Zveme: Vánoční svátky v Hradci lákají do katedrály, na koncerty i do kina

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí...
Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí... | autor: hradeckralove.cz

Vánoční pohádky, dárky pod rozsvíceným stromkem a voňavé cukroví. Nejen to vás v následujících dnech čeká. Pokud trávíte svátky ve východočeské metropoli, máme tu pro vás hned několik zajímavých tipů, kam vyrazit. Štědrý večer si můžete užít třeba na tradiční půlnoční mši, otevřeno bude i v kině Bio Central, které chystá překvapení. Sváteční volno můžete trávit i aktivně – třeba v bazéně a na kluzišti. 

Půlnoční mše otevře katedrálu i kostel v Kuklenách

Co by to bylo za Štědrý den bez tradiční „půlnoční“ a betlému. Na sváteční mši se v Hradci Králové můžete vypravit třeba do vyzdobené katedrály na Velké náměstí. Mše začíná přesně o půlnoci a celebruje ji biskup Jan Vokál. Ve stejném čase můžete na mši vyrazit také do kostela na Pouchově, nebo do farního kostela sv. Anny v Kuklenách. Už v 16 hodin začíná mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie a také v Plotišti nad Labem. Kompletní seznam všech vánočních bohoslužeb najdete na webu diecéze.

Bio Central chystá na Štědrý večer překvapení

Na Štědrý večer s překvapením zve kino Bio Central. Bar otevírá v 21 hodin, film se promítá od 22 hodin. „Užijte si Štědrý den v kině a s filmem. Co pro vás letos budeme hrát? Na novém plátně uvidíte jasný obraz, uslyšíte skvělý zvuk a to vše s filmem, který jsme pro vás vybrali my. A bude to překvapení - tak se zastavte,“ zvou na sobotní večer pracovníci kina. A promítá se tu i následující dny. Na Boží hod a na Štěpána je na programu třeba vánoční pokračování Anděla Páně.

Městskou hudební síň rozezní Jaroslav Svěcený a Václav Uhlíř

Tradiční vánoční dvojkoncert v Městské hudební síni se odehraje v neděli od 15 a od 17 hodin. Těšit se můžete na houslového virtuose Jaroslava Svěceného a na varhaníka Václava Uhlíře. Lístky zakoupíte za 280 korun.

Vánoční koncert zve na Českou mši vánoční

Na Štěpána, tedy v pondělí 26. prosince, začíná v 17 hodin v katedrále Svatého Ducha koncert příhodně nazvaný Vánoce v katedrále. Na programu je Česká mše vánoční op. 17 Miroslava Příhody a koledová Vánoční kantáta Luboše Fišera. Vystoupí sbor Cantores Gradecenses Hradec Králové, orchestr Harmonie východočeských filharmoniků a orchestr Harmonie východočeských filharmoniků. Vstupné je dobrovolné.

O svátcích je otevřeno v aquacentru i na bruslení

Pokud chcete vánoční svátky strávit aktivně, zavítat můžete například do aquacentra v městských lázních. Na Štědrý den tu je zavřeno, po oba vánoční svátky je pak otevřeno od 10 do 21 hodin. Přístupný bude i plavecký bazén, wellness studio nebo squash. Pohyb si užijete také na veřejném bruslení na „zimáku“. Na Štědrý den se bruslí od 10 do 11:30 hodin, na Boží hod pak od 15 do 16:30. Přesné termíny dalších dnů najdete na webu hokejového klubu. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme