Štítky: | Festival | Koncert | Střezina |

Střezina se svým festivalem OPEN DWOOR připojí k celorepublikovému happeningu

Plakát akce
Plakát akce | autor: ZUŠ Střezina

OPEN DWOOR - celodenní festival, který hradecká ZUŠ Střezina pořádá již devátým rokem, letos připadá na 30. května. Ve stejný den vyjdou do ulic žáci a studenti 355 uměleckých škol v celé republice, aby své umění předvedli veřejnosti. Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená a lidé z jejího nadačního fondu totiž připravili akci, která nemá v české ani československé historii ZUŠek obdoby. Celostátní happening podporuje řada známých osobností jako Zdeněk Svěrák, režisérka Alice Nellis nebo David Mareček - generální ředitel České filharmonie.

Střezinský OPEN DWOOR tedy nebude chybět, je také součástí celorepublikového ZUŠ Open. Dopolední program festivalu bude patřit těm nejmenším. Přijdou děti z mateřských a základních škol. Na dvoře budou hrát střezinské kapely a uvnitř budovy bude pro děti připraven program s jednotlivými workshopy. "Děti se seznámí se školou a vyzkouší si všechno, co učíme. Od rozmanité palety hudebních nástrojů, přes loutkové divadlo, klasické divadlo, taneční výuku až po nejrůznější techniky, které používají naši výtvarníci," popisuje průběh dopoledne Tomáš Antonín Mucha, učitel a jeden z hlavních organizátorů festivalu.


Po obědě už se vše bude chystat na hlavní část festivalu. Ta se rozjede ve dvě hodiny a nabídne koktejl střezinských orchestrů a kapel, koncerty klasické hudby, taneční vystoupení, divadlo a výtvarné workshopy.

Doprovodný program - virtuální realita

Nebude chybět ani novinka - virtuální realita. Děti se tak pomocí speciálních brýlí dostanou do úplně jiného světa, ve kterém budou moci tvořit dle své vlastní fantazie. Samozřejmostí je občerstvení, pro ty nejmenší nafukovací skákací hrad a další atrakce.

OD 2016 OD 2016
autor: ZUŠ Střezina

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Open Air dnes odstartuje průvod klaunů a herců, i vy si můžete vyrobit masku

Už ode dneška opět ožije historické centrum Hradce Králové divadlem. Festival Divadlo evropských regionů můžete odpoledne zahájit i vy výrobou vlastní masky třeba z PET lahví a účastí ve slavnostním průvodu. Open Air Program nabídne po dobu osmi festivalových dní více než dvě…
Čtěte více

Zveme: Hradec ovládne divadlo, ale můžete si vydat i za fontánami nebo vílou Orličkou

Začíná jedna z největších kulturních akcí v Hradci Králové, festival Divadlo evropských regionů. Ulice města budou plné performerů, vybírat můžete z nepřeberného množství divadelních představení, a to od žánru činohry přes fyzické divadlo, pohádky, loutková představení,…
Čtěte více

Překročte své hranice, zvou pořadatelé Open Air Programu. Hradec zaplní divadlo, hudba i výtvarno

Přes dvě stovky divadelních, hudebních a doprovodných produkcí letos nabídne Open Air Program Hradec Králové, který je součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Po osm červnových dní, tedy od 23. do 30. června, zaplní centrum města. Nabitý program zahrne žánry…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme