Bílá věž se sice opravuje, ale o novoroční ohňostroj Hradec nepřijde

Ilustrační foto
Ilustrační foto | autor: Hradeck

Přestože rekonstrukce Bílé věže bude pokračovat až do jara příštího roku, o tradiční novoroční ohňostroj obyvatelé Hradec Králové nepřijdou. Město už teď ve spolupráci s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností připravuje scénář akce První den spolu, na níž nebude světelná show chybět.

Podle radnice se tak obyvatelé Hradce Králové mohou 1. ledna 2015 těšit na tradiční ohňostroj a i čočkovou polévku.

Novoroční ohňostroj z Bílé věže se konat bude! Alespoň tak to slibuje město, a to i přes to, že Bílá věž je a v lednu ještě stále bude staveništěm. 

Obvodový plášť dominanty starého Hradce Králové prochází jednou z největších rekonstrukcí. Její cena se prozatím odhaduje na zhruba na 53 milionů korun. A právě obavy z poškození nově opravených částí Bílé věže světelnými a ohňostrojnými efekty vedla město ve spolupráci s Hradeckou kulturně vzdělávací společností k přehodnocení scénáře tradiční akce První den spolu, jejíž součástí je první den v roce každoroční velkolepá show.

„Kromě obav z poškození čerstvě rekonstruovaného pláště by se mohly vyskytnout i připomínky ze strany památkářů. Musíme také hledět i na všudypřítomné požární riziko,“ vysvětlil Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která celou akci pro Hradečany pořádá.

„Mohu zatím z příprav scénáře prozradit, že na 18 hodinu připravujeme videomapping, který se bude promítat na tělo Bílé věže na téma 790. výročí od první písemné zmínky o městě Hradec Králové, jehož vrcholem bude ohňostroj ze dvora domu sousedícího s Bílou věží,“ přiblížil Miroslav Franc.

S financováním tradiční akce První den spolu vyslovili souhlas zastupitelé na posledním zářijovém zasedání. Rada města v úterý 7. října také schválila prodloužení termínu dokončení oprav Bílé věže, který se posunul do 30. dubna 2015 z důvodů nepředvídatelných okolností. O prodloužení termínu rekonstrukce jsme informovali v článku Bílá věž zůstane pod lešením o čtyři měsíce déle, opravy se také prodraží

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Ohňostroj 1. ledna v Hradci nebude. O vánočních trzích ještě rozhodnuto není

Ti, co se každý rok těší na ohňostrojovou show, která se v Hradci pravidelně koná ne na Silvestra ale 1. ledna, mají tentokrát smůlu. Nebe se nad Bílou věží kvůli koronavirové nákaze nerozsvítí. Na ohňostroj si lidé budou muset trochu počkat. V roce 2021 si ho užijí až o…
Čtěte více

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více

Zveme: Hradubický běh pandemie nezastaví. Zvon Augustin oslaví konec nouzového stavu

Po dvouměsíční pauze vynucené nouzovým stavem kvůli pandemii koronaviru se opět rozbíhají víkendové akce v Hradci Králové. Rada města schválila mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži, rozezní se první den po ukončení nouzového stavu v České republice, tedy v pondělí v 9…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme