Zveme: Zažijte Bílou věž za svítání nebo s andělem

Na Bílé věži v sobotu zažijete svítání nad Hradcem Králové.
Na Bílé věži v sobotu zažijete svítání nad Hradcem Králové. | autor: hradeckralove.cz

Co nabídne třetí adventní víkend v Hradci Králové? Třeba virtuální muzejní adventní trh jako náhradu za zrušené Muzejní trhy, můžete se podívat online na řemeslné výrobce a podpořit je jinak. Kvůli vládním pandemickým opatřením se nekonají ani Vánoční trhy na Velkém náměstí. Můžete si ale vychutnat svítání z Bílé věže nebo tam vzít děti na prohlídku s andělem. Vyrazit můžete taky na exkurzi po městě s Josefem Gočárem nebo na veřejné bruslení na zimní stadion. Fandit můžete hradeckým hokejistům i fotbalistům.

VIRTUÁLNÍ MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2021

Virtuální řemeslné "tržiště" bylo připraveno jako symbolická náhrada za zrušený XXXII. Muzejní adventní trh 2021 a reálná prezentace řemeslných výrobců nejen z Královéhradeckého kraje. Audiovizuální medailony řemeslníků a zajímavosti o tradici jejich řemesla v historii vznikly už v roce 2020, kdy celorepublikový lockdown znemožnil konání našich trhů. Také letos bylo vládou zakázáno konání adventních trhů, Muzejní adventní trh tak byl zrušen jen pár hodin před jeho zahájením. Můžete se podívat online na medailony téměř dvou desítek zpravidla nositelů prestižních ocenění: řemesla zapsaná či kandidující na seznam UNESCO, Nositelé tradice lidových řemesel ČR, Zlatý kolovrat či Mistr tradiční rukodělné výroby různých krajů z různých oborů. Část z jejich řemeslné produkce lze zakoupit i v muzejním obchodě při vaší návštěvě. Připojeny jsou také kontakty na řemeslné výrobce a producenty, kteří se měli v roce 2021 účastnit muzejního trhu se svým sortimentem. Návštěvou konkrétního vámi vybraného e-shopu a nákupem je tak můžete podpořit!

POHÁDKA O BÍLÉ LANI

Divadlo Drak v Hradci Králové zve v sobotu od 16 hodin na pohádku v režii Jakuba Vašíčka O bílé lani. "Královskému páru se narodila dcerka, dali jí jméno Jitřenka. Byla hodná, hezká a rodičům by mohla dělat jen samou radost, kdyby se však nad ní nevznášela zvláštní hrozba. Do jejích šestnácti let na ní nesmí dopadnout jediný paprsek slunečního světla, jinak…A tak dal král vystavět zámek bez oken a dveří rozhodnut, že Jitřenku před paprsky uchrání. Jenomže beze světla se žít nedá…"

HOKEJISTÉ SE UTKAJÍ SE SPARTOU

Ve 31. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Sparta Praha. Zápas začíná dnes v 18:00 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové.

BRUSLENÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové probíhá v době zimní sezóny vždy o víkendech. Tuto sobotu se bude bruslit od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30. Vstupné stojí pro dospělé a mládež nad 10 let 50 Kč, děti do 10 let zaplatí 30 Kč, jejich doprovod 10 Kč. Šatna je nově v ceně vstupného.

VOTROCI VYZVOU SLOVÁCKO

Na fotbalovém stadionu v Mladé boleslavi se v sobotu od 15 hodin odehraje 18. kolo Fortuna ligy. FC Hradec Králové se utká s 1. FC Slovácko.

BÍLÁ VĚŽ S ANDĚLEM

Vánoční prohlídka hradecké dominanty převážně pro děti. Vystoupejte v sobotu ve 14 a v 16 hodin na ochoz Bílé věže společně s andělem, který si pro vás připraví i vánočně laděné miniaktivity.

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města. Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží. Tuto sobotu vychází východ na 7:46 hodin. Počet účastníků je omezen na 30.

HRADCEM S PANEM GOČÁREM

V sobotu v 10 hodin mají sraz pod Bílou věží zájemci o exkurzi Pěšky nebo kočárem Hradcem s panem Gočárem. "Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby vám o architektuře a urbanistickém pojetí Hradce Králové vyprávěl sám jeho tvůrce Josef Gočár? Tak teď už o tom nemusíte jen přemýšlet, ale můžete to skutečně zažít. Nevěříte? Přijdte se sami přesvědčit na některou z prohlídek Hradce, jaké zajímavosti se od pana Gočára dozvíte. Můžeme vám prozradit, že nejprve se na Hradec Králové podíváte z výšky, z ochozu Bílé věže, pak projdete k Labi a zastavíte se u Muzea, za mostem u Novákových garáží, abyste krátce na to obdivovali architektův um na Masarykově náměstí." Vstupné 200,- Kč/os nezahrnuje vstup do navštívených objektů, délka prohlídky je 3 - 4 hodiny, ale jsou v ní zahrnuté i oddechové pasáže, kde se účastníci mohou občerstvit nebo posadit. Konkrétní trasu a délku trvání vždy individuálně přizpůsobujeme konkrétní skupině, jejím zájmům a kondici.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na divadlo do Amfiteátru a za římskými legionáři do Archeoparku

I další srpnový víkend nabídne v Hradci Králové pestrou paletu akcí. Lesní divadlo na Chlumu uvede anglickou komedii v hlavní roli s Václavem Vydrou. Na hradeckém letišti se koná festival SodaPop, ve všestarském Archeoparku budou bojovat římští legionáři. Na Tylově nábřeží se…
Čtěte více

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme