Štítky: | Rekonstrukce | Střezina |

Nové učebny i koncertní sál. Střezina se chystá na největší rekonstrukci ve své historii

Rekonstrukce Střeziny začne už letos
Rekonstrukce Střeziny začne už letos | autor: ZUŠ Střezina

Největší umělecká škola v České republice, tedy hradecká ZUŠ Střezina, se dočká nového důstojného zázemí v celkové hodnotě za 160 milionů korun. Oprava budovy školy začne pravděpodobně už letos. Konkrétně půjde o přestavbu bývalé základní školy Jih, kde „zuška“ už několik měsíců sídlí v provizorních podmínkách. Co všechno Střezinu čeká, se dočtete v našem článku.

Až 160 milionů korun spolyká plánovaná rozsáhlá rekonstrukce ZUŠ Střezina, kterou navštěvuje více než dva tisíce dětí i dospělých a jde tak o největší zařízení svého druhu u nás. Zhruba tři roky trvající opravy budou rozděleny na několik částí, s první z nich za 60,5 milionu korun plán počítá už na letošní rok. „Ještě prověřujeme možnost využití 20 milionové dotace na kompletní zateplení školy," uvedl pro Hradecký deník náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Rekonstrukce se dočká bývalá základní škola Jih, kam se poté umělecká škola kompletně přestěhuje. Střezina tu sice sídlí už více než dva roky, zatím ale pouze ve velmi provizorních podmínkách. Plánované opravy areálu na Jihu následně uvolní budovu Na Střezině, což je další z prostorů, který „zuška“ obývá. Její třetí stanoviště se nachází v Jesličkách v Třebechovické ulici, kde se scházejí divadelníci. Těm by měly jejich prostory zůstat.

Díky rekonstrukci se Střezina, jejíž historie se píše už čtyři desetiletí, dočká nových učeben pro výtvarný obor, zkušeben pro hudebníky i reprezentativního koncertního sálu pro více než dvě stovky diváků. Opravy proběhnou za plného provozu. Zájemci, kteří si tu mohou vybírat z desítek nabídek výtvarného, hudebního, literárně-dramatického i tanečního oboru, se nemusejí obávat větších problémů, výuku opravy naruší jen minimálně.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V kiosku na Pražském mostě řádí dřevomorka, oprava se prodraží o milion

Jeden z rekonstruovaných kiosků na hradeckém Pražském mostě přes Labe napadla dřevomorka. Dřevokazná houba se našla až nyní, po odkrytí dřevěné konstrukce a krovu pod zdobnými měděnými reliéfy a pravděpodobně prodraží opravu kruhových staveb, které navrhl architekt Jan…
Čtěte více

Hasiči budou mít v Hradci nejmodernější stadion v republice, vyjde na 40 milionů

Dalších téměř 17 milionů korun zaplatí Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje za druhou etapu modernizace stadionu pro výcvik a požární sport v Hradci Králové. Práce, které začaly v červnu, potrvají až do příštího dubna. V předchozí etapě už prošla rekonstrukcí …
Čtěte více

Prázdniny přináší i řadu oprav ve městě, řidiči musí počítat s uzavírkami

Řidiče v Hradci Králové čeká během prázdninových měsíců několik částečných nebo úplných uzavírek, a to kvůli opravám na silnicích a rekonstrukcím inženýrských sítí. Dopravní omezení se dotkne Labského mostu u telefonní ústředny, rekonstrukce vodovodu a kanalizace bude pokračovat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme