Štítky: | Sběrný dvůr | odpady |

Hradec bude mít další sběrný dvůr. Vznikne na Moravském předměstí

Sběrných dvorů bude pět.
Sběrných dvorů bude pět. | autor: MMHK

Nový sběrný dvůr chystá v příštích letech Hradec Králové v ulici V Mlejnku na Moravském předměstí. Dnes má město čtyři sběrné dvory, a to v ulicích Bratří Štefanů, U Labe, Temešvár a Na Brně. Město provozuje také kompostárnu na letišti. Přesto, že pro občany Hradce Králové je kromě stavebních a demoličních odpadů odvoz na sběrný dvůr zdarma, často se objemné odpady hromadí u kontejnerů na ulici.

"V této lokalitě vzhledem k nové bytové zástavbě výrazně narůstá počet obyvatel a nedaleký sběrný dvůr Na Brně přestává kapacitně dostačovat," vysvětluje mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

Zatím vedení města schválilo na nový dvůr 2,3 milionu korun. Výstavba nového sběrného dvora se s ohledem na stále rostoucí ceny materiálů může vyšplhat až nad dvě desítky milionů korun. „Do této částky chceme zahrnout zpevnění ploch, vytvoření odbočovacího pruhu, vybudování pozemní stavby a zajištění vnitřního vybavení," vysvětluje náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Občané města Hradec Králové, kteří se prokáží občanským průkazem či jiným dokladem totožnosti s uvedením trvalého pobytu na území města, mohou odpady na sběrných dvorech předávat zdarma (mimo stavební a demoliční odpady).

Stavební odpady není z technických důvodů možné odkládat na sběrném dvoře Na Brně! Nebezpečné stavební odpady s obsahem azbestu či jiné nebezpečné látky lze uložit pouze ve sběrných dvorech Temešvár, U Labe a na Bratří Štefanů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
30.11.2022 13:51
Božena Novotná (neregistrovaný)
ulice Na Mlejnku
Můžete prosím upřesnit, kde bude nový sběrný dvůr? Uvádíte ulici Na Mlejnku na Moravském předměstí, ale já znám tuto ulici pouze na Slezském předměstí.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečáci třídí stále více zodpovědněji. Ve městě se rozšíří síť kontejnerů

Více vytříděného odpadu, který dál putuje k recyklaci, a méně odpadu mířícího na skládky. Hradečákům jde třídění odpadu dobře. Skládkového odpadu, do kterého se spolu se směsným komunálním odpadem řadí i objemný odpad, bylo ve městě vyprodukováno meziročně o téměř 1,6 tuny méně.…
Čtěte více

Příští rok sáhnou hlouběji do kapes Hradečané i návštěvníci města

Život ve městě se od příštího roku zdraží. Teplo o víc než čtvrtinu, voda o 12 procent. V Hradci porostou ale i další služby, bez kterých se běžný člověk neobejde. Vyšší bude cena za popelnice a hovoří se také o zvýšení ceny jízdného v MHD. Kvůli zdražení tepla stoupne například…
Čtěte více

Poplatky za odpady půjdou od příštího roku v Hradci nahoru

Inflace i zvyšování kvality služeb v rámci nakládání s odpady stojí za navrhovaným zvýšením ceny poplatků za odpady v Hradci Králové. Od nového roku by občané města měli v základní sazbě platit 800 korun, i nadále zůstanou slevy pro děti i seniory, kteří budou platit polovinu,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme