Díky novým lampám bude cesta od Stříbrného rybníku do Svinar bezpečnější

Díky lampám bude cesta bezpečnější.
Díky lampám bude cesta bezpečnější. | autor: Ilustrační foto: pixabay.com

Jezdíte od Stříbrňáku do Svinar na kole? Bude se vám jezdit lépe. Obzvlášť v noci. V úseku komunikace, kde není cyklostezka a vede neobydlenou částí města, by mělo vyrůst třináct nových sloupů veřejného osvětlení. Předpokládané náklady na tuto investici jsou necelý milion korun bez DPH, nové lampy by podél této krajské silnice měly svítit ještě letos.

„Samozřejmě by nejbezpečnějším řešením bylo vybudování nové stezky pro pěší a cyklisty. Ostatně o to město usiluje dlouhodobě, bohužel ne všechny potřebné pozemky jsou v jeho majetku a s některými dalšími majiteli se zatím nepodařilo na odkupu nebo směně domluvit,“ říká Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za oblast investic města.

Délka úseku, kde bude třináct nových sloupů veřejného osvětlení, je zhruba 600 metrů. „Projektová dokumentace na tuto akci je hotová a platné je i stavební povolení. Město nyní vyhlásí soutěž na dodavatele tohoto nového osvětlení, které by pak mělo být v provozu ještě do konce tohoto roku,“ dodává Vedlich.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více

Most ve Svinarech začnou auta přejíždět už za pár dní

Dva a čtvrt roku trvá uzavírka mostu ve Svinarech. Motoristé tak za pár dnů už nebudou muset volit jinou trasu a budou moci je přes most. Otevřít by se měl přesně 7. května. Původní most plukovníka Šrámka byl kvůli havarijnímu stavu uzavřen v lednu 2017. Loni v dubnu začaly…
Čtěte více

Stavebníci se vracejí na svinarský most, otevřít by se měl v květnu

První automobily po svinarském mostu pro jedou zřejmě někdy v květnu. Po zimní technologické přestávce se vrací dělníci, aby dokončili výstavbu nového mostu přes Orlici ve Svinarech. Kvůli rozmarům počasí musela být stavba na začátku loňského prosince dočasně pozastavena.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme