Štítky: | Hasiči Hradec Králové |

Fotookénko: Dobrovolní hasiči převzali nové vozy

Dva nové Fiaty věnovalo město dobrovolným hasičům
Dva nové Fiaty věnovalo město dobrovolným hasičům

Dva nové vozy v celkové ceně zhruba jeden a půl miliónu korun milionu korun si dnes ráno převzali královéhradečtí dobrovolní hasiči z jednotek Třebeš a Malšova Lhota.

Auta přepraví kompletní družstva nejen k ostrým zásahům, ale jsou schopna sloužit na akcích či požárních asistencích.

Jen vloni zdejší hradečtí dobrovolní hasiči zasahovali u 332 událostí. Zejména zásahy na Hořicku v továrně Mileta ke konci roku a odstraňování následků katastrofy v městských lesích prověřily připravenost lidí i techniky.

Nové vozy vystřídají dosluhující vozidla Avia, která dobrovolní hasiči z Třebše a Malšovy Lhoty využívali při svých výjezdech. Těch bylo jen v loňském roce 332, přičemž nejvíce výjezdů bylo v rámci technické pomoci, často jezdili dobrovolní hasiči k požárům či dopravním nehodám. Povoláni však byli i k únikům nebezpečných či chemických látek. Bohužel necelá desítka výjezdů byla planým poplachem. Vloni zajišťovaly hradecké požární jednotky a požární hlídka Březhrad i preventivní činnost při požárních asistencích na akcích konaných na území města, kam zavítalo více osob. Šlo zejména o požární asistence na hojně navštěvovaných sportovních a kulturních akcích ve městě či na letišti. Jedná se především o letecký den CIAF, festival Rock For People, dětský den v areálu Stříbrného rybníka, novoroční ohňostroj, Slavnosti královny Elišky a prvoligové hokejové či fotbalové zápasy.

"Výše finanční podpory dobrovolným hasičům se může třeba zdát vyšší, nicméně je třeba si uvědomit, že právě dobrovolní hasiči jsou jedinou a kdykoliv dostupnou a ochotnou složkou, která může pomoci, a to nejen v případě požáru,“ zdůraznil důležitost existence dobrovolných hasičů primátor města Zdeněk Fink.

Slavnostního křtu se zúčasnili zástupci radnice, dobrovolných i profesionálních hasičů a městské policie Slavnostního křtu se zúčasnili zástupci radnice, dobrovolných i profesionálních hasičů a městské policie
Jeden vůz obdrželi hasiči z Malšovy Lhoty Jeden vůz obdrželi hasiči z Malšovy Lhoty
Akt křestu, zde se činí primátor Zdeněk Fink Akt křestu, zde se činí primátor Zdeněk Fink
Druhý vůz pokřtil ředitel dobrovolných hasičů Druhý vůz pokřtil ředitel dobrovolných hasičů
Druhý vůz ode dneška patří do zbrojnice v Třebši Druhý vůz ode dneška patří do zbrojnice v Třebši
Hadice hasičů z Třebše Hadice hasičů z Třebše
Výbava nového hasičského vozu Výbava nového hasičského vozu
Část výbavy nových vozů Část výbavy nových vozů
I hasiči musí být vidět I hasiči musí být vidět
Technický popis nových hasičských automobilů Technický popis nových hasičských automobilů
Výstražná světla, na závěr křtu zazněla i siréna Výstražná světla, na závěr křtu zazněla i siréna
A čím se křtilo? Möet to nebyl A čím se křtilo? Möet to nebyl

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ve středu nebude houkat siréna. Pravidelná zkouška je kvůli Ukrajině zrušena

Pravidelná zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude v březnu z důvodu krize na Ukrajině zrušena. Stane se tak z rozhodnutí generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky. Snahou je předejít nežádoucí panice mezi obyvatelstvem, i s ohledem…
Čtěte více

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Hasiči v Plotištích se mohou těšit na opravenou zbrojnici. Hotovo bude v létě

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím. Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme