Štítky: | Magistrát |

Fronty na doklady jsou už jenom několikaminutové

Instalace nových kabin
Instalace nových kabin

Na začátku srpna poskytlo ministerstvo vnitra zdejšímu magistrátu další dvě kabiny pro vyřízení žádostí o pas či občanský průkaz. V těchto dnech jsou kabiny už v plném nasazení a hradecký magistrát, pod který spadá dalších osmdesát obcí, nyní disponuje celkem sedmi.

„Hlavní nápor žadatelů o cestovní doklad královéhradecký magistrát evidoval ve dvou předprázdninových měsících, ale fronty žadatelů se tvoří na chodbách magistrátu i nadále,“ uvedla na začátku srpna Magdalena Vlčková, mluvčí hradecké radnice. Potvrdila tak, že další kabiny jsou vítány a mají zajisti hladký průběh při vyřizování dokladů. Hradečané totiž přicházejí pro pasy i občanské průkazy celý rok. Navíc edle Hradečanů využívají služeb zdejší radnice v oblasti osobních dokladů i občané z další osmdesátky okolních spádových obcí.

Kabiny, které jsou nyní v provozu necelý měsíc, tedy zatím nezažily největší nápor klientů. Pracovníci města uvádějí, že v srpnu je dlouhodobě menší zájem o vybavení nových osobních dokladů. „Navýšením počtu kabinek se však snížila čekací doba klientů a to zejména na začátku pracovní doby. U většiny občanů přetrvává dojem, že na úřad musí přijet brzy ráno, aby se na ně dostalo denní pořadí. Větší počet kabinek napomůže i tento ranní nápor zvládnout rychleji,“ popsala Vlčková.

I když je zájem ze strany občanů nyní menší, radnice uvádí, že v dlouhých úředních dnech odbaví až 300 klientů denně. Navíc se už nestává, že by občané nebyli obslouženi. „Již nedochází k odmítání klientů z důvodu vyčerpané denní kapacity, jak k tomu docházelo v období sezonní špičky a nižšího počtu kabinek. Příznivým přínosem je, že došlo k podstatnému snížení čekací doby před odbavením a že odbavíme všechny zájemce o doklady,“ řekla mluvčí města. Doplnila dále, že klienti již nečekají v hodinových frontách, ale po několika minutách čekání jsou obslouženi.

„Mírné navýšení zájmu o služby očekáváme na konci letní sezóny v měsíci září, ale nepředpokládáme, že by se opakovalo tak exponované období jaké bylo na začátku léta,“ uvedla ještě. V tomto období pracovníci radnice předpokládají zvýšený zájem o vyřízení pasů ve zkrácené lhůtě. Tak zvané „rychlíky“ jsou určené pro rychlé vycestování mimo území republiky. O „rychlíky“ byl velký zájem už na začátku a v průběhu turistické sezóny. „Když bylo nutné vyrobit doklad ve zkrácené lhůtě, snažili jsme se klientům vyhovět. V některých případech i do druhého úředního dne měli klienti doklad připraven k vyzvednutí, i když na tyto doklady máme zákonem stanovenou lhůtu 15 dnů,“ doplnila mluvčí radnice. Veškeré tyto nadstandardy pak byly řešeny prodloužením pracovní doby magistrátních zaměstnanců.

Související články:
Vydání pasu či občanky se v srpnu zrychlí
Rychlejší odbavování pasů v Hradci brzdí ministerstvo vnitra

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec chce vyhláškou bojovat proti žebrání

Zákaz žebrání by mohl od příštího roku platit v Hradci Králové. Připravovanou vyhláškou se začalo zabývat vedení města. Platit by měla na vybraných místech, ale také u sběrných dvorů. Dále by měla nová vyhláška zakázat žebrání třeba u obchodních center, nádraží nebo autobusového…
Čtěte více

Adalbertinum chátrá a rekonstrukce je zatím v nedohlednu

Historická budova hradeckého kulturního centra Adalbertinum má své nejlepší časy už dávno za sebou. Nyní už je roky v havarijním stavu, městu se nedaří dokončit ani projektovou dokumentaci. Návštěvníky vítá mobilní oplocení i rezavé lešení se stříškou, která brání nejhoršímu,…
Čtěte více

Hosté v Hradci zaplatí za pobyt ve městě více peněz

Od příštího roku bude v Hradci Králové zvýšen poplatek z pobytu, namísto dosavadních 15 korun za osobu na noc budou návštěvníci platit 40 korun. Přibližně polovina vybraných financí z tohoto poplatku bude použita pro zkvalitnění rozvoje cestovního ruchu ve městě a jeho blízkém…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme