Štítky: | Pozvánka | Hokej | bruslení | pohádka | akce | víkendové akce |

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

Bruslení pro veřejnost nabídne zimní stadion v Hradci Králové v sobotu i neděli.
Bruslení pro veřejnost nabídne zimní stadion v Hradci Králové v sobotu i neděli. | autor: morguefile.com

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské chůze s holemi si můžete osvojit na kurzu v hradeckých lesích.

BÁSNĚNÍ V KLUBÍKU DRÁČE

Klubík Dráče vás v pátek od 9:30 hodin zve na workshop do dětského oddělení pobočky hradecké knihovny v Malšovicích. Na pohádkový program pro malé děti s rodiči je vstup volný. Parkování kočárků v přízemí. Přihlášení nutné na .

VEŘEJNÉ BRUSLENÍ

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové je v plánu i na tento víkend. Bruslit se bude v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 14:30 do 16 hodin. Dospělí zaplatí 50 korun, děti do deseti let 30 korun a jejich doprovod desetikorunu.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA EXPOZICE CESTY MĚSTA 

V pátek od 16 hodin máte možnost seznámit se v Muzeu východních Čech s novou expozicí Cesty města. Komentovaná prohlídka pro rodiny s dětmi bude věnována části K městu českých královen: "Přeneseme se společně o šest století nazpátek a na vlastní oči spatříme, jak středověký Hradec Králové vypadal. Nebudeme se ale jen dívat a poslouchat, samozřejmě se i přímo do života středověkého města zapojíme. Vyzkoušíme si například, jak náročnou práci měli písaři a stavitelé nebo s jakými hračkami si musely vystačit tehdejší děti." Program je vhodný pro děti od 6 let. Vstupné dospělí 90 Kč, děti 70 Kč.

POHÁDKA SNĚHOVÁ KRÁLOVNA 

Studio A v hradeckém Adalbertinu se v sobotu v 10 hodin zaplní dětmi. Čeká je klasická pohádka ze studeného severu podle předlohy Hanse Christiana Andersena. Příběh o putování malého děvčátka Gerdy do říše věčného ledu, kde vládne bezcitná Sněhová královna. Ta chce získat chlapce Káje pro sebe, ovšem velká láska Gerdy je mocnější. Pohádka o dobru, které nakonec zvítězí nad zlem, o lásce, o odvaze a síle kamarádství. V kulisách rodinného loutkového divadélka, pro děti od tří let, účinkuje soubor BOĎI - Bauerovi Josefov.

KURZ TECHNIKY SEVERSKÉ CHŮZE

Základní kurz techniky severské chůze můžete absolvovat v sobotu od 10 do 13 hodin v hradeckých městských lesích. Sraz je 10 minut před zahájením na parkovišti u Lesního hřbitova. Cena 650 Kč, nutné se objednat. Hole budou zdarma k zapůjčení. Kontakt: Bc. Erika Dykastová, 602 142 746, , www.nanwi.cz.

MOUNTFIELD HK - HC KOMETA BRNO

V neděli v 16:00 startuje zápas 42. kola extraligy ledního hokeje. Na zimním stadionu (ČPP Arena) v Hradci Králové se utká domácí Mountfield HK a HC Kometa Brno.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend v Hradci bude nadupaný festivaly. S jídlem, hudbou i pohádkami

Obří hudební festival Rock for People, dětský Kinderland festival, gurmánské festivaly Burger street a Wine and food. To vše nabídne víkend v Hradci Králové a ještě mnohem víc, například svítání na Bílé věži nebo krásné růže v soutěžním rozáriu.
Čtěte více

ZVEME: Na festival řemesel, Noc kostelů a do Lesního divadla

Co nás čeká v Hradci Králové tento víkend? Dnes večer se veřejnosti otevřou brány kostelů, koná se folklórní festival Pardubice - Hradec Králové a na nábřeží se sjedou řemeslníci. Amfiteátr na Chlumu startuje tradiční divadelní sezónu, letos obohacenou i o promítání filmů.…
Čtěte více

ZVEME: Do nočních muzeí a galerií, na rodinný festival a do pohádkového lesa

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Máme pro vás pár zajímavých tipů. V Hradci Králové se stejně jako po celé republice otevřou muzea a galerie i po setmění, Šimkovy sady zažijí velký rodinný Bezva fest, bude se hrát fotbal a děti si mohou vybrat hned ze dvou pohádkových akcí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme