Štítky: | Krimi | Lesy ČR | Policie Hradec Králové |

AKTUALIZOVÁNO: Protikorupční policie zasahovala v sídle Lesů ČR

Ilustrační foto | Pixmac
Ilustrační foto | Pixmac

Aktuálně:

Podle deníku E15 jsou Lesy České republiky vyšetřovány v IT zakázkách především proto, aby se zjistilo, kde skončilo zhruba 340 milionů korun. 

Jde o finance, které měly odejít na účty zahraničních společností se sdílem ve Švýcarsku. Podle E15 státní podnik tyto machinace a spojitost s nimi odmítá. Pravděpodobně však může existovat podezření, že zadané IT zakázky byly nadhodnoceny a jejich pomocí vyváděny finance ze státního podniku ven.

Státní podnik Lesy České republiky se sídlem v Hradci Králové v pondělí dopoledne obsadila protikorupční policie. Podle dostupných informací policie prohledávala jak sídlo podniku v Hradci Králové, tak také pražský soukromý dům jednoho z manažerů.

Předseda dozorčí rady Miroslav Zámečník řekl, že zásah pravděpodobně souvisí se zakázkami na informační technologie. Dodal také, že byly údajně předražené. Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality realizoval blíže nespecifikované úkony, informoval o tom tiskový mluvčí Jaroslav Ibehej. Soukromý dům, který policisté v Praze prohledávali, vlastní člen představenstva státního podniku Lesy ČR Jiří Hart.

"Po krátké informační schůzce přítomní zástupci Lesů ČR v rámci maximální součinnosti policistům umožnili přístup do několika kanceláří. Prohlídka kanceláří souvisí s vyšetřováním podezření ze spáchání trestného činu v souvislosti se zadáním veřejných zakázek společnostem dynn a.s. a TIME IMPORT a.s. týkajících se dodávek informačních technologií," vysvětlil Zbyněk Boublík, tiskový mluvčí Lesů ČR

Podle informací od mluvčího Boublíka byly první smlouvy s těmito společnostmi uzavřeny už v září 2008, policie však údajně zkoumá dodávky informačních technologií na něž byla zadávací řízení vyhlášená až v říjnu 2008

Lesy ČR však již v prosinci 2012 vydaly Policii ČR na její žádost veškerou dokumentaci k veřejným zakázkám, na jejímž základě vznikly smlouvy se společnostmi dynn a.s. a TIME IMPORT a.s.

Současné vedení státního podniku proklamuje, že jsou připraveni poskytnout policii veškerou součinnost. "Uvítám, pokud budou objasněny veškeré kroky předchozího vedení státního podniku, které mohou v očích Policie ČR vzbuzovat podezření z trestného činu,“ řekl ekonomický ředitel Michal Gaube, který je v současné době pověřen vedením státního podniku. 

Policie ČR zatím nikoho neobvinila. 

Státní podnik Lesy ČR obhospodařuje šestinu plochy naší republiky a zhruba polovinu lesů, tvoří to více než 1,3 milionu hektarů lesního majetku. Pečuje také přibližně o jednu třetinu délky vodních toků a bystřin na našem území. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Malšovicích se potulovaly krávy, splašenou musela zastřelit zásahová jednotka

Celé středeční odpoledne zaměstnávalo hradecké policisty a hasiče stádo krav, které v Hradci Králové utekly během překládání kamionu nedaleko Všesportovního stadionu. Hasiči varovali obyvatele i školy v okolí, zvířata mohla být nebezpečná. Čtyři krávy se po dlouhých šesti…
Čtěte více

Malšovický nadjezd nakonec opraví město. Zábradlí tam prorazil opilý řidič

Zábradlí na malšovickém nadjezdu je po nehodě, kdy ho prorazil opilý řidič, zatím pouze zajištěné. Opravovat ho budou hradecké technické služby. Nadjezd je v současné době bez vlastníka, na posledním zastupitelstvu města se totiž schválila dohoda mezi městem a krajem. Město se…
Čtěte více

Více kamer a asistentů prevence kriminality. Vedení Hradce chce ještě zvýšit bezpečnost ve městě

Vedení Hradce hodlá ve městě ještě více zvýšit bezpečnost. Jednak chce posílit prevenci kriminality pak také rozšířit kamerový systém. Pokračovat bude projekt Asistent prevence kriminality. Rada města na tyto projekty schválila žádost o dotaci ministerstva vnitra. Město se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme