Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Hasiči z Plačic obhájili mistrovský titul i letos

Dobrovolní hasiči z Plačic se svým oceněním | Foto: Linda Pečenková
Dobrovolní hasiči z Plačic se svým oceněním | Foto: Linda Pečenková

Dobrovolní hasiči z Plačic v Hradci Králové se, stejně jako loni, stali mistry ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Prvenství z loňského mezinárodního mistrovství jednotek sboru dobrovolných hasičů si tak obhájili i ve velké konkurenci dalších devíti týmů. V soutěži rozhodoval čas i ovládání vyprošťovacího zařízení. Porota také hodnotila celkový postup při simulované dopravní nehodě a správnost poskytnutí předlékařské pomoci.

Plačický tým složený z velitele Davida Rakovského, zdravotníka Libora Rakovského a hasičů Lukáše Zimy, Petra Vaněčka a Václava Kubiase obstál ve velké konkurenci opět na výbornou. 

Ani letošní mistrovství nepostavilo před soutěžící jednoduché úkoly - jedním z nich bylo vyproštění řidiče z převráceného vozu, řidič měl poškození páteře a drobná poranění hlavy. "Zabezpečili jsme auto proti úniku provozních kapalin tak, aby nedošlo k požáru. Vozidlo bylo stabilizováno, protože i hasiči se musejí chránit před dalším pohybem vozu. Teprve poté může dojít k samotnému vyproštění postiženého, s nímž musí náš zdravotník stále komunikovat. Na vše dohlížela porota a hodnotila každý náš krok, protože jediný chybný manévr by mohl mít ve skutečnosti tragické následky," uvedl velitel David Rakovský.

Výcvic dobrovolní hasiči podstupují ve svém volném čase a techniku si zapůjčují od profesionálních hasičů. „Vzhledem k umístění jednotky poblíž dálnice a k jejímu zařazení do příslušné kategorie JPO III, si kluci uvědomují, že budou zasahovat při dopravních nehodách a proto se cvičí a připravují i na takovéto zásahy,“ popsal velitel hradeckých jednotek Sboru dobrovolných hasičů Jiří Kubec.

Podobné klání jako je zmíněné mistrovství se uskuteční také v centru Hradce Králové. V sobotu 6. července od osmi hodin ráno se zde odehraje druhé  mistrovství ČR jednotek SDH obcí ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Jednotka při zásahu | Foto: Linda Pečenková Jednotka při zásahu | Foto: Linda Pečenková
Porota vždy hodnotí celkový postup | Foto: Linda Pečenková Porota vždy hodnotí celkový postup | Foto: Linda Pečenková
Ale i komunikaci při zásahu | Foto: Linda Pečenková Ale i komunikaci při zásahu | Foto: Linda Pečenková

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více

Zveme: Na Nábřeží gurmánů, Africké trhy, chilli festival nebo do hasičské zbrojnice

Co nabídne za zajímavé akce přicházející víkend? Gurmáni z Hradce Králové a širokého okolí si jistě nenechají ujít oblíbené sobotní Nábřeží gurmánů, které navíc doprovodí festival Jarní Chilli Mechov a čerstvé ovoce či čokoláda z Afriky. Hradečtí hasiči pořádají den otevřených…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme