Štítky: | Sport | Stavba | stadion | sportoviště | bruslení | ledová plocha |

Hradec plánuje nové veřejné hřiště s ledovou plochou

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: morguefile.com

Obyvatelé Hradce Králové by v budoucnu mohli chodit bruslit na novou ledovou plochu. Veřejné bruslení by mohlo fungovat také u Základní školy Štefánikova, kde město plánuje postavit multifunkční sportoviště využitelné i v létě, uvedl Český rozhlas Hradec Králové. 

Podle slov náměstka hradeckého primátora Jindřicha Vedlicha z TOP 09 radnice plánuje zadat studii. Ta následně určí, kolik by další ledová plocha ve městě stála: „Vycházíme z toho, že sportovních hřišť, tedy ledových ploch, je tady velmi málo. Ty dvě stávající nestačí, jsou vytíženy až do pozdních večerních hodin."

„Na jaře chceme zadat zpracování studie rozvoje celého území v okolí školy. Mělo by jít o multifunkční sportoviště využitelné i v létě," řekl Českému rozhlasu Vedlich. Náklady pro variantu bez zastřešení odhadl přibližně mezi 10 až 15 miliony korun.

Stotisícový Hradec Králové disponuje zatím jen dvěma ledovými plochami. Hlavní je v městské ČPP Aréně, kde hraje zápasy extraligový klub Mountfield HK. V těsném sousedství zimního stadionu je druhá ledová plocha, která byla zastřešena v roce 2001. Řada lidí z Hradce Králové tak jezdí hrát hokej a bruslit na zimní stadiony v nedalekých Třebechovicích pod Orebem či Opočně.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový pavilon navýší kapacitu Domova důchodců U Biřičky o desítky lůžek

Královéhradecký kraj připravuje stavbu nového pavilonu v areálu hradeckého Domova důchodců U Biřičky, který je největším zařízením svého druhu v celém kraji. Touto investicí se zvýší kapacita zařízení ze současných 320 na 400 lůžek. Zároveň se zkvalitní podmínky pro…
Čtěte více

Zájemci o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky magistrátu. Do 5. února mohou předkládat nabídky

První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. Přihlásily se čtyři firmy. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. Bylo zahájeno…
Čtěte více

Hotel Černigov pořád stojí, developer nový projekt znovu zvažuje

Bourání hotelu Černigov a budování komplexu Rieger Plaza v Hradci Králové se odkládá. Na vině je podle všeho pandemie covid-19 a hotelová krize. Majitelé podle informací serveru iDNES.cz teprve rozvažují, co s projektem kombinujícím hotel, kongresové centrum či kanceláře…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme