Štítky: | T-BASS | cyklistika |

Zveme: Víkend si užijí milovníci cyklistiky i tancování

Na Dance Floor Attack se sejde taneční špička. Zdroj: T-Bass
Na Dance Floor Attack se sejde taneční špička. Zdroj: T-Bass

Víkend klepe na dveře. I tentokrát je doslova nabitý zajímavými akcemi pro děti i dospělé. Jak se v něm zorientovat? Přečtěte si naši tradiční páteční pozvánku, kde jsme pro vás vybrali několik tipů, jak strávit sobotní a nedělní volno v Hradci Králové. Vybírat si tentokrát můžete z převážně ze sportovně zaměřených akcí. Víkendové volno si tak užijí hlavně milovníci cyklistiky, tancování a samozřejmě hokeje. Nechybí ale ani kultura a pozvánky pro naše nejmenší.

Festival pro nadšence do cyklistiky poběží celý víkend

Těšíte se, až konečně přijde teplejší počasí a vyrazíte ven na kole? Možná vás potěší, že s ostatními cyklonadšenci se můžete potkat už tento víkend na festivalu Cyklocestování. Cestovatelské workshopy, diskuze, promítání nebo filmy budou probíhat v sobotu i v neděli v konferenčním sále Úřadu práce ve Wonkově ulici. Vstupenka na oba dva dny vás vyjde na 290 korun, sobotní na 220 korun a nedělní o třicet korun levněji. Za jednotlivé bloky pak zaplatíte 90 korun. Děti do deseti let mají vstup zdarma. Lístky si můžete rezervovat na internetových stránkách festivalu www.cyklocestovani.cz

A co všechno program sportovně zaměřeného festivalu nabízí? Například vyprávění o cestování na kole do Číny, do Maroka nebo o tom, jaké to je vydat se s dítětem v cyklovozítku napříč Francií až k Atlantiku. Diváci se mohou těšit také na film Kam až dojedu na kole nebo na křest knihy Světem na kole a autogramiádu jejího autora Martina Stillera.

Filharmonici prozradí, jak vzniká hudební skladba

Pohled do dílny skladatele – to je název programu královéhradeckých filharmoniků, kteří diváky v sobotu od 16 hodin seznámí s tím, jak vlastně vzniká hudební skladba. A to od začátku až do jejího konce. Na originálně pojatém koncertě vystoupí houslista Jaroslav Svěcený se svou dcerou Julií, programem provedou Lukáš Hurník a Veronika Paroulková. Posluchače čekají například variace na lidovou píseň Holka modrooká, Concertino pro housle a smyčce či symfonická fantazie Na cestě z Litomyšle. Vstupenky seženete od 100 do 160 korun, volných míst zbývá stále ještě dost.

Královéhradecký městský ples se letos koná po patnácté

V pořadí již patnáctý Královéhradecký městský ples je tu. Začíná v sobotu úderem osmé hodiny večerní v Kongresovém centru Aldis. Na co se můžete těšit tento rok? V bohatém programu večera se představí například Filharmonie Hradec Králové, k tanci i poslechu všem příchozím zahraje Bigband Aldis, Art Jazz Band nebo Hradecká cimbálová muzika. Ples slibuje i populární kapelu Děda Mládek Illegal Band nebo muzikálovou zpěvačku Kamilu Nývltovou. Královéhradecký městský ples zpestří rovněž vystoupení MTC KROK, hradeckých T – Bass a řady dalších hostů.

Vstupenky za 300 nebo 400 korun seženete na internetových stránkách www.hkpoint.cz a v Informačních centrech na Gočárově třídě, Velkém náměstí a na hlavním vlakovém nádraží.

V soutěži se utká taneční elita z Česka a Slovenska

Výročí má i další akce: oblíbený Dance Floor Attack, který se v neděli v královéhradeckém kulturním a společenském centru Aldis koná od 13 hodin, slaví desáté narozeniny. Akce plná špičkových tanečníků představí elitu Česko-Slovenského street dance. „Tato událost nemá v Čechách a na Slovensku obdoby a kdo zde v tancování jen trochu něco znamená, bude přítomen. Jelikož se navíc jedná o jubileum, celý program bude provázet spousta dalšísh překvapení v podobě tanečních show tvořených nejlepšími z nejlepších včetně old school legend českého street dance,“ zve za pořádající taneční skupinu T-Bass Zdeněk Zolman.

Celá show bude doprovázena profesionálním osvětlením, lasery, ozvučením a několika videoprojekcemi. Vstupenky za 190 korun, pro děti do šesti let za 100, zakoupíte v síti Ticketstream.

Děti se zasmějí se zlatovláskou a Mrazíkem

Ani tento víkend nebudou o program ochuzeny děti. Ty si mohou užít hned dvě veselé pohádky. V sobotu v 10 hodin začíná v královéhradeckém Adalbertinu ve Studiu A klasická loutková pohádka pro děti od čtyř let o panně se zlatými vlasy, kterou laskavý Jiřík musí získat pro zlého krále, aby pak zjistil, že sám líbeznou princeznu Zlatovlásku nadevše miluje. V divadle účinkuje Hradecké Amatérské Divadlo loutek, vstupenka stojí 50 korun.

V neděli si pak Studio A ve stejném čase připravilo loutkové představení na motivy ruské národní pohádky s názvem O hodné Máše a hloupé Paraše, kde nechybí nevlastní sestry, zlá macecha, ani hodný Mrazík. Jen Baba Jaga tu není. Hru uvede divadlo Piškot z Prahy. Vstupenka stojí 40 korun a hra je určena dětem od 4 let.

Hradečtí hokejisté nastoupí proti Spartě

V neděli se proti sobě na ledě postaví týmy Sparta a Mountfield HK.Hradečtí se ve venkovním zápase se Slavií postavili zpátky na nohy poté, co je ničivou gólovou smrští poslala do kolem brněnská kometa. Jak se s dalším pražským soupeřem poperou naši borci tentokrát? Zápas 41. kola Tipsport Extraligy začíná v 17 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více

V Hradci funguje nový systém sdílených kol. Jsou modrá a po městě jich může jezdit stovka

Nový systém sdílených jídních kol funguje v Hradci Králové od 18. května. Na starost si ho vzala společnost Nextbike, která službu provozuje už ve 14 městech v republice. Po celém městě rozmístila na 40 různých stanic celkem 100 modrých kol. První čtvrthodina je zdarma, další…
Čtěte více

Cykloobousměrky. Dopravní opatření změní na týden provoz v Hradci

Víte co je to Evropský týden mobility? Je to týden, během kterého by se měly radnice i obyvatelé českých měst inspirovat k tomu, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Tento týden začne 16. září. Hradecká radnice chystá dopravní opatření pro cyklisty. Připraveny jsou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme