Štítky: | Sport | primátor | tenis | Kateřina Siniaková | fed cup | rodačka |

Do Hradce se vracím moc ráda, říká světová tenisová jednička. Přivezla i Fed Cup

Slavnou rodačku Kateřinu Siniakovou přivítal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.
Slavnou rodačku Kateřinu Siniakovou přivítal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Světová tenisová jednička navštíví svůj rodný Hradec Králové kvůli nabitému programu vždy jen na pár dní. V pondělí Kateřinu Siniakovou, letošní dvojnásobnou vítězku Grand Slamu a členku českého ženského tenisového týmu, který po roce získal opět prestižní Fed Cup, oficiálně přijal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Podívejte se na fotografie slavné rodačky, která přivezla do Hradce i trofej Fed Cup.

„Pro naše město je vždy událostí, když někdo, kdo se tu narodí nebo žije, dosáhne něčeho mimořádného. Co se v posledních letech a především v tomto roce podařilo Kateřině, je skutečně mimořádné, obzvláště v jejím věku, kdy celou, jistě úspěšnou kariéru, má vlastně před sebou," říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Při příležitosti setkání rodačce z města na soutoku předal sošku bronzového lva, symbolu Hradce Králové. „Doufám, že se stane pro mladé hradecké sportovce vzorem. Vždy je pro jakékoli město nebo obec velkým impulsem, pokud někdo z místních dosáhne úspěchu na té nejvyšší úrovni. Nejen ve sportu, ale i v umění nebo vědě či výzkumu," dodává primátor.

„Do Hradce Králové se vracím vždy moc ráda, i když mi to program během sezóny umožňuje velmi zřídka. Mám tu ale svoji rodinu a stále zde bydlím," říká Kateřina Siniaková. Letos se do svého rodného města dostane jen na pár dní během Vánoc, pak hned odlétá na sérii turnajů do Austrálie, která vyvrcholí prvním Grand Slamem sezóny v Melbourne.

Kateřina Siniaková, která s tenisem začínala v hradeckém klubu TK Tenis-centrum Hradec Králové, je v současnosti hráčkou pražské Sparty. V Hradci Králové navštěvovala atletickou třídu ve sportovní základní škole ve Štefcově ulici a pak studovala na soukromém jazykovém gymnáziu. V letech 2009 a 2010 obdržela cenu Naděje královéhradeckého sportu, v roce 2016 se stala laureátkou Hradecké sportovní ceny v rámci městských výročních cen.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Primátor Hradce má nového náměstka. Správu majetku bude mít na starost Pavel Marek z ANO

Na pondělním jednání hradeckého zastupitelstva byl zvolen novým náměstkem primátora pro oblast správy majetku města a městských organizací Pavel Marek, který doposud zastával funkci radního města. Současně byl ze své funkce odvolán náměstek pro oblast sociálních věcí,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme