Do křesla ředitele hradecké městské policie usedne Martin Žďárský

Strážníci mají nového ředitele.
Strážníci mají nového ředitele. | autor: hradeckralove.cz

Ředitelem Městské policie Hradec Králové se stal strážník Martin Žďárský. Ve funkci nahradil Miroslava Hlouška, který byl v polovině listopadu zvolen náměstkem primátorky pro oblast ekonomiky, sportu, dopravy a správu městských organizací.

Martin Žďárský působí u hradecké městské policie dva roky, doposud pracoval na pozici instruktora přípravy. Zde se věnoval organizaci a vedení fyzické přípravy strážníků, vytvářením taktik služebních zákroků, jejich výuce a výcviku v nich. Před svým nástupem k městské policii, a to od roku 1995, působil v bezpečnostních sborech ČR. Od roku 2006 na Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR a od roku 2007 jako vrchní komisař na oddělení krizového řízení krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje. „S ohledem na všechny jeho pracovní a osobní zkušenosti jsem přesvědčen, že je to správný člověk do této funkce. Proto jsem ho také nominoval, aby dočasně převzal vedení městské policie a jsem rád, že tento návrh většina zastupitelů přijala,“ uvádí náměstek primátorky Miroslav Hloušek, předchozí ředitel hradecké městské policie.

Do vedení městské policie nastupuje Martin Žďárský ihned, co jej schválili zastupitelé města, a funkci bude vykonávat po dobu uvolnění náměstka primátorky. „Této příležitosti si vážím, je to pro mě nová výzva a pokusím se v nové funkci navázat na již kvalitně nastavený systém, dle kterého městská policie funguje doposud,“ říká ředitel městské policie Martin Žďárský.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes Portál Bezpečí se strážníci mohou na volajícího napojit přes video

Hradecké městské policii bude v práci od 1. února pomáhat nová aplikace Portál Bezpečí. Díky ní se budou moci operační důstojníci při telefonickém hovoru na lince 156 spojit s volajícím přes video, chat a zajistit i jeho lokalizaci. Pro spuštění všech těchto funkcí bude volající…
Čtěte více

Město chce v ulicích více strážníků i asistentů prevence kriminality

Počet strážníků městské policie v Hradci Králové by se měl do dvou let zvýšit o desetinu. S udržováním pořádku ve městě jim dlouhodobě pomáhají i takzvaní "asistenti prevence kriminality." I těch by mělo ve městě postupně přibýt. Počítá s tím nový koncept prevence kriminality,…
Čtěte více

Nové kamery pomohou strážníkům v práci

Kvalitnější záznamy i efektivnější dohled nad dodržováním veřejného pořádku bude mít nyní Městská policie Hradec Králové díky obnově tří kamerových bodů za téměř 260 tisíc korun. Půjde o kamery na rohu ulic V Kopečku a Rokitanského, ale také na Masarykově a Ulrichově náměstí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme