně patnácti metrů. Půjde tak stejně jako v loňském roce o jeden z největších stromů, který je technicky možné na Velké náměstí umístit. Smrk pochází z hradeckých lesů, konkrétně od společnosti Městské lesy,“ uvádí Daniel Jeřábek z Technických služeb Hradec Králové. Další smrk pak během dne zamíří na Masarykovo náměstí. Měřit bude okolo sedmnácti metrů a městu ho věnovali soukromí dárci ze Smiřic.

Stejně jako každý rok budou muset hradečtí řidiči během převozu vánočních stromů počítat s omezením parkování v okolí obou náměstí. „Jedná se především o zúžený prostor mezi Velkým a Malým náměstím a také přilehlé ulice na Masarykově náměstí. Bohužel, vozidla, která budou znemožňovat průjezd techniky, budou muset být odtažena,“ dodává Jeřábek.

Vánoční trhy na Velkém náměstí

Rozsvěcení vánočního stromu se uskuteční první adventní neděli 27. listopadu na Velkém náměstí. Pro návštěvníky bude připraven bohatý kulturní program, který začne v 16 hodin, nachystáno je i občerstvení. V 16:30 se pak slavnostně rozsvítí vánoční strom. Během dalšího týdne bude zahájen adventní program, v rámci kterého je připravena celá řada koncertů a zábavných představení pro děti. V pátek 9. prosince pak na Velkém náměstí začínají vánoční trhy. Kompletní přehled adventních akcí je k dispozici na webových stránkách www.vanocevhradci.cz.

Město Hradec Králové už je také nazdobeno vánočním osvětlením, které bude svítit od první adventní neděle. Na veřejném osvětlení se nachází 148 různých motivů, ozdobeno bude také 33 vzrostlých stromů. Dále bude nově osvětlen pylon s příčným zastřešením na Benešově třídě, a to světelnými řetězy v délce 120 metrů a dvěma vločkami. Celkově vyjde letos provoz a instalace vánočního osvětlení na zhruba jeden milion korun.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční trhy z Velkého náměstí vyženou auta, doplní je cirkusové šapitó

Na Velkém náměstí v Hradci Králové se budou letos poprvé konat vánoční trhy, a to od 9. do 23. prosince. Každý den je doplní bohatý doprovodný program plný koncertů, vánočních představení a pohádek. Po celém náměstí bude rozmístěno téměř 120 stánků, nacházet se zde bude…
Čtěte více

Po Třech králích zmizí stromy z náměstí a začnou se svážet stromky z domácností

Tři králové symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky, proto od příštího týdne začnou Hradecké služby svážet vánoční stromky z domácností spolu se svozem bio odpadu. Ozdobené stromy na hradeckých náměstích zůstanou rozsvícené ještě během Tří králů, od pátku 7. ledna je budou…
Čtěte více

Městské lesy chystají k prodeji stromky i kapry. Ty bude možné objednat po internetu i letos

Hradečtí lesníci už mají připraveny přibližně tři tisíce vánočních stromků, jejich prodej zahájí začátkem prosince v hájovnách Marokánka a Zelený sloupek. Stejně jako v loňském roce budou pár dnů před Vánoci prodávat také kapry, přičemž k dispozici budou na čtyřech místech ve…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme