Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Park Na Větvi zve na adventní neděle.
Park Na Větvi zve na adventní neděle.

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo se nechat provést čertem po Bílé věži. Přichystaná je i Mikulášská stezka plná úkolů, zajít můžete do muzea, na koncert Štefana Margity nebo na Smejka a Tanculjenku.

SMEJKO A TANCULIENKA - TANCUJ, TANCUJ!

V pátek od 17 hodin představí v Aldisu Smejko a Tanculienka své nové představení Tancuj, tancuj!, ve kterém zazní ty nejnovější a nejznámější hity. "Zažijeme společně Krásny deň, budeme honit Muchu, nerozhodných Smejka a Tanculienku rozsoudí až Kameň, papier, nožnice a kdyby pršelo, zachrání nás Kukino. Pak si napečeme Palacinky, navštívíme zemi pohádek s písničkami Išlo vajce na vandrovku a Líška a havran. Cestu do pravěku nám zpříjemní Hu alile. Dosť si zaskáčeme na trampolíně, ale hlavně se bude tančit s hity Mobil, Bez plastu, Doma, Máme tu leto a především Tancuj, tancuj!" Představení trvá přibližně hodinu a je vhodné pro všechny od dvou let. Každý návštěvník (dospělý i každé dítě) musí mít platnou vstupenku, která stojí 300 korun.

ŠTEFAN MARGITA: INTIMITY

Sál Filharmonie Hradec Králové v pátek od 19 hodin hostí speciální šansonový večer Štefana Margity s hosty Michalem Kindlem a Iris Moris. Operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu. Pro svoje fanoušky si Margita připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. "S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý intimní večer, který bychom rádi strávili společně s vámi!" Vstupné stojí 390 a 490 korun.

MIKULÁŠ A ADVENTNÍ DÍLNIČKY NA VĚTVI

"Na neděli jsme pro Vás a Vaše děti připravili adventní dílničky. Přijďte si vyrobit vánoční ozdoby, začit můžete již v 10:00," zvou organizátoři z Parku Na Větvi, kde každou neděli lákají na koledy, punč, řemesla a vánoční strom. Tuto neděli kolem 15. hodiny tam dorazit Mikuláš se svou družinou. Od 13:00 budou připraveny stanoviště se soutěžemi, kdo projde všechny, získá sladkou odměnu.

CESTY MĚSTA V MUZEU

Muzeum východních Čech zve na novou expozici, která provede návštěvníky historií Hradce Králové od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.

BÍLÁ VĚŽ S ČERTEM

Komentovaná prohlídka Bílé věže pro děti, kde tentokrát bude průvodcem čert, začíná v neděli v 10, ve 14 a v 16 hodin. Cestou nahoru s ním děti zažijí drobné lotroviny a čertoviny, ale bát se rozhodně nemusí (ani ti zlobivější).

MIKULÁŠSSKÁ STEZKA

Neobvyklá výprava za Mikulášem nabídne dětem mnoho úkolů, překážek a řešení hádanek či rébusů. Připravili ji na neděli studenti hradecké univerzity: "Seznámíte se s legendou o svatém Mikuláši a malé nezbedy trošku postraší cestou nějaký čert. Na konci nedlouhé cesty na vás a vaše ratolesti bude čekat honosný Mikuláš, půvabný Andílek, rozverný čert a hlavně pořádná nadílka!" Pro více informací a HLAVNĚ rezervaci termínu pište na adresu: . Na této adrese obdržíte rovněž i podrobnější informace.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme