Štítky: | útulek | psi |

Hradecký psí útulek funguje už 10 let. Loni si opuštěného pejska vzalo více než sto lidí

Útulek u lesního hřbitova
Útulek u lesního hřbitova | autor: hradeckralove.cz

Ztratili svého pána nebo je prostě někdo vyhodil. Opuštění pejsci už deset let nacházejí azyl v psím útulku u Lesního hřbitova. Zařízení letos slaví kulaté výročí. Jeho šesti zaměstnancům se daří o chlupáče dobře starat a nacházet jim nové rodiny. Pejsky je možné chodit venčit a jejich fotografie s popisem můžete najít na několika místech na internetu i v hradecké Radnici.

V současné době je útulek domovem pro 33 psů. V loňském roce se podařilo 107 hradeckých pejsků rozdat lidem. K tomu je ještě třeba připočítat 21 nalezených psů z okolních obcí. Zaměstnanci útulku se snaží profily pejsků dostat mezi lidi prostřednictvím internetových a facebookových stránek i fotografií umístěných v hradecké Radnici. "Se zájemci o pejsky se v každém případě osobně potkáme a zjišťujeme, jaké je prostředí a podmínky, do kterých by měl pes přijít," říká Lenka Lacinová z městského útulku.

V útulku pracuje šest lidí, z toho dva zaměstnanci od samého začátku. "Jsme výborná parta, dobře se to sešlo. Důkazem je i to, že se tady zaměstnanci nestřídají," potvrzuje Lenka Lacinová.

Kromě úterý, kdy je sanitární den, je možné přijít pejsky venčit. Pejska si může přijít vyzvednout člověk starší 18 let. Je tedy nutné mít s sebou občanský průkaz. Po příchodu do útulku je sepsána dohoda o bezpečném venčení. Doporučená doba trvání procházky pro vyvenčení jednoho psa je 1 hodina. Poslední návrat psů z procházky je v pracovních dnech dopoledne ve 12 hodin a odpoledne v 17 hodin. Poslední návrat psů z procházky o víkendu je dopoledne ve 12 hodin, odpoledne v 16 hodin. Ročně evidují přibližně 5 tisíc procházek.

Útulek provozuje i hotelové služby pro pejsky. Chovatelé, kteří odjíždějí na pracovní cesty, dovolené, lázeňské pobyty a nemají kam své psy přechodně umístit, mohou techto služeb využít. Služba je poskytována za úplatu, přičemž cena za pobyt psa zahrnuje plnohodnotnou péči (granulované krmivo, kotec, venčení apod.).

Při příjmu majitel doloží očkovací průkaz psa s platnou vakcinací proti vzteklině, psince, parvoviroze, infekční hepatitidě, leptospiroze a kotcovému kašli a potvrzení veterinárního lékaře o tom, že je zvíře v dobrém zdravotním stavu, je odčervené, zbavené ektoparazitů a netrpí žádným infekčním onemocněním. Toto potvrzení nesmí být starší tří dnů. Službu hotelu je možné poskytovat v době, kdy disponuje dostatečně velkou, volnou kapacitou kotců. Kotce hotelu mají své samostatné výběhy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Desítky pejsků z množírny už hradecký útulek nabízí k odběru

Do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Městu se v minulém týdnu…
Čtěte více

Zastupitelé dnes budou rozhodovat i o sedmdesáti psech z městského útulku

Do hradeckého městského útulku pro opuštěná zvířata bylo v říjnu umístěno do předběžné náhradní péče zhruba sedm desítek psů, které na pokyn Krajské veterinární správy v součinnosti s Policií ČR zajistil Odbor životního prostředí magistrátu města. Na město a do útulku poté…
Čtěte více

Městský útulek vyhlásil stop stav. Zaplnilo ho na 70 pejsků z množírny

Do hradeckého útulku u Lesního hřbitova bylo v minulém týdnu přemístěno sedm desítek psů různých plemen především malého vzrůstu. Policisté totiž spolu s veterináři zasahovali v soukromé množírně nedaleko Hradce Králové. Kapacita zařízení je nedostačující, proto musel…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme