Štítky: | kavárna | benzina | pumpa | crosscafe | stavební povolení |

Kavárna v prvorepublikové benzince otevřít nemůže, otočil stavební úřad

CrossCafe Drive otevřít nemůže.
CrossCafe Drive otevřít nemůže. | autor: hradeckralove.cz

V prvorepublikové čerpací stanici v hradecké Koutníkově ulici měla už od listopadu sloužit moderní kavárna CrossCafe Drive, k níž řidič přijede, objedná si kávu či dezert a dostane je, aniž by vystoupil. Společnost CrossCafe ale nečekaně přišla o stavební povolení, protože nájezd i výjezd na výpadovku směrem na Jaroměř je nebezpečný, uvedl server iDNES.cz.

Pumpa s velkými litinovými okny a přístřeškem se světlíkem byla řadu let prázdná. Na podzim ji od města odkoupila kavárenská síť a dala jí typický červenobílý nátěr s velkou cedulí. Kromě toho na kavárnu láká na okruhu několik billboardů, avšak ani po pěti měsících se tu káva nevaří.

Projekt narazil na hradeckém magistrátu. Na základě stížností místních totiž stavební úřad nechal dopravnímu inspektorátu vypracovat posudek a ten vyhodnotil, že kavárna přináší mnoho dopravních rizik. Stavební úřad proto firmě odebral už dříve vydané stavební povolení. Na krátký nájezd k okénku se totiž vejde jen pár aut a hrozí tak, že každé další auto, které se postaví do fronty, už bude stát v silnici. Na frekventované čtyřproudovce by blokovalo provoz.

„Dopravní inspektorát policie shledal místo nevhodným, jelikož v místě je špatná dopravní situace, kavárna disponuje špatným dopravním napojením a při výjezdu z ní je velice špatná viditelnost. Už nyní jde o místo s častými dopravními nehodamia není tedy pro tento účel vůbec vhodné,“ sdělila mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Frančízová společnost zažádala o vydání kolaudačního souhlasu, ale stavební úřad její žádost zamítl. V současnosti není zřejmé, co s objektem bude. Jisté však je, že v nejbližší době se kavárna na okruhu neotevře.

Hradecký magistrát se k problému zatím nechce blíže vyjadřovat. „Vzhledem k tomu, že se v průběhu stavby objevily nové skutečnosti, bylo třeba provést přezkumné řízení k vydání územního souhlasu a ohlášení stavby,“ sdělil pouze stručně mluvčí magistrátu Petr Vinklář.

Majitel objektu, společnost CrossCafe, se přesto k záměru otevřít kavárnu i nadále staví optimisticky. Na dotazy MF DNES odpověděla zástupkyně firmy pouze jedou větou. „Stavba je dokončena. Aktuálně pracujeme na termínu otevření, jakmile budeme mít novější zprávy, budeme vás informovat,“ napsala mailem manažerka marketingové komunikace Vendula Mrázová.

CrossCafe má v Hradci už čtyři pobočky, první otevřela v roce 2013 po bývalém mléčném baru na Ulrichově náměstí. Postupně se síť rozrostla o kavárny ve Studijní a vědecké knihovně, v Kopečku a poslední vznikla v roce 2015 v Atriu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
27.3.2018 09:03
Erdo (neregistrovaný)
Nejlíp ji zbourat, co magistráte? Zajímavý je to, že jako benzinka mohla sloužit až do 80. let, to nikomu nevadilo a ty fronty tam mnohdy byly. A teď najednou jo. A co takhle zrušit odbočovací pruh k ČSAD, odbočující taky blokují plynulost dopravy.
1.4.2018 20:16
NorgHK (neregistrovaný)
Jak se to radnici hodí
Mnohem větší nebezpečí představují vozidla odbočující vlevo, přitom zajíždka na OK není velká, o kousek dál je zastávka autobusu přímo v pruhu a ta nevadí. Asi jistá paní z odboru výstavby má jiný plán. Třeba jako s hájovnou... Zakázat odbočení vlevo, na čtyřproudovce je to nesmysl.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vratné kelímky na kávu? Už je můžete využívat i v Hradci

Vratné kelímky už dorazily i do Hradce Králové. Trápí vás obrovské množství odpadů, co naše společnost denně vyprodukuje? Pokud se vám to nelíbí a ještě k tomu rádi pijete kávu, můžete jeden z kroků minimalizace odpadu udělat už i v našem městě. Původně olomoucký projekt mohou…
Čtěte více

Nefunkční benzinka v Plotiších se změní. Koupíte si tam kávu přímo do auta

Kavárenský řetězec CrossCafe, který má v Hradci aktuálně čtyři své pobočky, otevře na podzim ve městě svoji první kavárnu typu CrossCafe Drive. Na výpadovce na Jičín v ulici Koutníkova vznikne z bývalé benzinové pumpy z první republiky, kterou při cestě nemůžete minout, kavárna…
Čtěte více

Ve Futuru otevře slavný kavárenský řetězec Starbucks vůbec první pobočku v kraji

Je libo kávu Starbucks? Hradec Králové se stane teprve čtvrtým městem v České republice, jehož obyvatelé si budou moci vychutnat kávu či čaj této světoznámé značky. Pobočka v OC Futurum se oficiálně otevře v říjnu. Kavárna o rozloze 130 metrů čtverečních se stane první…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme