Kvůli nahlášené bombě evakuovala policie finanční úřad

Finanční úřad v Hradci Králové.| Zdroj: Finanční správa
Finanční úřad v Hradci Králové.| Zdroj: Finanční správa

Finanční úřad dnes ráno obdržel anonymní oznámení o umístění časované bomby v budově. Policie musela objekt evakuovat, na místo dorazil pyrotechnik. Po hodině a půl bylo pátrání ukončeno s negativním výsledkem. Provoz úřadu v době odevzdávání daňových přiznání byl následně vrácen do normálu.

 

V budově finančního úřadu v Hradci Králové bylo dnes ráno rušno. V osm ráno sem poštou dorazil anonymní dopis s oznámením, že je v budově umístěna časovaná bomba. Policie budovu evakuovala. „V době incidentu bylo v budově zhruba 200 zaměstnanců a asi 15 lidí na podatelně,“ řekl ředitel územního pracoviště finančního úřadu v Hradci Králové Miroslav Zehnálek. Na místo ihned dorazil policejní pyrotechnik se speciálně vycvičeným psem. „Zhruba v 9:20 bylo prohledávání objektu ukončeno s negativním výsledkem,“ řekla tisková mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Úřad byl uzavřen zhruba hodinu a půl, provoz byl obnoven před desátou hodinou. Oznámení přišlo v době, kdy vrcholí odevzdávání daňových přiznání a na úřadě se zejména v odpoledních hodinách tvoří dlouhé fronty. Zítra je totiž poslední možnost podání. „Žádná zpoždění ani další potíže spojené s incidentem neočekáváme,“ řekl Zehnálek. Zmírnit následky evakuace pomohly také nepříznivé povětrnostní podmínky. „Kvůli sněhové kalamitě tu skutečně bylo jen několik lidí,“ vysvětlil ředitel.

Incident nyní vyšetřuje policie.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na…
Čtěte více

Hip Hop Kemp se možná přestěhuje. Pořadateli vadí pozornost policie

Nepřiměřené kontroly policistů. To je podle pořadatele Hip Hop Kempu Radka Maliníka důvod, proč by rád festival přestěhoval. Navíc akce zřejmě ztratí i podporu radnice. Festival se v Hradci konal 16 let. Letos měl podstatně nižší návštěvnost než v loňském roce a podle slov…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme