Štítky: | útulek | psi |

Hradecký psí útulek funguje už 10 let. Loni si opuštěného pejska vzalo více než sto lidí

Útulek u lesního hřbitova
Útulek u lesního hřbitova | autor: hradeckralove.cz

Ztratili svého pána nebo je prostě někdo vyhodil. Opuštění pejsci už deset let nacházejí azyl v psím útulku u Lesního hřbitova. Zařízení letos slaví kulaté výročí. Jeho šesti zaměstnancům se daří o chlupáče dobře starat a nacházet jim nové rodiny. Pejsky je možné chodit venčit a jejich fotografie s popisem můžete najít na několika místech na internetu i v hradecké Radnici.

V současné době je útulek domovem pro 33 psů. V loňském roce se podařilo 107 hradeckých pejsků rozdat lidem. K tomu je ještě třeba připočítat 21 nalezených psů z okolních obcí. Zaměstnanci útulku se snaží profily pejsků dostat mezi lidi prostřednictvím internetových a facebookových stránek i fotografií umístěných v hradecké Radnici. "Se zájemci o pejsky se v každém případě osobně potkáme a zjišťujeme, jaké je prostředí a podmínky, do kterých by měl pes přijít," říká Lenka Lacinová z městského útulku.

V útulku pracuje šest lidí, z toho dva zaměstnanci od samého začátku. "Jsme výborná parta, dobře se to sešlo. Důkazem je i to, že se tady zaměstnanci nestřídají," potvrzuje Lenka Lacinová.

Kromě úterý, kdy je sanitární den, je možné přijít pejsky venčit. Pejska si může přijít vyzvednout člověk starší 18 let. Je tedy nutné mít s sebou občanský průkaz. Po příchodu do útulku je sepsána dohoda o bezpečném venčení. Doporučená doba trvání procházky pro vyvenčení jednoho psa je 1 hodina. Poslední návrat psů z procházky je v pracovních dnech dopoledne ve 12 hodin a odpoledne v 17 hodin. Poslední návrat psů z procházky o víkendu je dopoledne ve 12 hodin, odpoledne v 16 hodin. Ročně evidují přibližně 5 tisíc procházek.

Útulek provozuje i hotelové služby pro pejsky. Chovatelé, kteří odjíždějí na pracovní cesty, dovolené, lázeňské pobyty a nemají kam své psy přechodně umístit, mohou techto služeb využít. Služba je poskytována za úplatu, přičemž cena za pobyt psa zahrnuje plnohodnotnou péči (granulované krmivo, kotec, venčení apod.).

Při příjmu majitel doloží očkovací průkaz psa s platnou vakcinací proti vzteklině, psince, parvoviroze, infekční hepatitidě, leptospiroze a kotcovému kašli a potvrzení veterinárního lékaře o tom, že je zvíře v dobrém zdravotním stavu, je odčervené, zbavené ektoparazitů a netrpí žádným infekčním onemocněním. Toto potvrzení nesmí být starší tří dnů. Službu hotelu je možné poskytovat v době, kdy disponuje dostatečně velkou, volnou kapacitou kotců. Kotce hotelu mají své samostatné výběhy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z útulku je Azyl pro zvířata. Pejska si na venčení lze zarezervovat on-line

Hradecký útulek pro zvířata prochází výraznou proměnou, do které je zapojí i veřejnost. V únoru jej do své správy převzala společnost Městské lesy Hradec Králové a zařízení přejmenovala na Azyl pro zvířata. V azylu nyní probíhá přestavba a modernizace prostor, které by v…
Čtěte více

Místo útulku Azyl pro zvířata. A to není jediná novinka, která zařízení čeká

Nový provozovatel, nový název, nové logo. Městské lesy Hradec Králové převzaly útulek pro opuštěná zvířata v ulici Hradečnice k prvnímu únoru. Útulek nese nově název Azyl pro zvířata a má i své logo. Veřejnosti jsou již zapůjčováni vhodní psi na venčení a v plánu jsou i dny…
Čtěte více

Hradecký útulek povedou od února městské lesy. Chystají mnoho novinek

Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci od prvního února převezme městem vlastněná společnost Městské lesy Hradec Králové. Městské lesy hodlají vytvořit útulku novou image a jeho prostory otevřít také veřejnosti. Do budoucna je zde v plánu i canisterapie či výcvik psů pro veřejnost…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme