Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Škola v Ruseku má novou střechu.
Škola v Ruseku má novou střechu. | autor: MMHK

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku. K opravám organizace využila letních prázdnin. Stejně tak budou pokračovat i další etapy rekonstrukce. V příštím roce jsou v plánu výměny oken a vstupních dveří.

Celá rekonstrukce budovy, jejíž dlouholetým nájemcem je Střední škola vizuální tvorby s.r.o. (dříve Floristická škola), je rozdělena na 4 etapy. První etapa probíhala od poloviny června do poloviny září tohoto roku. Jednalo se o kompletní výměnu střešní krytiny včetně souvisejících nutných oprav krovů. Původně měli být rekonstruovány i komíny, které sloužily pouze pro odvětrání. Při samotné realizaci však bylo zjištěno, že jsou ve velmi špatném stavu, takže byly zbourány a nahrazeny systémovými tvarovkami. Součástí první etapy prací byla i výměna dešťové kanalizace a dle současných stavebních trendů byly nově vybudovány dvě vsakovací galerie pro odvod dešťových vod. Kromě jiného proběhlo i odstranění nepůvodního vstupního zádveří a kůlny ve dvoře.

Zakázku si na základě výběrového řízení vzala na starost hradecká firma PARIO s.r.o. v celkové hodnotě přes 2 800 000. Největší rozpočtovou položkou byla dodávka kvalitní hliníkové střešní krytiny s dlouhou záruční lhůtou od výrobce a dále vybudování vsakovacích prvků na dešťovou vodu. Projektová dokumentace je již zpracovaná na všechny čtyři etapy. Druhá etapa – výměna oken a vstupních dveří by měla proběhnout v létě 2020. Každá etapa prací může probíhat pouze během letních prázdnin, aby nebyl narušen provoz školy.

Budova školy byla postavena již v roce 1927 stavitelem Fr. Capouškem z Hradce Králové, který mimo jiné postavil i historickou budovu Městských lázní v letech 1931–33.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Opravy hradeckých silnic finišují, které dostanou nový asfalt v příštím roce?

Hradec Králové před zimou dokončuje opravy silnic, další rekonstrukce vozovek jsou naplánované zase na příští rok. Které hradecké ulice prokouknou? Nového povrchu a výměny osvětlení se dočká ulice Za Zelárnou v hradeckých Věkoších. Stavební práce budou zahájeny…
Čtěte více

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme