Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

Zimní běžecký závod v Hradci Králové.
Zimní běžecký závod v Hradci Králové.

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku Princezna na hrášku. Po hradeckých památkách vás provede sám architekt Josef Gočár.

BRUSLENÍ PRO VEŘEJNOST

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové probíhá v době zimní sezóny vždy o víkendech. Tuto sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 14:30 do 16 hodin. Dospělí zaplatí 50 korun, děti 30 a jejich doprovod desetikorunu.

INNOGY WINTER RUN HRADEC KRÁLOVÉ 2022

V sobotu od 9 hodin se koná na Smetanově nábřeží v Hradci Králové zimní výběh pro každého a za každého počasí. Individuální výběh na 8km a 4km. Start je v 11 a ve 12 hodin. Děti poběží 400 a 800 metrů dle kategorií. Registrace bude probíhat před restaurací NÁPLAVKA. 

PRINCEZNA NA HRÁŠKU

V neděli od 10 hodin můžete vzít své děti do Adalbertina - Studio A na pohádku. Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové. Výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu "pravou - nefalšovanou princeznu." Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá "opravdová princezna…" Pro děti od tří let účinkuje Dřevěné divadlo z Prahy.

PĚŠKY NEBO KOČÁREM HRADCEM S PANEM GOČÁREM

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdyby vám o architektuře a urbanistickém pojetí Hradce Králové vyprávěl sám jeho tvůrce Josef Gočár? Tak teď už o tom nemusíte jen přemýšlet, ale můžete to skutečně zažít. Stačí přjít v sobotu v 10 hodin k Bílé věži, kde je sraz s panem architektem. Projdete si staré město i jeho terasy, podíváte se do Galerie moderního umění a pohlédnete na město z její střechy. Dozvíte se tak mnoho zajímavého o vývoji Hradce Králové od středověku až do doby první republiky. Můžete se občerstvit v kavárně hradecké muzea, prohlídka pak bude pokračovat dál na druhou část prohlídkové trasy, která je zaměřená na prvorepublikovou architekturu, mimo jiné tak projdete Masarykovo a Ulrichovo náměstí, zastavíte se ve Sboru kněze Ambrože a kolem komplexu Gočárových škol zamíříte na prohlídku Gymnázia J.K.Tyla.

HOKEJ S MLADOU BOLESLAVÍ

V neděli od 16:00 hostí hradecká ČPP Aréna 40. kolo Tipsport extraligy, Mountfield Hradec Králové vyzve hokejisty z Mladé Boleslavi.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh…
Čtěte více

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské…
Čtěte více

Zveme: Poslechnout si můžete silvestrovský a novoroční koncert

Přelom roku nabídne v Hradci Králové rozmanité víkendové akce. Stejně jako před rokem město muselo kvůli epidemické situaci zrušit tradiční novoroční ohňostroj, ale konají se koncerty - hradecká Filharmonie zve na silvestrovský a Police Symphony Orchestra zase na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme