Štítky: | Rekonstrukce | Střezina |

Nové učebny i koncertní sál. Střezina se chystá na největší rekonstrukci ve své historii

Rekonstrukce Střeziny začne už letos
Rekonstrukce Střeziny začne už letos | autor: ZUŠ Střezina

Největší umělecká škola v České republice, tedy hradecká ZUŠ Střezina, se dočká nového důstojného zázemí v celkové hodnotě za 160 milionů korun. Oprava budovy školy začne pravděpodobně už letos. Konkrétně půjde o přestavbu bývalé základní školy Jih, kde „zuška“ už několik měsíců sídlí v provizorních podmínkách. Co všechno Střezinu čeká, se dočtete v našem článku.

Až 160 milionů korun spolyká plánovaná rozsáhlá rekonstrukce ZUŠ Střezina, kterou navštěvuje více než dva tisíce dětí i dospělých a jde tak o největší zařízení svého druhu u nás. Zhruba tři roky trvající opravy budou rozděleny na několik částí, s první z nich za 60,5 milionu korun plán počítá už na letošní rok. „Ještě prověřujeme možnost využití 20 milionové dotace na kompletní zateplení školy," uvedl pro Hradecký deník náměstek primátora Jindřich Vedlich.

Rekonstrukce se dočká bývalá základní škola Jih, kam se poté umělecká škola kompletně přestěhuje. Střezina tu sice sídlí už více než dva roky, zatím ale pouze ve velmi provizorních podmínkách. Plánované opravy areálu na Jihu následně uvolní budovu Na Střezině, což je další z prostorů, který „zuška“ obývá. Její třetí stanoviště se nachází v Jesličkách v Třebechovické ulici, kde se scházejí divadelníci. Těm by měly jejich prostory zůstat.

Díky rekonstrukci se Střezina, jejíž historie se píše už čtyři desetiletí, dočká nových učeben pro výtvarný obor, zkušeben pro hudebníky i reprezentativního koncertního sálu pro více než dvě stovky diváků. Opravy proběhnou za plného provozu. Zájemci, kteří si tu mohou vybírat z desítek nabídek výtvarného, hudebního, literárně-dramatického i tanečního oboru, se nemusejí obávat větších problémů, výuku opravy naruší jen minimálně.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nejznámější hradecké schodiště bude od července uzavřeno

Schodiště Bono Publico čeká první fáze rekonstrukce za téměř dva miliony. Opravovat se začne od začátku července. Naposledy se opravovalo před 11 lety a dnes je v žalostném stavu i kvůli řádění vandalů. Bono Publico trápí mnoho neduhů. Opadávající omítkou počínaje a vandaly…
Čtěte více

Opravená Galerie moderního umění získala zvláštní ocenění v Národní soutěži muzeí

Kompletně zrekonstruovaná Galerie moderního umění v Hradci Králové se pyšní oceněním v kategorii Muzejní počin roku 2016 v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis. Galerie získala titul za zdařilý projekt rozsáhlé rekonstrukce za 126 milionů korun, jejímž investorem byl…
Čtěte více

Střezina se svým festivalem OPEN DWOOR připojí k celorepublikovému happeningu

OPEN DWOOR - celodenní festival, který hradecká ZUŠ Střezina pořádá již devátým rokem, letos připadá na 30. května. Ve stejný den vyjdou do ulic žáci a studenti 355 uměleckých škol v celé republice, aby své umění předvedli veřejnosti. Světově proslulá mezzosopranistka Magdalena…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme