Štítky: | útulek | psi |

Hradecký psí útulek funguje už 10 let. Loni si opuštěného pejska vzalo více než sto lidí

Útulek u lesního hřbitova
Útulek u lesního hřbitova | autor: hradeckralove.cz

Ztratili svého pána nebo je prostě někdo vyhodil. Opuštění pejsci už deset let nacházejí azyl v psím útulku u Lesního hřbitova. Zařízení letos slaví kulaté výročí. Jeho šesti zaměstnancům se daří o chlupáče dobře starat a nacházet jim nové rodiny. Pejsky je možné chodit venčit a jejich fotografie s popisem můžete najít na několika místech na internetu i v hradecké Radnici.

V současné době je útulek domovem pro 33 psů. V loňském roce se podařilo 107 hradeckých pejsků rozdat lidem. K tomu je ještě třeba připočítat 21 nalezených psů z okolních obcí. Zaměstnanci útulku se snaží profily pejsků dostat mezi lidi prostřednictvím internetových a facebookových stránek i fotografií umístěných v hradecké Radnici. "Se zájemci o pejsky se v každém případě osobně potkáme a zjišťujeme, jaké je prostředí a podmínky, do kterých by měl pes přijít," říká Lenka Lacinová z městského útulku.

V útulku pracuje šest lidí, z toho dva zaměstnanci od samého začátku. "Jsme výborná parta, dobře se to sešlo. Důkazem je i to, že se tady zaměstnanci nestřídají," potvrzuje Lenka Lacinová.

Kromě úterý, kdy je sanitární den, je možné přijít pejsky venčit. Pejska si může přijít vyzvednout člověk starší 18 let. Je tedy nutné mít s sebou občanský průkaz. Po příchodu do útulku je sepsána dohoda o bezpečném venčení. Doporučená doba trvání procházky pro vyvenčení jednoho psa je 1 hodina. Poslední návrat psů z procházky je v pracovních dnech dopoledne ve 12 hodin a odpoledne v 17 hodin. Poslední návrat psů z procházky o víkendu je dopoledne ve 12 hodin, odpoledne v 16 hodin. Ročně evidují přibližně 5 tisíc procházek.

Útulek provozuje i hotelové služby pro pejsky. Chovatelé, kteří odjíždějí na pracovní cesty, dovolené, lázeňské pobyty a nemají kam své psy přechodně umístit, mohou techto služeb využít. Služba je poskytována za úplatu, přičemž cena za pobyt psa zahrnuje plnohodnotnou péči (granulované krmivo, kotec, venčení apod.).

Při příjmu majitel doloží očkovací průkaz psa s platnou vakcinací proti vzteklině, psince, parvoviroze, infekční hepatitidě, leptospiroze a kotcovému kašli a potvrzení veterinárního lékaře o tom, že je zvíře v dobrém zdravotním stavu, je odčervené, zbavené ektoparazitů a netrpí žádným infekčním onemocněním. Toto potvrzení nesmí být starší tří dnů. Službu hotelu je možné poskytovat v době, kdy disponuje dostatečně velkou, volnou kapacitou kotců. Kotce hotelu mají své samostatné výběhy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Útulek pro opuštěná zvířata po patnácti letech změní provozovatele

Město vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli. Podmínky výběrového řízení na…
Čtěte více

Za psy a popelnice můžete zaplatit až do půlky července

Hradečáci, stejně jako vloni, mohou hradit poplatky za psy a komunální odpady až do 15. července. Stejné je to také u místních poplatků z pobytu za 1. čtvrtletí roku 2021. Lhůta je tak prodloužená až o tři měsíce. Sazba poplatků zůstává stále stejná. Lepší bude platit…
Čtěte více

Sexshop jim učaroval, jen nedokázali říct, co přesně chtějí

Neobvyklá dvojice navštívila v pátek dopoledne sexshop v centru města. Nedokázala srozumitelně vyjádřit svůj požadavek, ale stále se zdržovala v prostorách prodejny. O pomoc proto byla požádána městská policie. "Dvojice byla vyzvána, aby opustila prodejnu a nastoupila do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme