Hasiči budou mít v Hradci nejmodernější stadion v republice, vyjde na 40 milionů

Atletická dráha na stadionu dostala nový povrch, opravy se dočkala i cvičná věž pro hasiče.
Atletická dráha na stadionu dostala nový povrch, opravy se dočkala i cvičná věž pro hasiče. | autor: swietelsky.com

Dalších téměř 17 milionů korun zaplatí Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje za druhou etapu modernizace stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové. Práce, které začaly v červnu, potrvají až do příštího dubna. V předchozí etapě už prošla rekonstrukcí hasičská cvičná věž, komunikace a zpevněné plochy a také všechna sportoviště, nyní vznikne zázemí pro hasiče. Celkem vyjde nový stadion na 40 milionů korun.

„Především jde o rekonstrukci zbývajících sportovních ploch a povrchů a hlavně vybudování objektu, v němž hasiči najdou zázemí. Stadion pak bude splňovat nejnáročnější kritéria a stane se nejmodernějším sportovním zázemím hasičů v Česku," vysvětlil pro Český Rozhlas Hradec Králové Jiří Berka, manažer obchodu závodu Sportovní stavby Swietelsky stavební. 

Podle mluvčí hasičů Nicole Zaoralové má sbor různé typy sportovišť, protože fyzická příprava hasičů je nedílnou součástí jejich výcviku. "Stadiony máme i v jiných regionech, například v Ostravě, ale tak moderní, jaký vzniká v Hradci Králové, je spíše výjimkou. Snažíme se je neustále vylepšovat a modernizovat, abychom hasičům vytvářeli lepší podmínky pro přípravu k jejich náročné práci. Vždy je to ale otázka financí a priorit," řekla Zaoralová. 

Nynější práce navazují na předchozí první etapu, která vyšla na 22,2 milionů korun a trvala od léta 2015 do května 2016. Tehdy se sportoviště odvodnila a modernizovala se atletická čtyřsetmetrová dráha, která dostala nový umělý povrch. Čtyřsetmetrový ovál má nyní šest drah a rovinku, která je dlouhá 110 metrů a má osm drah. Vznikla i cvičná hasičská věž, rekonstruovalo se také oplocení a sítě - elektřina, vodovod a kanalizace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Žáci Štefcovy školy se mohou těšit na nové hřiště. Bude stát 9 milionů

Základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy za téměř devět milionů korun. Nahradí se stávající umělý trávník a celkově se obnoví sportovní plocha. Opravy by měly začít za několik dnů. Zahájení rekonstrukcí je naplánováno začátkem července, stavební práce…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme