Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

Zimní běžecký závod v Hradci Králové.
Zimní běžecký závod v Hradci Králové.

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku Princezna na hrášku. Po hradeckých památkách vás provede sám architekt Josef Gočár.

BRUSLENÍ PRO VEŘEJNOST

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové probíhá v době zimní sezóny vždy o víkendech. Tuto sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 14:30 do 16 hodin. Dospělí zaplatí 50 korun, děti 30 a jejich doprovod desetikorunu.

INNOGY WINTER RUN HRADEC KRÁLOVÉ 2022

V sobotu od 9 hodin se koná na Smetanově nábřeží v Hradci Králové zimní výběh pro každého a za každého počasí. Individuální výběh na 8km a 4km. Start je v 11 a ve 12 hodin. Děti poběží 400 a 800 metrů dle kategorií. Registrace bude probíhat před restaurací NÁPLAVKA. 

PRINCEZNA NA HRÁŠKU

V neděli od 10 hodin můžete vzít své děti do Adalbertina - Studio A na pohádku. Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové. Výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu "pravou - nefalšovanou princeznu." Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá "opravdová princezna…" Pro děti od tří let účinkuje Dřevěné divadlo z Prahy.

PĚŠKY NEBO KOČÁREM HRADCEM S PANEM GOČÁREM

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby vám o architektuře a urbanistickém pojetí Hradce Králové vyprávěl sám jeho tvůrce Josef Gočár? Tak teď už o tom nemusíte jen přemýšlet, ale můžete to skutečně zažít. Stačí přjít v sobotu v 10 hodin k Bílé věži, kde je sraz s panem architektem. Projdete si staré město i jeho terasy, podíváte se do Galerie moderního umění a pohlédnete na město z její střechy. Dozvíte se tak mnoho zajímavého o vývoji Hradce Králové od středověku až do doby první republiky. Můžete se občerstvit v kavárně hradecké muzea, prohlídka pak bude pokračovat dál na druhou část prohlídkové trasy, která je zaměřená na prvorepublikovou architekturu, mimo jiné tak projdete Masarykovo a Ulrichovo náměstí, zastavíte se ve Sboru kněze Ambrože a kolem komplexu Gočárových škol zamíříte na prohlídku Gymnázia J.K.Tyla.

HOKEJ S MLADOU BOLESLAVÍ

V neděli od 16:00 hostí hradecká ČPP Aréna 40. kolo Tipsport extraligy, Mountfield Hradec Králové vyzve hokejisty z Mladé Boleslavi.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme