Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Park Na Větvi zve na adventní neděle.
Park Na Větvi zve na adventní neděle.

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo se nechat provést čertem po Bílé věži. Přichystaná je i Mikulášská stezka plná úkolů, zajít můžete do muzea, na koncert Štefana Margity nebo na Smejka a Tanculjenku.

SMEJKO A TANCULIENKA - TANCUJ, TANCUJ!

V pátek od 17 hodin představí v Aldisu Smejko a Tanculienka své nové představení Tancuj, tancuj!, ve kterém zazní ty nejnovější a nejznámější hity. "Zažijeme společně Krásny deň, budeme honit Muchu, nerozhodných Smejka a Tanculienku rozsoudí až Kameň, papier, nožnice a kdyby pršelo, zachrání nás Kukino. Pak si napečeme Palacinky, navštívíme zemi pohádek s písničkami Išlo vajce na vandrovku a Líška a havran. Cestu do pravěku nám zpříjemní Hu alile. Dosť si zaskáčeme na trampolíně, ale hlavně se bude tančit s hity Mobil, Bez plastu, Doma, Máme tu leto a především Tancuj, tancuj!" Představení trvá přibližně hodinu a je vhodné pro všechny od dvou let. Každý návštěvník (dospělý i každé dítě) musí mít platnou vstupenku, která stojí 300 korun.

ŠTEFAN MARGITA: INTIMITY

Sál Filharmonie Hradec Králové v pátek od 19 hodin hostí speciální šansonový večer Štefana Margity s hosty Michalem Kindlem a Iris Moris. Operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu. Pro svoje fanoušky si Margita připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. "S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý intimní večer, který bychom rádi strávili společně s vámi!" Vstupné stojí 390 a 490 korun.

MIKULÁŠ A ADVENTNÍ DÍLNIČKY NA VĚTVI

"Na neděli jsme pro Vás a Vaše děti připravili adventní dílničky. Přijďte si vyrobit vánoční ozdoby, začit můžete již v 10:00," zvou organizátoři z Parku Na Větvi, kde každou neděli lákají na koledy, punč, řemesla a vánoční strom. Tuto neděli kolem 15. hodiny tam dorazit Mikuláš se svou družinou. Od 13:00 budou připraveny stanoviště se soutěžemi, kdo projde všechny, získá sladkou odměnu.

CESTY MĚSTA V MUZEU

Muzeum východních Čech zve na novou expozici, která provede návštěvníky historií Hradce Králové od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.

BÍLÁ VĚŽ S ČERTEM

Komentovaná prohlídka Bílé věže pro děti, kde tentokrát bude průvodcem čert, začíná v neděli v 10, ve 14 a v 16 hodin. Cestou nahoru s ním děti zažijí drobné lotroviny a čertoviny, ale bát se rozhodně nemusí (ani ti zlobivější).

MIKULÁŠSSKÁ STEZKA

Neobvyklá výprava za Mikulášem nabídne dětem mnoho úkolů, překážek a řešení hádanek či rébusů. Připravili ji na neděli studenti hradecké univerzity: "Seznámíte se s legendou o svatém Mikuláši a malé nezbedy trošku postraší cestou nějaký čert. Na konci nedlouhé cesty na vás a vaše ratolesti bude čekat honosný Mikuláš, půvabný Andílek, rozverný čert a hlavně pořádná nadílka!" Pro více informací a HLAVNĚ rezervaci termínu pište na adresu: . Na této adrese obdržíte rovněž i podrobnější informace.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh…
Čtěte více

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské…
Čtěte více

Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme