Štítky: | Sběrný dvůr | odpady |

Hradec bude mít další sběrný dvůr. Vznikne na Moravském předměstí

Sběrných dvorů bude pět.
Sběrných dvorů bude pět. | autor: MMHK

Nový sběrný dvůr chystá v příštích letech Hradec Králové v ulici V Mlejnku na Moravském předměstí. Dnes má město čtyři sběrné dvory, a to v ulicích Bratří Štefanů, U Labe, Temešvár a Na Brně. Město provozuje také kompostárnu na letišti. Přesto, že pro občany Hradce Králové je kromě stavebních a demoličních odpadů odvoz na sběrný dvůr zdarma, často se objemné odpady hromadí u kontejnerů na ulici.

"V této lokalitě vzhledem k nové bytové zástavbě výrazně narůstá počet obyvatel a nedaleký sběrný dvůr Na Brně přestává kapacitně dostačovat," vysvětluje mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová.

Zatím vedení města schválilo na nový dvůr 2,3 milionu korun. Výstavba nového sběrného dvora se s ohledem na stále rostoucí ceny materiálů může vyšplhat až nad dvě desítky milionů korun. „Do této částky chceme zahrnout zpevnění ploch, vytvoření odbočovacího pruhu, vybudování pozemní stavby a zajištění vnitřního vybavení," vysvětluje náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Občané města Hradec Králové, kteří se prokáží občanským průkazem či jiným dokladem totožnosti s uvedením trvalého pobytu na území města, mohou odpady na sběrných dvorech předávat zdarma (mimo stavební a demoliční odpady).

Stavební odpady není z technických důvodů možné odkládat na sběrném dvoře Na Brně! Nebezpečné stavební odpady s obsahem azbestu či jiné nebezpečné látky lze uložit pouze ve sběrných dvorech Temešvár, U Labe a na Bratří Štefanů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
30.11.2022 13:51
Božena Novotná (neregistrovaný)
ulice Na Mlejnku
Můžete prosím upřesnit, kde bude nový sběrný dvůr? Uvádíte ulici Na Mlejnku na Moravském předměstí, ale já znám tuto ulici pouze na Slezském předměstí.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nádoby na gastroodpad budou po celém Hradci. Můžete jej třídit

V tomto týdnu začínají Hradecké služby po městě postupně rozmísťovat 205 speciálních nádob na třídění gastroodpadu, neboli biologicky rozložitelného odpadu z kuchyní. Umístěny budou na stálých stanovištích separace, kde je možné třídit i další odpad. Speciálně…
Čtěte více

Re-use point si lidé oblíbili. Pomáhají redukovat odpad a výnosy z nich pomáhají sázet stromy

Re-use point je místo v hradeckých sběrných dvorech, kam mohou lidé vozit zachovalé ale pro ně už nepotřebné věci. Zájemci si je odtud mohou za symbolické ceny odnést k dalšímu použití. Je to vlastně takový bazárek, jen ceny jsou nižší. První vznikl před dvěmi lety, nyní už jsou…
Čtěte více

Projekt RE-USE v Hradci slaví úspěchy. Nově bude možné do sběrných dvorů darovat i nábytek

Od loňského jara funguje v Hradci projekt RE-USE, jehož cílem je opětovné použití drobných předmětů, což by mělo snížit množství vznikajícího odpadu. Místa, kde je možné takové zboží za drobný finanční příspěvek pořídit, se nacházejí ve sběrných dvorech Bratří Štefanů a Na Brně.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme