Festivalem OPEN DWOOR se představuje umělecká škola Střezina

OPEN DWOOR
OPEN DWOOR | autor: ZUŠ Střezina

Herec Jan Dolanský, skladatel a klavírista Martin Brunner, sochař Pavel Doskočil, sólista baletu Národního divadla Matěj Šust, scénárista a dramaturg Divadla Drak Tomáš Jarkovský, herečka Zdeňka Volencová - Žádníková a Pavlína Štorková, televizní a rozhlasoví redaktoři  Michal Klokočník a Ondřej Vaňura.  Co mají všechna tato jména společného?  Jejich úspěšní držitelé začínali na hradecké základní umělecké škole Střezina. A vypočítávat bychom mohli ještě mnohem víc. Škola poskytla základy i mnoha sólistům významných orchestrů a filharmonií u nás i v zahraničí. Jejím dávným absolventem je například i houslista Jaroslav Svěcený.

Právě v těchto dnech se na umělecké škole přijímají přihlášky do všech oborů - hudebního, výtvarného, tanečního i literárně-dramatického. „Je možné přihlásit se do 20. května, nabízíme výuku i pro děti od čtyř let, jedná se o taneční přípravku, která je velmi vhodným startem i pro hudební obor. Na druhé straně nabízíme výuku i dospělým ve všech oborech,“ upřesnil ředitel školy Karel Šust.

Pro ty, kteří vidí ve svém dítěti talent  a chtějí se na Střezinu podívat, je určen i květnový festival OPEN DWOOR. Koná se 26. května od 14 hodin a funguje v podstatě jako den otevřených dveří. Návštěvníci si mohou školu prohlédnout a uvidí, co všechno se žáci během výuky naučili. Na dvoře školy bude pódium, kde se představí kapely a orchestry, tanečníci budou tančit, výtvarníci mají připraveny své workshopy a divadelníci budou hrát divadlo. OPEN DWOOR je určen pro celou rodinu, nebude chybět občerstvení ani atrakce pro nejmenší.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme