Do křesla ředitele hradecké městské policie usedne Martin Žďárský

Strážníci mají nového ředitele.
Strážníci mají nového ředitele. | autor: hradeckralove.cz

Ředitelem Městské policie Hradec Králové se stal strážník Martin Žďárský. Ve funkci nahradil Miroslava Hlouška, který byl v polovině listopadu zvolen náměstkem primátorky pro oblast ekonomiky, sportu, dopravy a správu městských organizací.

Martin Žďárský působí u hradecké městské policie dva roky, doposud pracoval na pozici instruktora přípravy. Zde se věnoval organizaci a vedení fyzické přípravy strážníků, vytvářením taktik služebních zákroků, jejich výuce a výcviku v nich. Před svým nástupem k městské policii, a to od roku 1995, působil v bezpečnostních sborech ČR. Od roku 2006 na Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a od roku 2007 jako vrchní komisař na oddělení krizového řízení krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje. „S ohledem na všechny jeho pracovní a osobní zkušenosti jsem přesvědčen, že je to správný člověk do této funkce. Proto jsem ho také nominoval, aby dočasně převzal vedení městské policie a jsem rád, že tento návrh většina zastupitelů přijala,“ uvádí náměstek primátorky Miroslav Hloušek, předchozí ředitel hradecké městské policie.

Do vedení městské policie nastupuje Martin Žďárský ihned, co jej schválili zastupitelé města, a funkci bude vykonávat po dobu uvolnění náměstka primátorky. „Této příležitosti si vážím, je to pro mě nová výzva a pokusím se v nové funkci navázat na již kvalitně nastavený systém, dle kterého městská policie funguje doposud,“ říká ředitel městské policie Martin Žďárský.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kamery budou hlídat další místo ve městě

V Hradci bude opět o něco víc kamer. Na náměstí Svobody přibydou do konce roku dva kamerové body se čtyřmi kamerami, z nichž jedna bude otočná. Jejich pořízení vyjde na 352 tisíc korun, téměř celou částku se městu podaří pokrýt z dotace Ministerstva vnitra na podporu prevence…
Čtěte více

Městští strážníci oblečou nové uniformy a dostanou i nové vozy

Městskou policii Hradec Králové čeká hned několik novinek. V rámci pravidelné obměny vozového parku budou pořízena tři nová SUV vozidla. Další změnou budou nové slavnostní a pracovní uniformy pro vedení městské policie a čestnou jednotku. To vše vyjde na přibližně 4,5 milionu…
Čtěte více

Strážníci znovu učí seniory, jak nenaletět podvodníkům

Po covidové pauze navázalo Oddělení prevence kriminality Městské policie Hradec Králové na tradiční přednášky bezpečnosti pro seniory. Při první podzimní přednášce si senioři připomněli, jak se mají bezpečně chovat na ulici a doma při setkání s cizími lidmi. Při zimní přednášce…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme