Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Škola v Ruseku má novou střechu.
Škola v Ruseku má novou střechu. | autor: MMHK

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku. K opravám organizace využila letních prázdnin. Stejně tak budou pokračovat i další etapy rekonstrukce. V příštím roce jsou v plánu výměny oken a vstupních dveří.

Celá rekonstrukce budovy, jejíž dlouholetým nájemcem je Střední škola vizuální tvorby s.r.o. (dříve Floristická škola), je rozdělena na 4 etapy. První etapa probíhala od poloviny června do poloviny září tohoto roku. Jednalo se o kompletní výměnu střešní krytiny včetně souvisejících nutných oprav krovů. Původně měli být rekonstruovány i komíny, které sloužily pouze pro odvětrání. Při samotné realizaci však bylo zjištěno, že jsou ve velmi špatném stavu, takže byly zbourány a nahrazeny systémovými tvarovkami. Součástí první etapy prací byla i výměna dešťové kanalizace a dle současných stavebních trendů byly nově vybudovány dvě vsakovací galerie pro odvod dešťových vod. Kromě jiného proběhlo i odstranění nepůvodního vstupního zádveří a kůlny ve dvoře.

Zakázku si na základě výběrového řízení vzala na starost hradecká firma PARIO s.r.o. v celkové hodnotě přes 2 800 000. Největší rozpočtovou položkou byla dodávka kvalitní hliníkové střešní krytiny s dlouhou záruční lhůtou od výrobce a dále vybudování vsakovacích prvků na dešťovou vodu. Projektová dokumentace je již zpracovaná na všechny čtyři etapy. Druhá etapa – výměna oken a vstupních dveří by měla proběhnout v létě 2020. Každá etapa prací může probíhat pouze během letních prázdnin, aby nebyl narušen provoz školy.

Budova školy byla postavena již v roce 1927 stavitelem Fr. Capouškem z Hradce Králové, který mimo jiné postavil i historickou budovu Městských lázní v letech 1931–33.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Škola v Úprkově ulici otevře novou venkovní učebnu na střeše a opravený pavilon

Před rokem byla v Základní škole Úprkova v Hradci Králové zahájena rozsáhlá rekonstrukce pavilonu druhého stupně. Kromě dílčích oprav vnitřních a vnějších rozvodů sítí zde bylo vystavěno také jedno patro nových odborných učeben včetně moderního vybavení, zelená střecha s…
Čtěte více

Bezbariérový vstup a zelená střecha. Škola v Úprkově ulici prochází rekonstrukcí

Rozsáhlá rekonstrukce základní školy Úprkova v Hradci Králové byla zahájena v těchto dnech. Během následujících jedenácti měsíců stavbaři vybudují nástavbu jednoho podlaží pro rozšíření výukových prostor u jedné z budov školy, přistaví výtah pro zajištění bezbariérového vstupu a…
Čtěte více

Pavilon výtvarky hradecké umělecké školy Střezina by měl být hotový do konce roku

V hradecké základní umělecké škole Střezina byla v letošním roce zahájena první etapa rekonstrukce, která spočívá v kompletní obnově výtvarného a tanečního pavilonu a spojovací chodby. Právě na výtvarném pavilonu byly stavební práce zahájeny jako první, budova by měla být…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme