Hasiči evakuovali stovku lidí ze zimního stadionu, unikal tam plyn

Nebezpečný plyn unikal z porouchané rolby.
Nebezpečný plyn unikal z porouchané rolby. | autor: HZS Královéhradeckého kraje

Z královéhradeckého zimního stadionu museli hasiči v sobotu odpoledne evakuovat asi stovku lidí. Dvě osoby se nadýchaly oxidu uhelnatého unikajícího z porouchané rolby a skončily v nemocnici. "Krajské operační a informační středisko přijalo v 15:48 informaci o úniku nebezpečných látek do ovzduší na zimním stadionu v Hradci Králové. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z nedaleké centrální stanice U Přívozu," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči tak zareagovali na informaci od záchranářů, kterým se při zásahu na stadionu, kde ošetřovali muže s bolestmi na hrudi, rozeznělo čidlo přítomnosti oxidu uhelnatého. Z objektu tak musela být evakuována asi stovka osob. Plyn unikal v malé hale zimního stadionu v Hradci Králové, kde se právě odehrával žákovský turnaj. Velké haly, kde v té době končilo hokejové utkání juniorské extraligy mezi Hradcem a brněnskou Kometou, se nehoda podle serveru iDNES.cz nedotkla.

"Průzkumem bylo zjištěno, že příčinou naměřených hodnot oxidu uhelnatého v ovzduší byla porucha na rolbě. Zařízení jednotka odtlačila na volné prostranství před halou a prostor odvětrala. Záchranáři si do své péče převzali dvě osoby a převezli je do zdravotnického zařízení," dodala mluvčí hasičů s tím, že zásah hasičů skončil až krátce před 18. hodinou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Studie má pomoci rozhodnout, co město udělá s malu halou u zimního stadionu

Město nechá zpracovat studii proveditelnosti k areálu zimního stadionu v Hradci Králové, na svém zasedání v tomto týdnu se na tom shodlo zastupitelstvo. První urbanisticko-architektonická studie byla vypracována již v roce 2007. Od té doby se značně zhoršil především technický…
Čtěte více

Hradec prodloužil dohodu s Mountfieldem, hokejový klub zůstane do roku 2026

Po letošním historickém úspěchu, kdy hradecký hokejový klub získal v základní části extraligy Prezidentský pohár, se město Hradec Králové a společnost Mountfield dohodly na prodloužení spolupráce minimálně na dalších několik sezón. Město navíc přispěje na provoz zimního stadionu…
Čtěte více

Ve středu nebude houkat siréna. Pravidelná zkouška je kvůli Ukrajině zrušena

Pravidelná zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude v březnu z důvodu krize na Ukrajině zrušena. Stane se tak z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Snahou je předejít nežádoucí panice mezi obyvatelstvem, i s ohledem…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme