Štítky: | Sport | primátor | tenis | Kateřina Siniaková | fed cup | rodačka |

Do Hradce se vracím moc ráda, říká světová tenisová jednička. Přivezla i Fed Cup

Slavnou rodačku Kateřinu Siniakovou přivítal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.
Slavnou rodačku Kateřinu Siniakovou přivítal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Světová tenisová jednička navštíví svůj rodný Hradec Králové kvůli nabitému programu vždy jen na pár dní. V pondělí Kateřinu Siniakovou, letošní dvojnásobnou vítězku Grand Slamu a členku českého ženského tenisového týmu, který po roce získal opět prestižní Fed Cup, oficiálně přijal primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Podívejte se na fotografie slavné rodačky, která přivezla do Hradce i trofej Fed Cup.

„Pro naše město je vždy událostí, když někdo, kdo se tu narodí nebo žije, dosáhne něčeho mimořádného. Co se v posledních letech a především v tomto roce podařilo Kateřině, je skutečně mimořádné, obzvláště v jejím věku, kdy celou, jistě úspěšnou kariéru, má vlastně před sebou," říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Při příležitosti setkání rodačce z města na soutoku předal sošku bronzového lva, symbolu Hradce Králové. „Doufám, že se stane pro mladé hradecké sportovce vzorem. Vždy je pro jakékoli město nebo obec velkým impulsem, pokud někdo z místních dosáhne úspěchu na té nejvyšší úrovni. Nejen ve sportu, ale i v umění nebo vědě či výzkumu," dodává primátor.

„Do Hradce Králové se vracím vždy moc ráda, i když mi to program během sezóny umožňuje velmi zřídka. Mám tu ale svoji rodinu a stále zde bydlím," říká Kateřina Siniaková. Letos se do svého rodného města dostane jen na pár dní během Vánoc, pak hned odlétá na sérii turnajů do Austrálie, která vyvrcholí prvním Grand Slamem sezóny v Melbourne.

Kateřina Siniaková, která s tenisem začínala v hradeckém klubu TK Tenis-centrum Hradec Králové, je v současnosti hráčkou pražské Sparty. V Hradci Králové navštěvovala atletickou třídu ve sportovní základní škole ve Štefcově ulici a pak studovala na soukromém jazykovém gymnáziu. V letech 2009 a 2010 obdržela cenu Naděje královéhradeckého sportu, v roce 2016 se stala laureátkou Hradecké sportovní ceny v rámci městských výročních cen.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Město investuje miliony do oprav sportovního zázemí ZŠ Štefcova

Hradecká základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy. V plánu je nahradit stávající umělý trávník a celkově obnovit sportovní plochu. Do konce května by měl být vybrán zhotovitel, zahájení rekonstrukcí je naplánováno od poloviny června. Začátkem prosince…
Čtěte více

Hradec ocenil sportovní talenty. Děkujeme trenérům i rodičům, řekl primátor

Sedmnáct jednotlivců a pět kolektivů dostalo v pondělí večer ocenění v hradecké filharmonii. Město Hradec Králové už od roku 2005 uděluje titul Naděje královéhradeckého sportu za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let.  Roli patrona patnáctého ročníku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme