Štítky: | Pozvánka | Hokej | bruslení | pohádka | akce | víkendové akce |

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

Bruslení pro veřejnost nabídne zimní stadion v Hradci Králové v sobotu i neděli.
Bruslení pro veřejnost nabídne zimní stadion v Hradci Králové v sobotu i neděli. | autor: morguefile.com

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské chůze s holemi si můžete osvojit na kurzu v hradeckých lesích.

BÁSNĚNÍ V KLUBÍKU DRÁČE

Klubík Dráče vás v pátek od 9:30 hodin zve na workshop do dětského oddělení pobočky hradecké knihovny v Malšovicích. Na pohádkový program pro malé děti s rodiči je vstup volný. Parkování kočárků v přízemí. Přihlášení nutné na .

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové je v plánu i na tento víkend. Bruslit se bude v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 14:30 do 16 hodin. Dospělí zaplatí 50 korun, děti do deseti let 30 korun a jejich doprovod desetikorunu.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA EXPOZICE CESTY MĚSTA 

V pátek od 16 hodin máte možnost seznámit se v Muzeu východních Čech s novou expozicí Cesty města. Komentovaná prohlídka pro rodiny s dětmi bude věnována části K městu českých královen: "Přeneseme se společně o šest století nazpátek a na vlastní oči spatříme, jak středověký Hradec Králové vypadal. Nebudeme se ale jen dívat a poslouchat, samozřejmě se i přímo do života středověkého města zapojíme. Vyzkoušíme si například, jak náročnou práci měli písaři a stavitelé nebo s jakými hračkami si musely vystačit tehdejší děti." Program je vhodný pro děti od 6 let. Vstupné dospělí 90 Kč, děti 70 Kč.

POHÁDKA SNĚHOVÁ KRÁLOVNA 

Studio A v hradeckém Adalbertinu se v sobotu v 10 hodin zaplní dětmi. Čeká je klasická pohádka ze studeného severu podle předlohy Hanse Christiana Andersena. Příběh o putování malého děvčátka Gerdy do říše věčného ledu, kde vládne bezcitná Sněhová královna. Ta chce získat chlapce Káje pro sebe, ovšem velká láska Gerdy je mocnější. Pohádka o dobru, které nakonec zvítězí nad zlem, o lásce, o odvaze a síle kamarádství. V kulisách rodinného loutkového divadélka, pro děti od tří let, účinkuje soubor BOĎI - Bauerovi Josefov.

KURZ TECHNIKY SEVERSKÉ CHŮZE

Základní kurz techniky severské chůze můžete absolvovat v sobotu od 10 do 13 hodin v hradeckých městských lesích. Sraz je 10 minut před zahájením na parkovišti u Lesního hřbitova. Cena 650 Kč, nutné se objednat. Hole budou zdarma k zapůjčení. Kontakt: Bc. Erika Dykastová, 602 142 746, , www.nanwi.cz.

MOUNTFIELD HK - HC KOMETA BRNO

V neděli v 16:00 startuje zápas 42. kola extraligy ledního hokeje. Na zimním stadionu (ČPP Arena) v Hradci Králové se utká domácí Mountfield HK a HC Kometa Brno.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

Vánoční trhy v Hradci zpestří novinka. Umělé kluziště

Velké venkovní umělé kluziště letos oživí Vánoční trhy na Velkém náměstí. Bude se bruslit na ploše velké 28x14 metrů. Hradečtí zastupitelé minulý týden schválili 3,5 milionu korun, za které by měly technické služby pořídit samotné kluziště a další potřebné vybavení. Možnost…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme