Štítky: | Vánoce | Technické služby |

Hradec už zdobí. Rozsvítí se více než 40 stromů

Technické služby už zdobí město.
Technické služby už zdobí město. | autor: TSHK

Vánoční čas už se kvapem blíží a vyzdobit celé město není možné ze dne na den. Proto už do ulic Hradce vyrazili  pracovníci hradeckých technických služeb s prvními vánočními ozdobami. Letošní rok město ožije světly na více než 40 stromech, zahrnujících jak malé, tak velké exempláře, včetně dvou řezaných stromů na hlavních náměstích.

"Celkem po městě rozzáříme více než 40 tisíc LED bodů a žárovek, které udělají radost všem kolemjdoucím. Mezi tradičními motivy nebudou chybět oblíbené rampouchy, křehké vločky, majestátní hvězdy a tajemné vánoční komety.
I když tento rok nepřibyly nové ozdoby, technici zajistili, že velká část světel bude úsporná a šetrná k životnímu prostředí. Neúsporná světla a řetězy jsme totiž vyměnili za moderní LED osvětlení," zní z webových stránek hradeckých technických služeb.

Vánočními barvami budou letos nejvíce zářit hradecká náměstí a nábřeží. Mezi ně se přidá také Gočárova a Benešova třída, třída Karla IV., nebo ulice Milady Horákové a Štefánikova. Služby plánují tradičně ozdobit také Tyršův a Pražský most. O výzdobu ale nepřijdou ani ostatní městské části.

Vánoční stromy jsou už vybrané

Dva smrky ztepilé s výškou kolem 15 metrů budou z Hradce Králové a okolí. Jeden bude od soukromého dárce z Předměřic nad Labem, druhý z městských lesů. Jejich instalaci na Velké a Masarykovo náměstí provedeme 28. listopadu před vánočními trhy. Na slavnostní rozsvícení si Hradečáci počkají ale až do první adventní neděle 3. prosince od 16 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nové stromořadí pomohl zaplatit výtěžek z dobročinného bazaru

V pořadí už třetí etapu regenerace stromořadí v ulici Na Drahách plánují provést pracovníci Technických služeb Hradec Králové. Obnovu uskuteční také díky financím z prvního hradeckého re-use bazaru, který se nachází v Kotěrově ulici v centru města. Projekt pomůže v jarních…
Čtěte více

Ve městě se uklízí použitá pyrotechnika a Hradecké služby se chystají na svoz vánočních stromků

První dny nového roku jsou i v Hradci ve znamení úklidu. Technické služby Hradec Králové se věnují především důkladnému úklidu a odstranění zbytků po novoročních radovánkách. Ve druhém lednovém týdnu se zase začnou svážet vyhozené vánoční stromky. Z veřejných stanovišť je…
Čtěte více

ZVEME: Na živý betlém do Svinar. Zpívat se bude v hradeckém divadle i před ním

Čtvrtý adventní a zároveň vánoční víkend nabídne v Hradci Králové opět rozmanité akce. Zpívat budou herci Klicperova divadla v improvizačním pásmu, skauti zase zvou na zpívání u Betlémského světla před divadlem. Divadlo Drak zve děti na inscenaci Vyšla hvězda nad Betlémem. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme