Developerská společnost CTP dodatečné stavební povolení nezískala. Svůj boj vzdát nechce

Nedostavěné haly
Nedostavěné haly | autor: mmhk

Dodatečné stavební povolení na dostavbu svých hal developerská společnost CTP od stavebního odboru nedostala. Hlavním důvodem nevydání dodatečného stavebního povolení bylo to, že firma nemá zajištěno napojení areálu na silnici. Rozhodnutí není pravomocné, firma se může odvolat ke krajskému úřadu. Ta tak s největší pravděpodobností učiní, právník společnosti v rozhovoru pro Hradecký deník v minulých dnech uvedl, že by firma potřebnou příjezdovou cestu měla mít přislíbenou od soukromníka.

Stavební odbor v úterý zamítl žádost developerské společnosti CTP o dodatečné stavební povolení, které firma potřebovala, aby mohla rozestavěné skladové haly na okraji města dostavět. Úředníci zohlednili především to, že CTP nezískala souhlas hradeckých zastupitelů k využívání příjezdové cesty.

Firma chce vybudovat vjezd přes sousední pozemek

Podle vyjádření právního zástupce CTP Davida Šimonka pro Deník však existuje alternativa, která by mohla „obejít" zamítavý postoj hradeckých zastupitelů. Pozemky pro náhradní vjezd má firma podle Šimonka smluvně zajištěné. "Dohoda skutečně existuje a realizace vjezdu přes sousední pozemek se již delší dobu projednává s dotčenými orgány," uvedl Šimonek v rozhovoru. "Alternativní varianta představuje nákladnější a časově náročnější řešení a představuje tedy další škody na straně CTP, za které jednoznačně odpovídá město," dodává právní zástupce společnosti.

Tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková k vybudování jiného příjezdu uvedla, že CTP oficiálně s městem o jiném možném silničním napojení areálu nejednala. Souběžně vedené řízení o demolici stavby je podle mluvčí radnice pozastavené a pokračovat v něm bude moci úřad až po té, co zamítnutí žádosti o dodatečné povolení stavby bude pravomocné.

Společnost CTP tvrdí, že jednáním města jí vznikla škoda, kterou je připravena vymáhat u soudu. V létě firma vyzvala hradeckou radnici, aby jí poskytla souhlasy se stavbou příjezdové cesty na městských parcelách nebo uhradila škodu osm milionů eur (220 milionů Kč) nebo zahájila jednání o smírném řešení. Následně radnice začala s firmou jednat o dohodě o narovnání, kterou však zastupitelé v říjnu neschválili.

Zástupce společnosti uvádí, že možnost dohody s radnicí stále existuje. "Město v podstatě bezdůvodně odmítá udělit souhlas, a to i v situaci, kdy lze projekt napojit alternativně a bez souhlasu města. Městu tak zůstává pouze odpovědnost za škodu, která nadále narůstá," uvedl Šimonek.

Firma CTP začala svůj areál budovat bez povolení na podzim 2014, po několika neúspěšných výzvách úřadů k zastavení stavby práce začátkem března 2015 přerušila. V tu dobu již měla první halu téměř hotovou a u druhé byla na začátku stavby. Celkem firma proinvestovala 270 milionů korun, na pokutách zaplatila zhruba 1,3 milionu korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
20.12.2016 18:01
Petr Cerny (neregistrovaný)
dolozky projektove dokumentace
Pani Hodasova, pokud je mi znamo, tak zapracovani prijezdove cesty v planech stavby rozhodne neni jedine opomenuti v projektove dokumentaci a ani ne to nejzasadnejsi. Informaci je na internetu a dokonce na vasem portalu dostatek, tak proc takove zmekceni ? Ze by se uz nekdo postaral o nalezite odpustky? Co jsme si to jsme si a vysmati jedeme dal....

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme